[ drki89 @ 07.04.2007. 11:37 ] @
Imam Mandrakelinux 10.1, kernel 2.6 i karticu Gigabyte GN-WP01GS PCI WLAN Card(Turbo) i skinuo sam sa neta nekoliko drivera RT61 ali uvek mi se desi sledece kada pokusam da ih instaliram.

nakon komande "make config" prikaze mi sledecu poruku:

" make: *** No rule to make target 'config'. Stop. "

pokusavao sam sa "make ./config", ali ni to ne uspeva,


a nakon komande "make all" prikaze sledecu poruku:

" make -C /lib/modules/2.6.8.1-12mdk/build SUBDIRS=/home/bata/Instalacije/Driver/RT61_Linux_STA_Drv1.1.0.0/Module modules
make: *** /lib/modules/2.6.8.1-12mdk/build: No such file or directory. Stop.
make: *** [all] Error 2 "

Sta da radim?
Unapred hvala!
[ Jbyn4e @ 07.04.2007. 13:49 ] @
A sta pise u INSTALL fajlu, kako se instalira?
Garant nisi ni procitao (ako ga ima).. a verovatno je standardno (kao root)...
Code:

./configure
make
make check (opciono)
make install
[ fade @ 10.04.2007. 14:16 ] @
mislis standardno kao :
$./configure
$make
#make install
[ Jbyn4e @ 10.04.2007. 15:27 ] @
Da, tako je ispravno, ali ja obicno kad znam sta kompajliram radim sva tri kao root (su -)... nisam bas siguran ni da li ima neke razlike?
Tj. tacnije bi bilo da si naveo i korak kako si postao root u ovom tvom slucaju, ili bar preporucio sudo make install ako vec zakeramo :)
[ brcha @ 10.04.2007. 16:26 ] @
Ne reče sa kojim si drajverima dobio ovu grešku (mada po nazivu direktorijuma zvuči da su zvanični).

Elem, prvo bi bilo dobro da nam pošalješ PCI ID tvoje kartice (uradi kao root „lspci“, nađi onaj broj pored imena tvoje kartice, a onda uradi „lspci -n -s taj:broj.nesto“ i pošalji izlaz te komande).

Drugo, ja sam pokušavao da nateram karticu sa RT61 čipom da radi u Ad-hoc režimu. Zvanični drajveri su proradili u jednom trenutku i samo jednom trenutku, a rt2x00 drajveri nisu nikad proradili u tom režimu, a ni u master-režimu, a pošto hoću da nateram ćaletov komp da ide preko mog na net bez žičane veze, drugi režimi mi ne odgovaraju. Elem, rešenje sam našao u ndiswrapper-u i windows-ovim drajverima. Sada kartica radi ekstra, pa bih preporučio i tebi da to isto probaš.

Reci mi samo da li imaš 32bitni ili 64bitni procesor. Drajveri se teško raspakuju i ja sam morao da ih instaliram da bih izvadio bitne fajlove za ndiswrapper. Da bih ih instalirao na 64bitni windows morao sam prvo da skinem torent sa neta i da ga instaliram u virtualnu mašinu. Obzirom da je to zamoran način za raspakivanje 5 fajlova, predlažem da mi kažeš koji procesor imaš, a ja ću da obesim kao prilog uz poruku drajvere na ovaj forum (ili negde drugde na net, sve jedno).

Što se tiče ndiswrapper-a, instaliraj ga za svoju distribuciju standardnim putem (ne znam šta koristiš, ali nije ni bitno). Gledaj samo da bude verzija novija od 1.23 pošto sam čuo da je to uslov da drajveri rade. Ja imam nešto tipa 1.41.

Poz
Brcha
[ drki89 @ 12.04.2007. 14:07 ] @
- Drajvere sam skinuo sa www.ralinktech.com
- Ja sam potpuno svez sto se tice Linuxa tako da ne znam ni sta je to root i kako da se ulogujem kao root?!
- Sta je ndiswrapper?
- Imam 32-bitni procesor
[ brcha @ 12.04.2007. 15:28 ] @
Citat:
drki89: - Drajvere sam skinuo sa www.ralinktech.com

Ok, znači skinuo si zvanične drajvere.

Citat:
- Ja sam potpuno svez sto se tice Linuxa tako da ne znam ni sta je to root i kako da se ulogujem kao root?!


A kako si instalirao drajvere koje si skinuo? Korisnik „root“ je isto što i korisnik „Administrator“ na Windows XP i sličnim OS-ovima.

Pogledaj sajt predmeta „Praktikum iz operativnih sistema“ sa ETF-a. Tu imaš između ostalog linkove na neke kurseve o GNU/Linux (i UNIX-like) operativnom sistemu, na srpskom i engleskom.

Citat:
- Sta je ndiswrapper?


Ukratko, ndiswrapper je fora kako da nateraš Windows drajvere za wireless kartice (koji su obično bolji) da rade na Linux jezgru. Pogledaj zvanični sajt za više informacija. Ne bih mogao da budem 100% siguran za Mandriva GNU/Linux (ili Mandrake, kako god), ali sam poprilično siguran da ndiswrapper možeš da nađeš u zvaničnim paketima, što bi značilo da treba da otvoriš program koji koristiš za dodavanje novih paketa (kao što rekoh, nemam pojma kako se to zove na Mandrivi/Mandraku) i da instaliraš „ndiswrapper“ paket.

Posle toga bi trebalo da skineš drajvere za 32bitni Windows koje sam ti okačio na net i da ih instaliraš sledeći sledeću proceduru. Otvori terminalski prozor i kucaj:

normalna slova označavaju ono što sistem ispisuje
italik slova su komentari
bold slova su ono što ti pišeš
Citat:

$ su --login ova komanda te prebacuje u „root“ korisnika
password: ovde kucaš svoju administratorsku šifru
# cd /direktorijum/gde/si/skinuo/drajvere
# tar xjvf rt61_xp_32bit.tar.bz2 raspakuješ arhivu sa drajverima
rt2561.bin
rt2561s.bin
rt2661.bin ovo su fajlovi koji se raspakuju i to ispisuje tar komanda
rt61.inf
rt61.sys
# ndiswrapper -i rt61.inf ovom komandom instaliraš te drajvere na sistem


Kada si to uradio, idi gde god da treba da se konfigurišu mrežni uređaji i dodaj novi bežični uređaj. Ako te pita koji modul odgovara tom uređaju, kaži „ndiswrapper“. Sledi tamo instrukcije i trebalo bi sve da bude u redu.

Javi šta si uradio!
[ drki89 @ 20.04.2007. 19:05 ] @
Petljao sam nesto ovih dana, ali i dalje nista. Instalirao sam ndiswrapper i drajver, medjutim kada pokusam da konfigurisem karticu i namestim modul ndiswrapper ponudi mi listu drajvera i ja moram da odaberem neki od njih. Ne znam kako da preskocim ovaj korak, a driver koji meni treba nije na listi.
[ fade @ 20.04.2007. 21:43 ] @
Imas nekoliko aktivnih slicnih tema,pogledaj cipset, il sta vec, ndiswrapper moze da iskoristi windows driver,ne koristim te stvari,stoga nisam bash preterano upoznat, nisam hteo probleme,i uzeo sam ap.