[ existenz @ 08.04.2007. 18:14 ] @
Pozdrav svima!
Od kad sam dobio adsl (telekomov), imam problem da mi se msn posle par minuta provedenih online jednostavno sam diskonektuje (recimo dok ne radim nishta u njemu) i onda nakon toga ponovo sam konektuje,i tako u beskraj. E sad, kontao sam da je neka caka do tom rutera-modema koji ima HW firewall ugradjen, pa sam stavio svoju adresu u podeshenjima u DMZ u sad koristim softverski firewall (kerio, a msn-u je cak dozvoljeno da se 'ponasa kao server'), ali problem i dalje ostaje. Probao sam i alternativu (aMSN), koji ne spada sa neta (ima u njemu opcija 'keep alive'), ali se posle par razmenjenih recenica sa nekim jednostavno zaglupi i ne mogu dalje da primam poruke...
Da li neko od vas MSN-ovaca :)) ima slican problem,i da li neko zna kako to da se reshi?
Hvala unapred!
[ existenz @ 10.04.2007. 21:18 ] @
Poshto vidim da niko nije odgovorio na temu, samo da vas obavestim da je problem reshen,i t na sledeci nachin: ADSL ruter (Huawei od telekoma) je prebachen u 'pure bridge' mod rada, sad dodushe mora da se konektuje ruchno,ali sam rachunar obavlja konekciju i dobija IP adresu, a ne preko uredjaja za routing saobracaja (on se sad ponasha kao obichan adsl modem). MSN pri ovakvom setupu radi normalno, ne diskonektuje se bez razloga svakih par min, i sve je cakum-wakoom :). S druge strane, potrebno je ruchno se konektovati kad se ukljuchi rachunar, ne radi hardverski firewall, i konekcija ako se dugo nishta ne deshava na netu se sama prekida posle nekog vremena neaktivnosti (paradox- sad mi je NEOPHODNo da msn uvek bude ukljuchen u pozadini, da bi 'odrzhavao zhivom' uspostavljenu konekciju shaljuci signal s vremena na vreme..)
Toliko od mene, ako neko ima bolju ideju neka je napishe.....

PoZ!
[ zdr @ 12.01.2009. 00:12 ] @
Imam isti ovaj problem i ne pomaze mi ovaj 'lek'
Jel neko mozda slucajno zna resenje????


Hvala puno!!!!!!
[ Aleksandar Vasic @ 13.01.2009. 23:09 ] @
MSN se uglavnom diskonektuje ukoliko je ping veliki, stoga treba da proveris svoju vezu sa internetom ili mozda ti neki virus "jede" protok pa time skace ping...
[ zdr @ 15.01.2009. 21:18 ] @
OK, hvala na odgovoru.
Pogledecu sve pa cu da javim....
[ zdr @ 15.01.2009. 22:36 ] @
Evo mene opet



Posto virusa nemam (upravo sam instalirao svez XP)
a i ping ka google mi je sasvim OK - zaista ne znam sta moze biti uzrok ovom stalnom (citaj: iritirajucem) ispadanju MSN-a, Skype-a....???

Jel moguce da se samo meni to desava? Do nedavno mi je sve radilo kako treba, nista nisam dirao niti cackao...
Uzgred, koristim Telekomov ADSL.




Ako neko slucajno skonta o cemu se radi neka napise, to bi bas bilo lepo od njega/nje


pozz



[ Aleksandar Vasic @ 15.01.2009. 22:40 ] @
Da li ti puca veza ili samo instant messaging programi?
[ zdr @ 15.01.2009. 23:17 ] @
Samo IM

Zato mi i nije jasno zbog cega se to desava! Cak sam imao situaciju da slusam radio preko winampa i da mi MSN ispadne, a radio ne prekida? Kako to?
Jel moguce da je zbog p2p?

Posto delim konekciju sa bratom, a on to koristi cesto...

[Ovu poruku je menjao zdr dana 16.01.2009. u 00:29 GMT+1]
[ Aleksandar Vasic @ 15.01.2009. 23:34 ] @
p2p koriste max upload ako ne ogranicis, time povecavas lag i msn izbacuje