[ freefall @ 02.04.2007. 20:40 ] @
MapSoft (www.mapsoft.co.yu) vec tri godine ime servis mapServerSrbija (www.mapsoft.co.yu/mapserver) preko koga promovise produkciju ortofoto planova i drugih geo-podataka koje poseduje. MapSoft je razvio novi softver, podigao nivo usluge na visi nivo i zajedno sa B92 ovih dana krece u promociju novog servisa - Mape Srbije. Nakon Beograda uskoro se moze ocekivati jos 30 gradova. Servis mozete pogledati na adresi www.mapesrbije.com i na http://mape.b92.net.
[ gorancir @ 15.04.2007. 17:04 ] @
Lepo je truditi se, ali mislim da je PlanPlus otišao predaleko... Njihov novi sajt www.planplus.co.yu je zaista vrh našeg weba.
[ freefall @ 16.04.2007. 15:19 ] @
@ gorancir

sto kazu 'o ukusima je tesko raspravljati'... vi, izgleda, volite flash pa je to mozda razlog za vas komentar.

moje misljenje je da ova dva servisa bas i nisu uporediva. preduzeca mapsoft i geokarta se dugo bave kartografijom, fotogrametrijom i geografsikim informacionim sistemima i servis mape srbije predstavlja krunu visegodisnjeg rada u ovoj oblasti. ono sto ovaj servis odvaja od drugih je kolicina i kvalitiet informacija koje stoje iza servisa, kao copyright za te podatke. o ovom trenutku, mapsoft i geokrata raspolazu ortofoto planovima za oko 40% fizicke teritorije srbije na kojoj zivi preko 70% stanovnistva. radi se orotofoto planovima rezolucije od 0.10m do 0.50m visoke tacnosi (rmse = od 0.2m do 2m). to nam je omogucilo da pored ortofoto planova napravimo i mape i hibridne mape koje odrazavaju pravo stanje na terenu.

na zalost, u srbiji se jos uvek krse autorska prava pa i neke druge kuce koje se 'bave' kartografijom koriste za pravljenje svojih mapa. mapsoft i geokarta sve vise paznje posvecuje ovom problemu, a sve veci broj ozbiljnijih klijenata (telekom srbija, 30 tak opstinskih uprava u srbiji, b92,...) ume da prepozna ozbiljan servis koji im se nudi.

ono sto je pokazano na primeru beograda na adresi www.mapesrbije.com i http://mape.b92.net ce biti uskoro prosireno i na jos 30-tak gradova, a za par meseci cemo servis prosiriti i za jos 5-6 gradova.

[Ovu poruku je menjao freefall dana 20.04.2007. u 11:01 GMT+1]
[ gorancir @ 05.05.2007. 11:15 ] @
OK, ja samo govorim o korisnosti i lakoce upotrebe, o optimizaciji i brzine pronalazenja i koriscenja informacija. Lepo bi bilo da se pojavi jos jedan konkurent pa da korisnici odaberu najbolje. Nista bolje od zdrave konkurencije, to ide nama, korisnicima, u korist...
[ gorancir @ 19.05.2007. 10:14 ] @
Morate poraditi na friendly korisnosti sajta. Pola sata sam trazio ulicu na mape.b92.net i na kraju nisam uspeo da se snadjem (nasao sam ulicu ali nisam mogao da odzumiram kako treba...), servis je previse spor i apsolutno neorganizovan.

Razvucite mapu preko celog ekrana, dodajte svetlije boje, izbacite nepotrebne detalje, ubrzajte ceo sistem!!!

Kritike su iz najboljih namera!