[ Voodoo @ 08.07.2003. 23:53 ] @
Ovaj kodek sam tek nedavno nashao...
u pitanju je piratska distribucija Fraunhofer Professionala (slabija verzija dolazi sa windowsom, zove se fraunhofer advanced i omogucava grebovanje do 56 kbps) i mozhe se naci na netu na raznim sajtovima, ukljuchujuci one koji se bavi divx-ovanjem...

prijatno sam se iznenadio jer daje dosta kvalitetan zvuk, rame uz rame sa lame-om, iako je iz 1999. godine...

probajte pa recite (ja sam kodirao sa ukljuchenim 'high quality'-jem)... u svakom sluchaju, daleko bolje od xinga...
[ Ivan Dimkovic @ 09.07.2003. 00:01 ] @
Fraunhofer je izmislio vecinu stvari u MP3 standardu, tako da je logicno da njihov codec dobro zvuci :)

Otprilike na <= 96 kbps, FhG zvuci bolje od LAME-a, a iznad 96 Kbps je LAME obicno bolji od FhG MP3 kompresora.

Elem, ta "Professional" verzija je u stvari stari MP3 kod koji datira iz 1998-me, i to je prodavala firma Opticom koja se vise time ne bavi. FhG je nastavio razvoj MP3 tehnologije u domenu ubrzavanja bez znacajnih gubitaka kvaliteta i tu je najpoznatiji proizvod "FastEnc" - koji u najnovijoj verziji (koristi ga MusicMatch) radi i do 70x real-time kompresiju (jedan CD za jedan minut) na P4 2.4 gHz.