[ Dragoslav Krunić @ 10.09.2001. 22:59 ] @
Evo kako stoje stvari:



Moja skola je dobila nove kompjutere - poklon evropske unije (neka akcija pod nazivom "Kompjuter za skolu" ili tako neki smesan naziv...). Instalirani je Windows 2000 Professional na svih 13 novih komada (procesori su ne znam koji 633 mHz, graficke neke ultra munja 3D u saradnji sa NASA-om, HDD velikog kapaciteta itd, da ne smaram vise (bice Quake-a )



E sad bi ja voleo da uvedemo internet u skolu. Znam, znam,nije to tako lako danas (finansijski, a bogme i tehnicki). Zato bih ja da vas pitam, sta je od opreme potrebno. Znaci konkretno pitanje - sta, koliko, odnos cena-preformanse da je razuman, nacin povezivanja, mrezne su vec instalirane, posta je na 150 m od skole (ako nesto znaci). Eto, nadam se da sam dao dovoljno podataka. I molim vas bez zajebancije - samo konkretni odgovori.



A direktorka je tvrdoglava - nemo's da joj objasnis i da se ubijes (tako barem kazu profesori koji su je lozili da se uvede internet). Pa bi ja ono, kao, hteo da pokusam....



Zaleo bih da se unapred zahvalim
[ m r v a @ 11.09.2001. 00:05 ] @
Citat:
Ixqq je napisao:
A direktorka je tvrdoglava

BIG problem !!!

sta znam ...moze to preko sponzorstava, neam pojma ... kao fora reklama za neki ISP ( u principu ucenici nece moci da pojedu dosta linka ), tako da je isplativo sa strane ISP-a ....

nakon svega ... proveri u ostalim skolama .... koliko ja znam par govnazija u bg-u je vec IT-ready, da tako kazem ......
....
...
..
.
[ UroS @ 11.09.2001. 10:51 ] @
ma zaboravi bre to

u skolama bre nemaju para da plate nastavnicima plate i da nabave normalne stolice krede table i sta ti ja znam

a vi bi internet

auu svasta

da sam ja na direktor ja bih prodo te kompjutere i pare utrosio na neke vaznije stvari
[ Dragoslav Krunić @ 11.09.2001. 13:28 ] @
Urose, ne kaki ;)





Ma profesorka informatike mi kaze da su direktorku palili na internet ali nista. I kaze da su ljudi dolazili sa ponudama (hardware i tako to, sta ti ja znam) ali ih je sve odbila zbog cene prvenstveno a i zbog nekih drugih stvari. Te detalje sam saznao danas tako da cu od cele ideje morati da odustanem...Nazalost...





Izgleda da se ne vredi truditi...A u ostalom, ja is te skole izlazim sledece godine (kalendarske) tako da ne treba mnogo ni da se cimam; jedino sam zeleo da ostavim buducim generacijama...





Izgleda da 'internetizacija' u mojoj skoli nece biti obavljena sve dok se direktorka ne promeni...

[Ovu poruku je menjao Ixqq dana 09-11-2001 u 01:50 PM GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 11.09.2001. 14:25 ] @
Uh ... dok sam ja bio u Prvoj Bgd secam se da je bila neka zesca afera sa dial-upovima... negde 1997-mee valjda, tadasnja direktorka je kao dozvolila skoli da se prikace na BITS (tada je iznajmljena veza bila bas mnogo za skolu)...

e sve se zavrsilo tako sto su profani informatike i oni koji njih znaju dobro koristili dial-up nalog od kuce, pa je jedan od njih cak lepo pokupio USR 33600 (tada ZWER) da ga "popravi" kod kuce :))))))) I tako, posle par meseci placanja stopirano je sve to sa nekih 1500 sati minusa na BITSU :)

Nasa posla :)

Ovaj, da - pre nego sto pocnes da se nerviras, unapred znaj da je sve ovde politika. Znaci, koliko god nesto bilo jeftino (npr - 100 dm po 1k CIR-a za iznajmljenu liniju, a skoli ne treba vise od 2k...) to mozda nije politicki podobno, i tako dalje... a onda ce se naci neki profani koji ce se zaliti kako je bolje da se kupi laser za kabinet fizike nego internet, itd.. to ti je loodilo samo takvo :)

