[ hocukuci @ 05.04.2007. 00:25 ] @
Potrebna mi je pomoc. Kako da u Wordu 2007 numerisem broj redova u tekstu (sa desne strane 5, 10, 15, 20 itd)? Pretpostavljam da se razumemo na sta mislim, dakle obelezavanje redova kao u nekoj epskoj pesmi ili nekom spevu kako bi se lakse pronasli. Znam sigurno da ta opcija postoji u Wordu 2007, pre 20-ak dana kada sam ga stavio video sam je, a sad za inat ne mogu da nadjem. Hvala svima. Pozdrav.
[ Jpeca @ 05.04.2007. 07:12 ] @
Na tabu PageLayout, opcija Line Numbers. Ova opcija nije novina za 2007, nego postoji i u prethodnim verzijama Worda u okviru dijaloga Page Setup, kartica Layout.
[ hocukuci @ 05.04.2007. 11:46 ] @
Znam za to ali to ne resava moj problem, moracu da pojasnim. Zvezdice predstavljaju stih:
**********
**********
**********
**********
********** 5
**********
**********
**********
**********
********** 10
**********
**********
**********
**********
********** 15
**********
**********
**********
**********
********** 20
**********
Dakle brojevi su sa desne strane, a ne ispred reda. Koliko znam ova opcija postoji samo u Wordu 2007, jer sam je slucajno video pre 20 dana. Ako neko zna molim pomoc. Pozdrav i hvala.
[ Jpeca @ 07.04.2007. 11:03 ] @
Nisam našao da postoji takva opcija. Ja bi to verovatno rešavao preko tabele u kojoj u desnu kolonu postaviš numeraciju belim slovima, pa onda obojiš crno svaki peti broj. Može da se rešava i pomoću desnog tabulatora i Seq polja i naravno postoji mogućnost da napraviš makro koji će da izvešri numeraciju nakon što je završen kompletan tekst.
[ hocukuci @ 10.04.2007. 23:33 ] @
Hvala Peco, bas sam to sa tabelom uradio pre neki dan, to mi je bilo najjednostavnije resenje, naravno, linije tabele sam stavio u belo.