[ Backy @ 03.04.2007. 15:23 ] @
jednostavno pitanje, koji torrent client koristiti? do nedavno sam koristio suse10, na njemu je bio neki pisan javi koji je bio spor i stalno je pucao... prešao sam na fedoru 6, ali ovde nema nikakav p2p program a to je jedan od razloga zbog kojih sam menjao distro...

najviše bi mi odgovarao neki program koji liči (po funkcionalnosti) na mju (mikro?) torrent
[ anrxc @ 03.04.2007. 15:38 ] @
Desktop ktorrent, cli enhanced ctorrent.
[ aleksm @ 03.04.2007. 15:52 ] @
Azureus.

Sve sto ima utorent ima i azureus, plus mnostvo plugin-ova, itd.

Pozdrav.
[ Tyler Durden @ 03.04.2007. 15:56 ] @
Ja koristim azureus :)
Trosi resurse ko luuud.
[ VRider @ 03.04.2007. 15:58 ] @
Malo offtopic, malo nije. Neko poredjenje rtorrenta i ctorrenta?
[ djricky @ 03.04.2007. 15:59 ] @
win32 : utorrent

*nix : torrentflux, ktorrent, bittornado
[ Backy @ 03.04.2007. 16:13 ] @
evo skidam ktorrent da probam... koliko sam video screenshotove, liči čak i po gui-u :)
[ parafora @ 03.04.2007. 18:40 ] @
ja vec godinama koristim azureus... znam da jede dosta resurse ali mi je odgovarao oduvek pa nisam pomislio da ga menjam jer sam mislio da je najbolji?
jesam li bio u zabludi? da li preporucujete neki drugi (sa barem pribliznim brojem podeshavanja)?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.04.2007. 22:08 ] @
KTorrent radi extra, nikad nisam imao problema, ima i korisnih pluginova na raspolaganju...

Koristim ga vec vise od godinu dana, i uvek je ok radio...
[ mikkii @ 04.04.2007. 23:07 ] @
evo ja sam danas pokusao da uporedim azureus iz ubutua i windows-a i nebo i zemlja????
i to isti torrent sa torrentleechera ...znaci ne znam za ostale linuxe ali na ubutu ne radi uopste kako treba azureus.....ili ako je laske da objasnim vuce se ko slina ????
probacu da uporedim i ktorrent ali chisto sumljam da ce nesto mnogo bolje raditi ....
[ Tyler Durden @ 05.04.2007. 08:14 ] @
Šta se vuče kao slina? Download (nemoguće) ili sam program? Kakvu mašinu imaš?
[ aleksm @ 05.04.2007. 08:50 ] @
Mozda je problem u java virtuelnoj masini. Instaliraj Sun jvm.
[ mikkii @ 05.04.2007. 11:17 ] @
ja sam rekao u odnosu na windows da radi gore....kako sam probao sve klijente ipak je najbolji az u linuxu...
moz i shumod za linux probao sam samo sto u folder za install Azureus.jar kopiras shumod Azureus.jar i radi ...inace nece radi ako kopiras posle instalacije.
konktretno brzi je za nekih 5-8 kB/s win od linuxa zato sa rekao slina...LOL
aleksm bez jave nema da radi az ....mislim
Tyler Durden sve je uredu sa makinom pichi sve na overclocku vec dugo....kidam hardware dok ne skuvam coffie ne gasim ....
btw comp mi inace nije ugrasen 2 godine jedino kad usisavam kuler i grafiku....
[ aleksm @ 05.04.2007. 14:43 ] @
Pa naravno da ne moze bez jave da radi, ali nisam na to mislio. Mislio sam da proveris koja je verzija j2re i eventualno instaliras (po potrebi) j2re 1.5.x. Koristim i u linuxu i sad u winu azureus i brzine su mi iste.

Pozdrav.
[ mikkii @ 05.04.2007. 15:59 ] @
6 java , instalirao sa automatixa zajedno sa Az 2.5.0.4 ...nego ja koristi cfrosspeed u win pa mi zabije download na max i drzi ga sve vreme tako da ne mogu da otvorim ni jedan sajt....a u linuxu on ne radi zato mi varira download....-5 ,-8 kB/s ....
btw sredio sam ovaj ubutu izgleda bolje od viste mislim bio mi ortak znaci pao na bulju kad je vido...samo jos da nadjem nesto slicno cfrosu za linux i ide format suxs win
[ Backy @ 10.04.2007. 23:38 ] @
Citat:


