[ Thompson @ 10.04.2007. 20:01 ] @
Da li bi neko mogao da mi objasni ove drajvere i da li ih ikako vredi instalirati...Chuo sam da je bolji output na kartici i bolji quality zvu-K...Jel to istina ili ne?Imam Sound blaster audigy SE...nije bog zna sta ali lepo mi se chuje zvuk sa orginalnnim drajverom, foobarom i sa nekoliko pluginova....?Dali ce biti bolje ako instaliram kx drajvere?
[ draganmi @ 11.04.2007. 13:15 ] @
Citat:
Thompson: Da li bi neko mogao da mi objasni ove drajvere i da li ih ikako vredi instalirati...Chuo sam da je bolji output na kartici i bolji quality zvu-K...Jel to istina ili ne?Imam Sound blaster audigy SE...nije bog zna sta ali lepo mi se chuje zvuk sa orginalnnim drajverom, foobarom i sa nekoliko pluginova....?Dali ce biti bolje ako instaliram kx drajvere?


Ti drajveri imaju mnoge prednosti, posebno kod snimanja, ali i neke mane, jer nisu baš 100% kompatibilni sa svim funkcijama SB kartica (taj procenat se menja, kako kod koje), a i ne podržavaju sve modele SB.
Imaju bezbrojna podešavanja, ako se u to razumeš...
Ako ti je stalo samo do kvaliteta reprodukcije zvuka on je osetno bolji nego sa fabričkim drajverima. Pri tom treba da sve podesiš kako treba (posebno "swap front and rear speakers") i da koristiš po mogućstvu kernel streaming.
Podrška za ASIO, je po meni, slaba, jer (bar poslednja verzija 3538m) podržava samo 48 kHz.

Treba čoveku neko vreme da se navikne, a za znalce kx su nezamenljivi...
[ Thompson @ 11.04.2007. 19:55 ] @
Ja instaliram onaj fajl sto sam skinuo i pokrenem posle instaliram i ovo iz direktorijuma i on neshto izbaguje i nishta mi ne zavrsi...i onda trazim da restartujem...ja restartujem i opet nishta...ni update drivera nishta!!!...da li neko zna shta je problem?Windows sam preinstallirao pre nedelju dana!
[ draganmi @ 12.04.2007. 07:27 ] @
Citat:
Thompson: Ja instaliram onaj fajl sto sam skinuo i pokrenem posle instaliram i ovo iz direktorijuma i on neshto izbaguje i nishta mi ne zavrsi...i onda trazim da restartujem...ja restartujem i opet nishta...ni update drivera nishta!!!...da li neko zna shta je problem?Windows sam preinstallirao pre nedelju dana!


Tako se ponaša kada ne podržava karticu. Ipak, proveri u dokumentaciji.
Mada nisi rekao koju instalacionu verziju kx drajvera imaš. Najnovija je 3538m.