[ nesa velickovic @ 09.04.2007. 16:27 ] @
cao svima kako mogu da napravim, antiradar, auto detektor za automobil, potrebna mi je sema, unapred zahvalan
[ yu1ny @ 10.04.2007. 09:14 ] @
Naišao na googletu gomilu, evo jedne najjednostavnije
[ nesa velickovic @ 10.04.2007. 13:29 ] @
hvala
[ mikroelktronika @ 11.04.2007. 12:41 ] @
Nisam siguran da će ova šema imati rezultate sa novijim radarima, ali ako dođem do kakve šeme rado ću je podijeliti sa ostalima.
[ Ave @ 25.04.2007. 21:46 ] @
Si razmisaljao o kacenju CD-a na retrovizor
[ Drole_e @ 05.06.2007. 20:54 ] @
Kacenjem cd-a ces samo poboljsati refleksiju signala kod starih radara(koji su jos i nekako mogli da se otkriju). A nove (laserske) mozes da otkrijes , postoje uredjaji, ali kad ga ti otkrije on je takodje "otkrijo tebe".
[ mishkom @ 05.06.2007. 21:11 ] @
Ko kaze da nema funkciju, i da ne spasava.

Ja imam jedan anti-radar laser detektor u kolima i u 75%slucajeva spasava. Na auto-putu vozim 150, on (antiradar) me upozori, zapisti, i ja usporim na ogranicenje, i tako uglavnom izbegnem kaznu!

A i ja bih voleo da imam shemu nekog radar detektora, da ga napravim, onako iz zadovoljstva!
[ yu1ny @ 06.06.2007. 10:48 ] @
Samo je malo nezgodno što kad zapišti, moraš ODMAH da kočiš, što se naročito sviđa onima iza tebe, prosto su ushićeni što imaju priliku da isprobaju svoje kočnice i ABS.
[ IvanDzGrozni @ 14.06.2007. 20:14 ] @
Kada ti antiradar zapisti, to znaci da se nad tvojim vozilom vec vrsi merenje brzine. Dok ti pocnes da usporavas, radar (laserski) je vec izmerio brzinu kretanja vozila.
Inace u upotrebi su radari novijeg tipa (laserski), nazvani PRO LASER 3, pravljeni u SAD i verovali ili ne kostaju oko 6000 evra, i nema ih na nasem trzistu (bar koliko znam), vec se moraju narucivati preko neke druge zemlje.
Pored laserskih postoje i stari radari koji koriste tzv.Doplerov efekat i koji su se izbacili iz upotrebe, barem kod nas, mada se mogu naci jos negde u upotrebi.
LM , zar mislite da jedan takav uredjaj, koji toliko kosta i u koji je ulozeno dosta truda moze da se ometa nekim uredjajem napravljenim u kucnoj radinosti? Smesno.
Jos nesto, fora sa CD-om na unutrasnjem retrovizoruje cista glupost. Navodno odbija laserski zrak. Pa i treba da se odbija. Ako niste primetili na laserskom radaru sa prednje strane postoje dva sociva, kroz jedno laserski snop izlazi a kroz drugo se vraca. Inace laserski radari su vrlo precizni, mogu da mere brzinu kretanja vozila i u losim vremenskim uslovima.
[ cikajoca @ 22.06.2007. 09:05 ] @
anti radari mogu itekeko da pomognu. Kad počnu da pište nemora značiti da je već izmerena tvoja brzina, nego nekog drugog vozila tako da može da se odreaguje i izbegne kazna. Inače za info, laserski radari koji se drže u ruci i liče na pištolj koji je neko uperio u vas su zabranjeni u dosta država pa je ta novina počela da se primenjuje recimo i u Brčko Distriktu BiH. Znači radar mora biti postavljen na stalak u ili izvan vozila, a ne da se drži u ruci i da to izaziva neprijatan osećaj kod vozača. Zato je moguće odreagovati, jer dok službeno lice dođe do uređaja da ga zaustavi u brojanju, ima vremna da se skine brzina. Kad zapišti, često nagli pritisak na kočnicu pomaže. Nekad ne ako baš mjeri tvoju brzinu, ali u većini slučajeva da.
[ Vozac Profesionalac @ 08.03.2012. 18:41 ] @
http://www.google.rs/imgres?hl...ndsp=20&ved=1t:429,r:3,s:0

Probaj da udjes na ovaj link,ima neka sema,probaj nekako da je zoom-iras :)))
[ MasterRW @ 08.03.2012. 19:54 ] @
Mnogo je pametnije poštovati ograničenja brzine i ne juriti ko muva bez glave..
[ Joker @ 08.03.2012. 20:18 ] @
"podigao" je temu staru 5 godina