ktorrent nisam kompajlirao (fali mi qt, a ne treba mi)... od ostalih mi je ovaj ctorrent nekako najmanji, a brzo sam se snašao s njim... jel podržava nastavak prekinutih download-a? ako podržava, kako da nastavim?
[ cveticmilan @ 11.04.2007. 18:31 ] @
imas jednostavno bittorrent koji je jednostavan do bola (radi pomocu payton-a)......
Ne razumem pitanje : ako podržava, kako da nastavim?
Naravno da podrzava i jednostavno ga samo pokrenes ili desnim na torrent pa start.....
Ja na svom torrent sajtu www.torrent.linuxsrbija.net preporucujem azureus a iskren da budem i dalje ne znam koja
je verzija jave potrebna za rad posto ne radi sa svim verzijama
[ Backy @ 11.04.2007. 18:46 ] @
jezik na koji misliš se zove python... download u ctorrentu može da se nastavi, dovoljno je pustiti ga da skida isti torrent (ako je korišćen -s atribut treba navesti isti folder)
[ anrxc @ 11.04.2007. 22:35 ] @
Sluzbeni klijent sam preskocio jer nisam ocekivao nekakvu brzinu i responzivnost od Py aplikacije, takoder postoji mogucnost da na remote serveru nemas Py niti mogucnost da ga postavis, onda jos uzmes u obzir da odredene distribucije razbijaju Python na hrpu paketa pa dok sve potrebno pohvatas, pa mozda klijent zahtjeva neki third party paket... vec si mogao skinuti to sto si htjeo. Da me netko krivo ne shvati, ja osobno volim Python kao jezik i cesto se sluzim njime.

Kad pogledam Azureus zgrozim se, mislim da Java nije prava stvar za takvu aplikaciju. Klijenti su uglavnom upaljeni 0/24, ja si nemogu dopustiti taj luksuz da mi Azureus guta vise memorije nego Mozilla i da radi non stop, uz cesta smrzavanja i losu responzivnost UI-a.

Sa druge strane C klijent je pisan u C++ sa brzinom izvodenja i minimalnim trosenjem resursa kao glavnim prioritetom developera i vrlo je jednostavan za instalirati. VRider pretpostavljam da je ista stvar sa rtorrent, ctorrent je kod mene prevagnuo cisto jer je "r" razbijen na dva paketa :)
[ mikkii @ 11.04.2007. 23:44 ] @
kako onaj utorrent niko nije napravio u linuxu...???
azureus znaci vrti oko 100 mb memorije i to kad uradis memory reduce tj znaci kad njega upalis nema nista da radis jer ce u protivnom bude freez i ostaje solucija samo dugme za restart...sa prethodnim verzijama gutao je oko 50 mb
ktorrent je djubre ....kao i ovi ostali klijenti

ma moze evo link http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=295134
[ Iljo @ 02.07.2007. 15:21 ] @
Konačno nakon dogog korištenja rtorrenta...

Ako koristi neko gnome preporučio bi mu da proba Deluge (makar još nije stigao do verzije 1.0).
Sliči na uTorrent-a al nema veze, zapravo to mu je po meni i vrlina.
http://deluge-torrent.org/
[ culy @ 02.07.2007. 23:56 ] @
Ja koristim Azureus i skida kao lud a trosi oko 60MB memorije. Ktorrent sam isto koristio ali mi nije skidao brzinom kao Azureus. Deluge mi deluje jos nedoradjeno, na primer ne mozes da biras na pocetku koji fajl da skida a koji ne.
[ Iljo @ 03.07.2007. 01:11 ] @
Citat:
culy:Deluge mi deluje jos nedoradjeno, na primer ne mozes da biras na pocetku koji fajl da skida a koji ne.

Da, nemožeš na početku odma birati. Neznam koju si verziju ti probao, al kad se počne skidati možeš staviti koje datoteke ne želiš da se skinu. A to ti onda dođe na isto. Ako trebaš graf za aktivnost torrenta imaš plugin za to, koji dođe odma s programom.
Uglavnom ima sve šta mi treba, a još k tome ne troši puno. Oko 10MB memorije i 3% procesora.
[ culy @ 03.07.2007. 09:31 ] @
Ne dodje na isto jer zauzme na disku velicinu svih fajlova a skida samo neke. MIslim da ne moze da ogranicava brzinu uploada i downloada po torrentu vec po konekciji.
[ Iljo @ 03.07.2007. 10:54 ] @
Istina, al to meni recimo netreba. Znam da je inače Azerus najmočniji, al kolko sam čitao na foumima mnogima se jako vuče i gotovo da se s njim u pozadini nemogu ništa radit. Sad može biti da ga neznaju podesiti.

Ono šta ja kažem je da ako je netko naviknut na uTorrent i želi nešta slično na linuxu da proba Deluge. Jer koliko vidim ljudi stavljaju preko wine-a uTorrent jer su naviknuti na njegovu jednostavnost uporabe i naravno jer dobro radi svoj posao.
Naravno da nema bezbroj mogučnosti za podešavanje, i ima tu još dosta toga za napravit, al vidjet ćemo, tek je na verziji 0.5.1. I mislim da bi u budučnosti mogao stajat među najboljim torrent klijentima za linux.
[ culy @ 03.07.2007. 11:31 ] @
Citat:
Iljo: ...Naravno da nema bezbroj mogučnosti za podešavanje, i ima tu još dosta toga za napravit, al vidjet ćemo, tek je na verziji 0.5.1. I mislim da bi u budučnosti mogao stajat među najboljim torrent klijentima za linux.

