[ alexg @ 07.04.2007. 15:44 ] @
Pozdrav svima,
Zeleo bih da znam, postoji li mogucnost pojavljivanja pozivaoca na PC-ju, pri cemu se koristi ADSL modem, MT822 (bar mislim da je tako), pri cemu imam aktiviranu uslugu Caller ID kod Telekom-a, kao i obican Caller ID uredjaj koji besprekorno radi.
Jos pre uvodjenja ADSL-a sam na raznorazne nacine pokusavao da aktiviram tu mogucnost na kompu, ali nikako nije uspevalo... Imam obican modem Intel 536EP V.92 i u Hyper Terminalu mi je na jednu od komandi davao ''ok'' znak, medjutim nikada nije pokazao broj, niti tu, niti na nekom od softwer-a koje sam skinuo u tu svrhu. Uvek je pokazivao N/A... Definitivno je negde zakocilo kod mene u kompu jer kao sto sam vec rekao, na ovom obicnom identifikatoru, caller ID radi odlicno.
Obzirom da vise ne koristim dial up, pa samim tim i gore pomenuti Intelov modem, zanima me da li postoji neka mogucnost da proverim da li sada mogu, i ako mogu, kako da ukljucim opciju Caller ID, a uzimajuci u obzir da imam Ethernet Adsl modem?
Obzirom da mi je sve ovo na neki nacin strana materija, svako objasnjenje i pomoc je dobrodosla.
Pozdrav!
AlexG
[ popusicko @ 09.04.2007. 01:36 ] @
Identifikacija poziva ti ide preko obicnog modema a ne preko adsl-a.Bez obzira sto ne koristis dial-up povezi i modem na telefonsku liniju i instaliraj neki program za identifikaciju poziva npr:Audio call id,ez voice,caller id events.Naravno i modem kacis preko filtera kao i obicnu telefonsku liniju.


PS
Intel 536ep ne radi identifikaciju ali Intel 537 raaadi vrlo fino.
Poz
[ melink @ 11.04.2008. 23:32 ] @
Nece svaki Intel 537 da raaadi!!!!
Poz.
[ popusicko @ 12.04.2008. 15:53 ] @
Samo ako je MD3200 koji se prijavljuje kao Intel 537, pa cak i on prikaze po koji put tacno.
Inace u novoj verziji audio caller id je povecan broj podrzanih modema pa cak i Intel 536 je na spisku ali nisam probao da li zaista radi.
[ melink @ 15.04.2008. 21:08 ] @
Mislis????