[ dabicus @ 04.04.2007. 09:08 ] @
Vlookup funkciju koristim kako bih dohvatio podatke iz tabele dimenzija 108x60 celija. Problem je u tome sto nisu sva polja popunjena, neka su prazna i onda mi vlookup vraca #NA, (not available error). To sam pokusao da resim ubacivanjem funkcije if koja ispituje da li u poljima uopste postoji trazeni podatak i ako ne postoji da upise blank, if(or(d5=Intro!A1,d5=Intro!A2,....),vlookup(....),""). I ovo super radi za neke manje tabele, jer ovakva formula ne moze da stane u polje (ispise mi :formula too long ) za moju veliku tabelu. Molim ako neko zna neka mi pomogne, moze i neki drugi pristup bez ove if funkcije, ili mozda postoji podesavanje velicine polja da prihvata vise karaktera....Hvala unapred Nikola.
[ Jpeca @ 04.04.2007. 09:38 ] @
Možeš da iskoristiš ISNA funkciju da proveriš da li je rezultat VLOOKUP #NA dakle
Code:
=IF(ISNA(vlookup(....)), "", vlookup(...))

Ako je i ovo predugačko, možeš da rezultat vlookup funkcije staviš u pomoćnu kolonu (npr. F, koju kasnije možeš da je sakriješ), a rezultujuću kolonu formiraš na osnovu vrednosti u pomoćnoj koloni
Code:
=IF(ISNA(F2), "", F2)

Vidi i http://www.elitesecurity.org/t252865-0#1520073
[ dabicus @ 04.04.2007. 10:03 ] @
ISNA radi posao odlicno. Bas u tome i jeste bio problem, kako da "zaobidjem" #NA error.Hvala puno, pomogao si mi mnogo.Pozdrav Nikola