Tu si u pravu i ja se nadam da ce do verzije 1.0 imati mogucnosti kao utorrent.
Steta sto utorrent nije opensource.
Jel neko probao Vuze (Azureus 3)?
[ Marko_R @ 03.07.2007. 22:39 ] @
Transmission http://transmission.m0k.org/

Mali je jednostavan, a mogućnosti mu nisu baš zanemarljive. Pisan je u C-u, tako da zauzima malo resursa. Ja ga koristim na mašini kojoj pristupam isključivo preko ssh-a.
[ Vampire 666 @ 09.08.2007. 11:04 ] @
Probah sve sto je spomenuto u ovoj temi i , kao dojucerasnjem korisniku uTorrenta na Winu, najvise mi je legao KTorrent...cak mi je download 15-ak procenata i brzi nego ranije....
[ nsmalesev @ 09.08.2007. 18:00 ] @
>

BitLord...

aleksandra




___________________________________________________________
Yahoo! Answers - Got a question? Someone out there knows the answer. Try it
now.
http://uk.answers.yahoo.com/
[ old.man @ 10.08.2007. 13:35 ] @
Citat:

BitLord...
aleksandra


Ajde da se jednom složim sa tobom.... BitLord
[ Iljo @ 16.08.2007. 20:19 ] @
Samo šta BitLord još uvijek nije za linux.
[ SinisaKrisan @ 25.08.2007. 01:35 ] @
Vuze

Azureus 3...skida ko nenormalan....znaci leti
[ stefke1249 @ 22.11.2007. 13:01 ] @
Instalirao sam Linux juce, Madriva 2008 , i sada trazim neki torrent klijent koji moze na Linuxu. Bio sam nasao ktorrent kazu da je prava kopija utorrenta ali za Linux ,ali sve sam uradio u konsoli i uvek prijavi error nije valjda valjao fajl . Jel neko zna koji torrent klijent je dobar za linux ? ako moze ostavite mi i neki link da ga skinem ili samo recite ime pa cu ga naci na google . :)

Hvala unapred.
[ enaB @ 22.11.2007. 13:18 ] @
KTorrent :)
Koristim stariju verziju (2.0.2), više mi se sviđa od nove
[ bp21000 @ 22.11.2007. 13:29 ] @
KTorrent bi trebalo da već dolazi na instalacionom disku Mandrive, jer je ovaj klijent sastavni deo KDE okruženja. Pa ne vidim razlog da ga posebno kompajliraš. Isto tako i za neke druge klijente potraži gotov RPM paket za mandrivu2008.

Recimo; Transmission, Azureus, RTorrent, BitTornado... Ali za svaki od njih prethodno proveri da se slučajno ne nalazi na disku odakle si instalirao Mandrivu.

Uz to, ja recimo koristim opensuse i na nekim privatnim trackerima gde sam čaln, a koji preporučuju upotrebu utorrent-a, nikakav mi problem nije da ovaj program emuliram uz pomoć wine. Dakle ako si navikao na utorrent, onda pokupiš sa neta npr utorrent-1.7.5-install.exe, instaliraš wine paket sa Mandriva instalacionog diska i onda lupiš u terminalu sledeću naredbu:

Code:
 wine utorrent-1.7.5-install.exe
i dalje bi sve trebalo da bude rutinski postupak uobičajene instalacije i podešavanja utorrent-a kao pod windowsom.
[ Miroslav Strugarevic @ 22.11.2007. 13:49 ] @
http://deluge-torrent.org/
[ rj444 @ 22.11.2007. 14:42 ] @
I ja takodje koristim Deluge klijent. Mislim da je odlican za one kojima je Bittorent previse jednostavan i siromasan, a azareus i slicni klijenti nepotrebno komplikovani , pogotovu ako koristite gnome okruzenje u koje se Deluge lepo vizuelno uklapa.
[ Dundjerski Nemanja @ 23.11.2007. 12:19 ] @
rtorrent jer mi odgovara:
1. Mogu da ga stavim iza GNU screen-a pa da prezivljava restart X-a, samim tim mogu da se logujem preko mreze (ssh) pa da ga kontrolisem
2. Ako se kojim slucajem masina reboot-uje pomocu crontab obezbedim da se startuje opet iza screen-a
3. Nikada nisam imao problema, a i ok je interfejs s` obzirom da je CLI aplikacija
[ Chipa @ 26.11.2007. 14:01 ] @
Male napomene za ktorrent

