[ D.i M.e @ 03.04.2007. 18:44 ] @
Dakle, treba mi program koji radi isto kao Total Commander. Ja inače za to njega i koristim ali u poslednje vreme nikako neće da mi radi (ne, nije problem sa serverom, drugi FTP programi radi a i TC na drugim računarima).
[ calexx @ 03.04.2007. 22:54 ] @
Ne radi ti FTP na TC ili ne radi transfer između dva servera? Ako je drugo, da li si pročitao šta kaže help:
Citat:
Copy files from one FTP server to another server?
Simply connect to the two servers, so you see their file listings in the two file windows. Then select the file(s) to be copied, and press F5. Please note that remote copy is NOT supported by all servers, and it may also fail through a firewall. The left server will receive PORT commands, the right one PASV commands. Therefore if one server is in a private network or behind a firewall, and the other is public, put the private server in the LEFT window.
Ako i dalje neće, ja sam za ovako nešto koristio FlashFXP, radio je solidno dok mi je to trebalo, ne znam kako radi sada.
[ D.i M.e @ 11.04.2007. 17:00 ] @
Prvo, zahvaljujem se na odgovoru i izvinjavam se što se nisam javljao, imao sam nekih problema.

Dakle, meni je potrebno da prebacim iz jednog foldera u drugi na mom serveru. To sam radio tako što se povežem i sa leve i sa desne strane sa istim podacima i transfer je brzo išao, nije se skidalo na moj računar već direktno. Ovo sam radio na drugom računaru bez problema. Međutim sada to neće da radi. Kada kopiram, pojavi se ono prozorče i idu one komande i stane ili kod STOR ili kod RETR.

Što se tiče FlashFXP: skinuo sam ga i pokrenuo, napravio dve konekcije i povezao se, ali kada kopiram datoteka se pojavi u malom polju ispod levog sa jednom strelicom, u "Target" se pojavi folder gde treba da kopiram i ništa se ne dešava. To se valjda zove "queue" i kada hoću da izađem iz programa pita me "Exit with non-empty queue?". Posle kada ga ponovo pokrenem kaže mi da imam tu datoteku u "queue"-u, ali se opet ništa ne dešava.

Zaključak: običan FTP (transfer na ili sa servera) radi odlično; takođe ova mogućnost dve istovremene konekcije na serveru sa transferom između njih postoji, ali na mom računaru neće da radi. Da li neko zna rešenje ovog problema?
[ calexx @ 11.04.2007. 20:00 ] @
Ovo sam davno koristio, tada sam imao neke lokalne servere pa sam na njih nabacivao šta mi je bilo potrebno a kasnije išao da presnimim u lokalu. To mi više nije potrebno pa i ne koristim ovaj način. Onako po sećanju, mislim da je tako nekako bilo, napraviš red za transfer a onda to pokreneš. Prouči još malo, mislim da si na milimetar od rešenja. Ako ne uspe, probaću ponovo valjda će da mi bude lakše da se podsetim nečeg što sam već koristio.
[ D.i M.e @ 10.05.2007. 00:46 ] @
Evo i dalje ovo neće da radi (oba programa) ali sam utvrdio da definitivno nije do servera već do ovog računara. Probao sam na drugom računaru (samo Total Commander jer nisam imao vremena a ni potrebe za ovim drugim) i odlično je kopiralo iz jednog foldera u drugi. Što je najgore, to je bilo na običnoj dial-up vezi, a ja ovde ne mogu da to uradim na ADSLu (nije radilo ni dok sam imao i ovde dial-up)!
Da li neko zna da nije možda u pitanju neko podešavanje u TC-u jer mi to jedino izgleda kao razlog zašto ne radi? Ne bih sada samo zbog ovoga da reinstaliram Vindouz a možda ni tada ne bi radilo pa da sve bude uzaludno.