[ hypnotixxx @ 04.04.2007. 12:19 ] @
lik upalio na gazeli (beograd) opticki kabl i mnooogi ljudi nemaju net u celoj srbiji.izvor:sezampro tehnicka podrska
[ mrsoje @ 04.04.2007. 12:27 ] @
Da ga okacimo na sred Terezaija :)
[ Goran Nikolovski @ 04.04.2007. 12:31 ] @
Možda je to učinio neki nezadovoljni ADSL korisnik ...
[ Livadic Cvetko @ 04.04.2007. 12:37 ] @
uh ako ne radi adsl kuci spalicu i ja drugi

sredice to telekom sta je to za njih kabl dole gore
[ SindzaBG @ 04.04.2007. 13:02 ] @
Ako je stvarno 'zapalio' onda je taj lik popizdeo na nekog provajdera :) Ili je greskom pogresan kabl unistio... Meni za sad sve radi OK (sezampro)...
[ hypnotixxx @ 04.04.2007. 13:09 ] @
kontam da je taj kabl izlaz iz bg-a za vojvodinu jer mi je to javio orak iz novog sada koji jutros nije imao adsl i pozvao tehnicku podrsku sezam pro i dobio to obavestenje.
[ Slobodan Milivojevic @ 04.04.2007. 13:11 ] @
Meni 10min radi, pa 30sec ne radi... Provajder exe-net, Nis...
[ toshapn @ 04.04.2007. 13:15 ] @


Info

Otežan ADSL i dial-up pristup

Na osnovu informacija iz Telekoma, zbog kvara na optičkom
sistemu prenosa u Beogradu i Mladenovcu pristup Internet mreži
je onemogućen ili izuzetno otežan ADSL korisnicima na većem delu područja Srbije,
kao i ADSL i dial-up korisnicima sa područja mrežne grupe 021.
Kolege iz Telekoma sa kojima smo u stalnom kontaktu rade
na otklanjanju problema.
Molimo korisnike da uvaže naše izvinjenje zbog nastale
situacije.


Izvor : Sezampro
[ optix @ 04.04.2007. 13:37 ] @
Sva sreca opticki se lako splajsuje, da je bio bakarni...
[ kimi73 @ 04.04.2007. 13:54 ] @
to mesto je stalno problematicno, tu pripadnici romske nacionalnosti seku bakarne kablove i prodaju kao sekundarnu sirovinu
cena bakra zadnja za koju znam je 140 din po kilogramu pa pomnozite to sa par stotina kg

opticki kablovi im nisu zanimljivi, ali su nažalost stradali zbog vatre koja je izbila u kablovskom oknu



[ mrsoje @ 04.04.2007. 15:28 ] @
Citat:
kimi73: to mesto je stalno problematicno, tu pripadnici romske nacionalnosti seku bakarne kablove i prodaju kao sekundarnu sirovinu
cena bakra zadnja za koju znam je 140 din po kilogramu pa pomnozite to sa par stotina kg

opticki kablovi im nisu zanimljivi, ali su nažalost stradali zbog vatre koja je izbila u kablovskom oknu


Sitna para za Telekom u bakru ali velika steta za korisnike ,mozda bi trebalo da im telekom placa reket da bi nam veze funkcionisale :)
[ hypnotixxx @ 04.04.2007. 16:38 ] @
Citat:
mrsoje: Sitna para za Telekom u bakru ali velika steta za korisnike ,mozda bi trebalo da im telekom placa reket da bi nam veze funkcionisale :)


ili da nama telekom dodatno poveca cenu i da ot tog povecanja cene placa romima ili kome vec da ne bi pravili sranja :p
[ neca @ 04.04.2007. 16:40 ] @
ja ne znam da li to ima neke veze sa tim optickim kablovima, ali meni ni mobilni ne radi kako treba ceo dan..a i fiksni su se jako gubili u smederevu..adsl standardno nije radio :)
[ mrsoje @ 04.04.2007. 16:48 ] @
Citat:
neca: ja ne znam da li to ima neke veze sa tim optickim kablovima, ali meni ni mobilni ne radi kako treba ceo dan..a i fiksni su se jako gubili u smederevu..adsl standardno nije radio :)


Izgleda da jako ima veze j... ih gazela
[ madamov @ 04.04.2007. 17:10 ] @
Citat:
lik upalio na gazeli (beograd) opticki kabl i mnooogi ljudi nemaju net u celoj srbiji.izvor:sezampro tehnicka podrska

Živim u onim soliterima kod Prokopa i ne radi mi telefon od sinoć.
[ deki77 @ 04.04.2007. 21:01 ] @
Ma... to Vam ISP duplira protok 256>512 ....za iste pare
Pa moraju ljudi i duple kablove
[ ton_majstor @ 04.04.2007. 21:18 ] @
Ovo je pre za Madzone, i ima tamo tema... Koliko puta treba da se desi ovo da bi policija najzad razjurila onu štroku i lopove!

Ceo dan problemi, pre 6 sati mi je puk'o BITAN DL na pola, posle 300 MB!

Da mi je pao šaka neki od tih smradova tad, odrao bih ga od batina!

Pozdrav!
[ Goran Nikolovski @ 04.04.2007. 21:28 ] @
Ja ne znam kako to tamo izgleda, ali mi je potpuno neshvatljivo kako ti kablovi nisu bolje zaštićeni. Ne mogu da verujem da tako lako neko može da dođe do istih i da ih zapali. Ajde da je ukrao, ono kao treba mu da proda ili nešto, ali da spali ...

Na sajtu telekoma u vestima/obaveštenjima ne vidim ništa u vezi ovoga, mogli su bar nešto da napišu.
[ Shadowed @ 04.04.2007. 21:38 ] @
Pa, opticki kabl ne moze nigde da proda, tako da ga je valjda spalio iz protesta kada je video sta je unutra.
Ili je u boljoj varijanti neko krenuo da drade neki kabl sa malo vecim naponom pa se spalio i usput zapalio i neki opticki u blizini.
[ stonex @ 04.04.2007. 21:47 ] @
He he , vidim ja rade mi torrenti k'o blesavi . Nema opterecenja . Opusteno .
[ SindzaBG @ 06.04.2007. 18:12 ] @
Sad sam gledao vesti na Fox-u i imali su reportazu o hapsenju ljudi koji su krali/sekli telefonske kablove...Uhvatili su ih na delu... Nisam od pocetka gledao ali sam zapazio da se to desavalo kod nekog mosta...