[ zeljkokrusevac @ 06.04.2007. 21:50 ] @
Pozdrav

posedujem mrezu od 32 racunara

na mrezu su vezana 2 interneta
wireless i adsl

treba mi nesto sto ce odredjenim racunarima automatski menjati gateway i dns
kada u slucaju da ne radi jedan internet automatski prebaci na drugi koji radi paralelno sve vreme ali je tu kao back up
a kada se onaj primarni vrati ( proradi ponovo ) automatski prebaci na dafault gateway i dns


unapred hvala
[ Machiavelli... @ 09.04.2007. 10:08 ] @
Mozda da probas sa Alternate IP i tu ukucas drugi IP koji je BackUp ako host ne bude uspeo da kontaktira sa prvim DNS-om trebalo bi automatski da proba Alternate IP. Samo predlog, pade mi na pamet.
[ broker @ 09.04.2007. 10:41 ] @
To se ne radi na klijentima u mrezi nego na ruteru. Na njemu podesis da rutira saobracaj koroz jedan ili drugi link,na osnovu saobracaja. Tako kod klijenata ne menjas nista, jer je njima uvek jedan te isti gateweay, ruter prekokoga imaju internet link..
[ Minist@r @ 09.04.2007. 19:17 ] @
Kao sto rece broker to se radi na ruteru. Mikrotik ce ti to odraditi bez problema.... Pogledaj Mikrotik forum
[ akaikaze @ 23.04.2007. 14:41 ] @
Ako nije veliko okruzenje i ne ocekujes neki veliki rast, mozda ti je ovo dosta TP-Link TL-R480T, ili neki slicni model.
[ mleposavic_lepi @ 30.08.2008. 19:01 ] @
AirLive IGR-1500 4-WAN Internet getaway

Ima sve isto kao i TP-Link TL-R480T+ router, upravo sam ga uzeo i isprobacu ga veceras, samo jurim po kuci gde mi je pass za telekomov ADSL