[ MarkoBalkan @ 08.04.2007. 15:49 ] @
Programiram u Vb.netu i c#.eh sad učim javu, međutim zanima me dali se isplati, pošto je bolje znati jedan i to pošteno nego 100, a ni jedan kak se spada.
eh sad neki kažu da java ima najbolji IDE razvoj, međutim ja se ne bi složio.java nema dosta alata šta ima VB.net i C#.također svaki objekt ima jako malo event-a u odnosu na navedene jezike.zanimaju me vaša mišljenja.pošto, od čega se danas živi su poslovne aplikacije.aplikacije pisane u VB.netu ili c# su jako kvalitetne, ako se dobro naprave.aplikacije u vb.netu su malo sporije, ali danas u većini slučajeva to ne smeta.dok u c# se izvode normalno.
s druge strane aplikacije pisane u javi su jako brze i prenosive na drugi OS i platformu.
[ vlaiv @ 09.04.2007. 09:40 ] @
Citat:
MarkoBalkan: ... s druge strane aplikacije pisane u javi su jako brze i prenosive na drugi OS i platformu.


Nisam siguran da se slazem sa tobom ...

Java je generalno sporija zato sto je u pitanju interpreter pseudo op koda ...

Sto se tice ostalog,

Cini mi se da je bilo dosta rasprave na ovu i sl teme na ovom i ostalim forumima pa pogledaj ...

Tema je generalno nezahvalna za diskusiju, programski jezici i razvojni alati su nesto poput robe - svaka ima svog kupca :)
Upotreba odredjenog alata jako zavisi od namene i samog projekta na kom se radi ...
Takodje i pojam "isplativosti" ucenja necega ... Moje licno misljenje je da se manje vise sve isplati nauciti a
stavljao na vagu, od kog programskog jezika sam najvise zaradio hleba, to nisam radio ...
[ momsab @ 09.04.2007. 11:52 ] @
isplati se uciti koncepte, programrianje
jezici su najmanji problem ako znas da programiras

nije problem sa Jave preci na C# i obrnuto


postoje ovavke diskusije, srecno u pretrazi
[ Dundjerski Nemanja @ 09.04.2007. 12:19 ] @
Generalno, po rezultatima na koje sam nailazio na internetu, najvise posla ima za java programere.
[ MarkoBalkan @ 09.04.2007. 12:38 ] @
na stranici http://careers.msn.com/ kad se upiše java pojavi se oko 12000 poslova.naravno to je u americi, dok je vb.net ili c# oko 1000.

[ vlaiv @ 10.04.2007. 11:04 ] @
Citat:
MarkoBalkan: na stranici http://careers.msn.com/ kad se upiše java pojavi se oko 12000 poslova.naravno to je u americi, dok je vb.net ili c# oko 1000.


Sto nije nikakav pokazatelj, bar po mom misljenju ...

Postoji realna mogucnost da su upitanju sitniji ili manje placeni poslovi, da se radi o projektima gde treba spoljni saradnik a obim posla je
takav da ne zahteva stalan radni odnos ...

No mozda i gresim, ne pratim trendove u smislu "sta se trazi a sta ne ..."
[ rj444 @ 14.04.2007. 17:52 ] @
Kao sto neko rece, treba uciti programiranje, a ne programske jezike. Ne postoji ni jedan programski jezik koji je najbolji za sve vrste problema, vec se treba prilagodjavati problemu.

Npr. Da li se isplati pisati Kernel operativnog sistema/embedded sistema u Javi/C# i da li se isplati praviti kompleksan GUI u asembleru ili C-u?

Obratite paznju da ni kriterijumi, po kojima se odredjuje isplativost u gornjem pitanju, nisu isti.