[ Blogger @ 03.04.2007. 10:51 ] @
Nakon instalacije 10.4.9 (combo) na mac mini-u (PPC 1.42) ne mogu da primim fax,mogu da saljem ali ne i da primim,jednostavno se fax ne ukljucuje.Sve je podeseno da se aktivira na prvo zvono i sve je radilo bez greske na 10.4.8. Sa jezom se secam fax problema na starim Mac-ovima (no dial tone i slicno) i nadam se da se stara prica ne reprizira.Znam da ameri fax tretiraju kao kamenu sekiru i da novi mac-ovi cak i nemaju fax.Ne znam da li se jos neko sudario sa ovim problemom.
[ madamov @ 03.04.2007. 11:09 ] @
Možda neće na prvo zvono, šta se dogodi kada postaviš na drugo ili treće?
[ Blogger @ 03.04.2007. 14:05 ] @
Vec probao i nista,medjutim kada sa drugog telefona pozovem fax broj i ako kliknem na fax status na menue bar-u(na kompu koji treba da primi fax) otvara se nova opcija - answer now ? - i ako kliknem na yes "ide" fax signal i prakticno prima fax manuelno a ne automatski na prvo ili drugo zvono,sto znaci da komp registruje poziv ali se ne ukljucuje automatski kako je u preferencu podeseno,ne znam da li ima veze ali Mini mi je "mozak" koji je povezan sa D-Link ruterom ethernet kablom i preko rutera koristim printere sa PB G4 i PB G3 bezicno,da nije problem u Sharing-u? Izludecu vise.
[ madamov @ 03.04.2007. 14:51 ] @
Pretpostavljam da si pokušavao da isključiš i ponovo, recimo posle restarta, da uključiš prijem faksova na mašini?
[ Blogger @ 03.04.2007. 15:02 ] @
Restart i cold start,sve kombinacije.Ima jos nesto naime juce sam kupio novi inkjet HP 9640 i kada aktiviram Printer setup utility i kliknem na ikonu novog printera(show info) vidim da koristi istu PPD fajlu(1.0) kao i fax.
[ madamov @ 03.04.2007. 16:11 ] @
Citat:
da nije problem u Sharing-u?

Mislim da sharing ne bi smeo da ima veze sa tim. Mada, meni je faks server jedna G4 mašina sa OS X Serverom 10.3.9 pa ne znam šta se događa pod Tigerom kada se primeni update, nemam vremena da probam na Tigeru.
[ Blogger @ 03.04.2007. 17:51 ] @
Hvala ti na pomoci,vidim da je resenje tu negde,pusticu da stvar prenoci.
[ madamov @ 03.04.2007. 18:19 ] @
Probaj sa defaults read iz Terminala da vidiš da li se u preference uopšte upiše da odgovori na zvonjavu telefona, samo treba naći prethodno koji se atribut čita.
[ madamov @ 03.04.2007. 18:25 ] @
Probaj iz Terminala komandom fax (pogledaj hint na http://www.macosxhints.com/article.php?story=20040110002504229). Na primer,
Code:
sudo fax status

da vidiš da li je stvarno uključen answering.
[ Blogger @ 03.04.2007. 20:15 ] @
Terminal odjavljuje: no fax answer process for device cu.modem
[ Blogger @ 03.04.2007. 20:17 ] @
Dodatno,isti problem i na PB G4 Aluminium(i na njemu je uradjen update 10.4.9)
[ DS_Store @ 03.04.2007. 21:11 ] @
Moguće rešenje:

Citat:
OK boys and girls I have the solution. Here it is: First find a working macos 10.4.8, then find and copy on the desktop of your 10.4.9 file system/library/extensions/IOSerialFamily.kext (if you do not have 10.4.8 near you I will give you this file completely modified)

1. Find in your system 10.4.9 system/library/extensions/IOSerialFamily.kext Open the contents of it go inside the folder contents, then plugins. Find all these files:
DCPModemSupport.kext
MotorolaSM56K.kext
MotorolaSM56KUSB.kext
InternalModemSupport.kext
InternalUSBModem.kext
delete them! Do not close this folder
2. Open the contents of a file from your desktop IOSerialFamily.kext which you have copied from 10.4.8. Again go the same way to these 5 files:
DCPModemSupport.kext
MotorolaSM56K.kext
MotorolaSM56KUSB.kext
InternalModemSupport.kext
InternalUSBModem.kext
Copy them and paste them inside the folder plugins in point 1 above from where you have deleted previous 5 files.
3. go to system/library/ and find 2 files:
Extensions.kextcache
Extensions.mkext
Delete them!
4. restart
5. after computer loads OS X a message will appear saying these and that files were not installed ok and will not be loaded.
6. start disk utility and repair permissions (do not do it before you have restarted and the message appear)
7. restart after the repair of permissions is finished
8 test and it must be ok to me this worked 100% on both imac G5 and ibook G4
GOOD LUCK


Skinuto sa ovog linka.

Okačio bih .kext ovde ali ima 8,5MB :(
[ Blogger @ 03.04.2007. 21:38 ] @
Izgleda da je to resenje problema,samo i ja kao i ostali koji su naceli temu na MacFixit forumu sam obe masine vec update-vao.Trazio sam da mi posalje .kext fajlu do tada bicu strpljiv.Hvala ti na pomoci.
[ madamov @ 04.04.2007. 10:20 ] @
Citat:
Terminal odjavljuje: no fax answer process for device cu.modem

A kada otkucaš:
Code:
sudo fax start

promeni li se išta?
[ Blogger @ 04.04.2007. 12:46 ] @
Resio sam problem :)
Na sledeci nacin,zahvaljujuci pomoci DS_Strore-a i linka koji je dao.
Upustvo u njegovom postu slediti do kraja sa jednom razlikom,nije vam potreban Mac sa instalisanim OS 10.4.8 da bi ste preuzeli IOSerialFamily.kext,dovoljno je da skinete sa Apple-vog sajta combo update 10.4.8(ako ga vec nemate) i shareware program Pacifist 2.1.Ovim programcicem(ocena 10+) otvorite combo update 10.4.8 i to :sistem/library/extension i nadjite fajlu IOSerialFamily.kext i iskopirajte je na desktop(trazice vam adminstratorski pasword da to ucinite),nakon toga otvorite na svom disku sistem/library /extension i obrisite sa svog diska 3 fajle i to:
1.IOSerialFamily.kext(nalazi se u sistem/library/extension)
2.Extensions.kextcache(nalazi se u sistem/library)
3.Extensions.mkext (nalazi se u sistem/library)
Za sve ovo opet ce vam sistem traziti administratorski pasword.
Ne raditi repair permissions u ovoj fazi !!!
Restart
"Dizanje" sistema traje malo duze(bez panike) i otvorice vam se prozor sa porukom da gore navedene fajle nisu dobro instalisane(kliknite na OK).Kad digne sistem onda uradite repair permissions,kad zavrsi Restart i fax opet RADI BEZ GRESKE :)
Hvala svima na pomoci :)