[ vojislavbb @ 10.04.2007. 12:17 ] @
da li je neko koristio emc2 softverski alat za upravljenje cnc masinom pod linux-om?potrebna pomoc oko konfigurisanja
[ BosniaCNC @ 13.05.2007. 22:25 ] @
Pozdrav Vojo!
Moj savet: skini Coolcnc jer je slican EMC2 i laksi je za konfigurisanje.
Slavoljub
[ vojislavbb @ 14.05.2007. 12:34 ] @
Pozdarav!!!

Hvala na savetu!Razmotricu tu opciju pa ako mi bude trebala neka pomoc imacu slobodu da se javim!!

Vojislav
[ vojislavbb @ 15.05.2007. 14:00 ] @
pozdrav!

koliko sam razumeo ti koristis ovaj coolcnc vec?i zadovoljan si sa njim?
koji su sistemski zahtevi za njega?
skinuo sam dva image file-a:
1.coolcnc-1-0-1.iso
2.coolcncb05.iso
jel potrebno imati instaliran linux prethodno?
[ *mile* @ 15.05.2007. 16:48 ] @
Pozdrav svima,

narezi coolcncb05.iso na CD, namesti u BIOS-u da butuje sa CD-a, a zatim ako naidjes na neki problem
onda pitaj. Inace CoolCNC je Linux (mini) distribucija+EMC (e jedino nisam siguran da li je EMC koji dolazi
uz ovu distribuciju modifikovan).

Inace imas i Ubuntu 6.06 distribuciju sa integrisanim EMC2, probaj ...
[ BosniaCNC @ 15.05.2007. 22:47 ] @
Coolcnc mozes dizati sa usb-stika.To je modifikovana verzija Knopix linuxa sa EMC2 tako da u linuxu ima samo osnovno sto je potrebno za cnc upravljanje u realnom vremenu jer, normalno, da se na pogonskom interfejsu neces igrati sa prozorima kao na Mandrivi niti postavljati svemirske zaslone na monitoru.Coolcnc solidno pogoni pomocna kretanja (radne ose: X,Y,Z...) kako u koracnom tako i u servo sistemu i korisniku omogucava da ga prilagodi svojim specificnim potrebama a za hobiste je pogodan jer je i besplatan.Za razliku od Mach2; Mach3;Mach4 on izgleda skromno, nije pretrpan gomilom dugmadi koja pocetnika zbunjuju ali je zato efikasan i funkcionalan a to i treba da bude odlika jednog interfejsa namenjenog ozbiljnom radu a ne igranju sa "desktopima" kao sto je slucaj kod Mach2,3,4... Kod Fenertija je solidan bio Master5CNC i Mach1 a sve kasnije verzije je samo zatrpavao dodacima koji vise smetaju pocetniku a i visina licence za nase (ne)prilike nije zanemarljiva i zato ja uvek glasam za Coolcnc jer je Linux distro!
Pozdrav svima na forumu,
Slavoljub
[ *mile* @ 16.05.2007. 01:50 ] @
Nisam siguran ali mislim da sam na cnczone procitao negde da Mach1 ima engine od EMC-a,
mada to bi se kosilo sa licencom EMC-a
[ BosniaCNC @ 05.09.2007. 20:43 ] @
EMC2 je baziran na skriptama i bolji poznavalac linux-a ih moze prepravljati prema svojim zahtevima. Mach1 je radjen u C programskom jeziku za WINDOWS platformu i njegova osnova je modul Mach1ocx.ocx koji je osnov i kasnijih verzija 2 i 3.
Ne treba nikako mesati EMC2 i Mach1,2,3.............(babe i zabe!).
Pozdrav,
Slavoljub
[ zlatko.ns @ 09.12.2007. 21:33 ] @
Ja sam jedan od korisnika softwerskog alata EMC2, mnogo sam se namučio da ga instaliram , a konfigurisanje je već išlo lakše ali vredelo je i teško da bih prešao na nešto drugo. Koristim OS Linux suse 9.2, rtlinux 3.0 emc2.0, paralelni port(razvijam USB verziju) i drajver + cnc mašinu koju sam sam pravio. Spreman sam da Vam pomognem, ako ste i Vi spremni da učite, naime morate kolko tolko poznavati Linux.
[ BosniaCNC @ 15.12.2007. 23:16 ] @
Na IMG_0002.bmp je preradjena glodalica sa Bosch 3000CNC na BosniaCNC-ZeNUMERIC (servo-sistem vlastite izrade) koja je u testnom periodu vrlo fino radila na EMC2.
Pozdrav!
[ novicnca @ 09.03.2011. 11:19 ] @
Pozdrav svima.

Zanima me koja su ogranicenje EMC2 sistema. Recimo ako ga poredimo sa nekim "profesionalnim" CNC upravljanjem (Fanuc, Siemens, ....) sta je to sto EMC2 NE MOZE. A mora da ima tako nesto jer niko nebi kupovao ove.

Hvala
[ cirko @ 10.03.2011. 17:51 ] @
Izasao Ubuntu 10.4 koji ima u sebi EMC2
Odlicno radi
Pozdrav