Obavezno stavite proxy server i zabranite FTP iz skole... to ce smanjiti CIR.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 09-11-2001 u 02:28 PM GMT]
[ Dragoslav Krunić @ 11.09.2001. 18:35 ] @
Ma izgleda da od toga nema nista, reko sam vam. Kad oni ne pokazuju ni malo interesovanja, sta ja tu mogu da ucinim. Ma boli me dupe, sta se ja tu u opste cimam sa loodacima. Ja imam internet i bas me briga. Kad nisu normalni - i ne zasluzuju da imaju bilo sta.
A u pravu si za ono - e kad taj kabinet moze da ima ono, sto mi ne bi mogli da imamo ono itd. tu ima da se svadjaju ko niko. Zato je bolje da niko nema nego da se svadjaju.
[ Ivan Tanasic @ 11.09.2001. 23:16 ] @
Tako sam se i ja nekada cimao oko skole u fazonu, da im predlozim nesto za net... bla bla...

i stvarno je najbolje dici ruke od toga... jer su svi tvrdoglavi a uz to mali broj djaka bi to iskoristilo kako valja (ako se radi o osnovnoj skoli)

i posle se setih, sto bi ja u opste trosio snagu i vreme na takve gluposti...

[ Dragoslav Krunić @ 11.09.2001. 23:34 ] @
Citat:
autoexes je napisao:
Tako sam se i ja nekada cimao oko skole u fazonu, da im predlozim nesto za net... bla bla...



i stvarno je najbolje dici ruke od toga... jer su svi tvrdoglavi a uz to mali broj djaka bi to iskoristilo kako valja (ako se radi o osnovnoj skoli)



i posle se setih, sto bi ja u opste trosio snagu i vreme na takve gluposti...






I ja sam poceo tako da razmisljam i to od danas, posle kraceg razgovora sa profesorkom informatike. Tvrdoglavi su ljudi na vrhu od kojih sve zavivi.
[ MoHicAn @ 12.09.2001. 11:09 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic je napisao:
Obavezno stavite proxy server i zabranite FTP iz skole... to ce smanjiti CIR.
]



Ma bre unix gateway i shaper i nema boli glava ....
[ Ivan Dimitrijević @ 12.09.2001. 13:49 ] @
Citat:
autoexes je napisao:
Tako sam se i ja nekada cimao oko skole u fazonu, da im predlozim nesto za net... bla bla...

i stvarno je najbolje dici ruke od toga... jer su svi tvrdoglavi a uz to mali broj djaka bi to iskoristilo kako valja (ako se radi o osnovnoj skoli)

i posle se setih, sto bi ja u opste trosio snagu i vreme na takve gluposti...



Ma gde ti možeš njima da dokažeš...
[ m r v a @ 12.09.2001. 13:54 ] @
Citat:
MoHicAn je napisao:
unix gateway i shaper ....


heh, zar ocekujes od prosecnog profesora informatike da ima odlicno poznavanje toga ?!??!
heh, ko sto rece neko ovde ...

"Linux?, aaa da to je macro u wordu"

LOL
[ UroS @ 12.09.2001. 21:15 ] @
pa svasta kako ljudi mogu da pomisljaju da uvode internet u skolama gde ne mogu da nabave dobre krede za pisanje po tabli

ajd razumem ono privatna gimnazija tako te fore i sl.

al ovako...
[ Dragoslav Krunić @ 12.09.2001. 21:30 ] @
Citat:
UroS je napisao:
pa svasta kako ljudi mogu da pomisljaju da uvode internet u skolama gde ne mogu da nabave dobre krede za pisanje po tabli



ajd razumem ono privatna gimnazija tako te fore i sl.



al ovako...


A sta fali internetu u skolama, smo kad se moze finansijski i kad se ima volje.

Hehe, ne znam za vas, al' nase krede su odlicne a i imamo ih dosta...