- to sto vidite velicinu fajla da je X mega ne znaci da je taj prostor i stvarno zauzet, ako vam je particija za downloade ext3 ili slicna (citaj ne FAT derivati) upisana velicina fajla nije jednaka broju zauzetih bajtova (tj. zna da zapise da su odredjeni delovi fajlova 'prazni').
- moze da se kontrolise preko web-a tako da remote rad nije problem
- (mene) pita na pocetku koje fajlove zelim skidati :)
- i X aplikacije se mogu automatski startovati (doduse uz malo cackanja) tokom boot-a i nezavisno od logovanih korisnika
[ Danilo Cvjeticanin @ 28.11.2007. 17:26 ] @
Koristim ktorrent i prezadovoljan sam, mnogo mi bolje radi od ostalih torrent klijenata.
[ DJ_DzoNe @ 27.12.2007. 05:30 ] @
I ja dajem glas Azureus-u (potrebna je instalirana Java).
Jeste da je najjaci torrent klijent al' i kida processor i memoriju...
[ Danilo Cvjeticanin @ 27.12.2007. 08:49 ] @
uTorrent na wINdowsu,a na Linux-u bittorent.
[ momsab @ 17.04.2008. 14:02 ] @
KTorrent
[ Ludak1 @ 17.04.2008. 16:13 ] @
Deluge
[ Srđan Pavlović @ 08.05.2008. 15:50 ] @
BitTorrent 6.03 pod win, Transmission pod Linux-om.
[ Danilo Cvjeticanin @ 09.05.2008. 21:13 ] @
Na windows sistemima definitivno uTorrent a na Linuxu azureus.
[ Au197/79 @ 09.05.2008. 22:29 ] @
Ja teram µTorrent i na Linuxu bez problema :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.05.2008. 10:01 ] @
Preko wine-a ili?
[ Mr_Q @ 11.05.2008. 06:28 ] @
Po meni je Flash Get jako dobar program za skidanje torrent-a. Jednostavan je, nema nikakvih džidži midži opcija sa strane. Osnovne funkcije i to je to :)
[ Au197/79 @ 11.05.2008. 07:47 ] @
@Danilo Cvjeticanin
Da preko wine, funkcioniše odlično. A juče je izašao wine 1.0 rc :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 11.05.2008. 08:49 ] @
Aha, za wine sam znao, mislio sam da ima neka druga fora. Azureus je skroz dobar, mada uTorrent uopste nije los. Sad cu probati da ga poteram na solarisu.
[ stale85 @ 11.05.2008. 08:50 ] @
Deluge Kick A?S :)
[ balle @ 14.05.2008. 12:41 ] @
moze da se proba i qbittorrent
http://qbittorrent.sourceforge.net/

qBittorrent can now be considered as a good alternative to other bittorrent clients. It provides a lot of features such as:

* A polished Graphical User Interface written with Qt4 toolkit
* UPnP / NAT-PMP port forwarding support
* Encryption support (compatible with Azureus)
* Multiple simultaneous downloads / uploads
* Download from RSS streams
* An integrated search engine
* DHT (trackerless) support
* uTorrent Peer eXchange support (PeX)
* Directory scanning with automated download of torrents inside
* Good internationalization (~25 languages supported)
* Selective download of files in a torrent
* Media File previewing while downloading
* Torrent trackers edition and prioritizing
* Seeders / Leechers displayed in download list
* Styles support
* Files prioritizing in a torrent
* Torrent download in correct order
* System tray integration
* Tracker authentication support
* Unicode support
* Torrent downloading directly from their url
* Connection though a proxy
* IP Filtering similar to the one in eMule


* Torrent download in correct order ---ovo sam trazio vec duze vremena :), sada mogu da gledam film u realnom vremenu
kod mene prilicno dobro ide, prioriteti rade, jedino ima problem sa uvozom ipfilter.dat jer onda trosi 150 mb, bez filtera oko 5mb
[ Au197/79 @ 15.05.2008. 12:03 ] @
Ako ga neko koristi u Srbiji neka napiše utiske i poređenja sa uTorrentom ili Azureusom
[ nemysis @ 11.06.2008. 01:11 ] @
Ja koristim paralelno

Azureus --> za normalno zaštićene Torrente, prvi izbor za sada
Utorrent --> preko Wine, za paranoidno zaštićene Torrente
Deluge --> tek od juče kad sam ovde čuo za njega, nešto izmedju dva gornja klijenta, prebacujem polako Torrente od Utorrenta na njega.

Neki Torrenti rade samo sa Utorrent-om. Koja nepravda, Windows program u Linux-u pored alternativa.

Ktorrent sam napustio odavno.

Pozdrav nemysis
[ mstevic @ 12.06.2008. 09:28 ] @
Deluge.