[ lord Vader @ 01.04.2007. 23:33 ] @
Slučajno mi je zapala za oko informacija o jednom filmu u Gspotu. Da li ovaj film stvarno ima 6 audio kanala i kojom aplikacijom je moguće filmove sa DVD-a kodovati u AVI tako da ostanu 6 audio kanala?



[ Daniel011 @ 02.04.2007. 15:34 ] @
Moguće je, naravno. Konvertuješ samo video (u DivX, XviD ili šta već), a na audio primeniš direct copy. Samo treba voditi računa, u slučaju da film konvertuješ da bi ga snimio na CD, da će ti audio zauzeti dosta prostora jer mu je potreban veći bitrate zbog 6 kanala, pa će manje prostora ostati za video. Obično je tada rešenje da se kao ciljni size zada 1400MB umesto 700MB, pa da se dobijeni film podeli na dva dela i snimi na dva CD-a.
Što se tiče aplikacije, dovoljna ti je kombinacija DVD-decrypter + VirtualDubMod + instalirani potrebni kodeci.
[ Shon3i @ 02.04.2007. 21:28 ] @
Ili da kodiras u AAC sa 6 kanala isto kao MP3 sa 2, znaci na 96-128kbps.
[ lord Vader @ 02.04.2007. 21:47 ] @
hvala na odgovorima. Može li sve to da se uradi preko AutoGk koji se ovde spominje na forumu ili samo preko Dekriptera i Daba?
[ Shon3i @ 02.04.2007. 22:13 ] @
AutoGK moze da ostavi original tj direct copy, u podesavanjima imas tu opciju, gde se bira bitrate, ima opcija auto, CBR, VBR i Original i sl. ne znam kako se zove opcija tacno. U svakom slucaju izlazni fajl bi trebao da bude veci jer ce kvalitet vide-a drasticno da opadne.

Za aac ces morati malo da se potrudis, ali mozes zadrzati i kvalitet vide-a.
[ Boki70a @ 03.04.2007. 07:08 ] @
Od audio formata koji podrzavaju 5.1 kanal, a mogu da se smeste u AVI kontejner, mozes da koristis AC3 i Aud-x(modifikovana verzija MP3 koja omogucava 5.1ch).
Doduse mozes i AAC 5.1ch da stavis u AVI preko AVImuxGUI aplikacije, al samo niko ziv to ne radi.
Moj savet ti je ako zelis da bas sabijes neki film na malo prostora a ipak da zadrzis 5.1ch(u AVI-ju) , pokusaj sa Aud-x(dovoljno je 128kbps). (Inace FFDShow dekoder ga podrzava, a i sam kodek je DVD standalone kompatibilan)
Link: http://www.aud-x.com/
Tutorijal : http://www.aud-x.com/index.php...sk=view&id=19&Itemid=1
....ili mozes da pokusas da rekompresujes orginalni AC3 5.1ch (384 ili 448 kbps) u AC3 5.1ch(192kbps)....samo ne znam koliko je to pametno.