[ Neznalica_sa_ugla @ 11.04.2007. 00:27 ] @
Gdje se mose skinuti clarion ???
[ gotivac @ 15.06.2007. 08:06 ] @
Pridružiću se pitanjem,

naime, moja firma uskoro kupuje softver (zapravo, čitav IS) razvijen u Clarionu. Obzirom da će najbliži technical support biti udaljen 700km, ne bi bilo zgoreg da malo upoznam alat u kome je isti razvijen, a naravno da nema pojma da firma kupi i čitav razvojni paket, pošto je reč o zdravstvenoj ustanovi koja prilično kuburi sa novcem.

Dakle, zamolio bih nekog ko je u posedu ovog razvojnog alata i spreman ga je u edukacijske svrhe staviti na raspolaganje (može i neka starija verzija, bitno mi je da vidim kako to zapravo radi), da me kontaktira na PM.
[ momsab @ 15.06.2007. 18:59 ] @
http://www.softvelocity.com/login/login.htm ?
http://www.softvelocity.com/ ako je to to
[ ex-Neznalac @ 11.10.2007. 20:17 ] @
Evo i mene mnogo me zanima programiranje u Clarionu ali ga nigdje nemogu naci kao free trial download, pokušao sam ovdje http://www.softvelocity.com/login/login.htm ali to nije to,zatim me zanima koliko je to MB prostora i dali je ga gdje tko upload-ovo na koji host.Pa ako ima neki dobrica da mi pomogne kako doci do ovog famoznog softvera i instalacijskog paketa.Ja trenutno programiram u V.B. i access-u pa sam cuo da Clarion je veoma lakši za progeramiranje !

POZDRAV SVIMA !
[ miq357 @ 12.10.2007. 12:57 ] @
Za Clarion (aktuelna - poslednja zvanična verzija 6.3) nema trial verzije pa se nigde ne može ni skinuti legalno, a lokacije gde bi se nešto i moglo naći za preuzimanje uopšte nije preporučljivo posećivati.
Veličina instalacionog paketa (enterprise verzija) se kreće oko 130MB.
Što se tiče lakoće programiranja u clarionu, to je kao i za sve, manje više relativna stvar jer je sve lako kad se nauči.
Generalo gledano glavne razlike su u konceptualnom pristupu samoj izradi programa.
Kog ovaj razvojni alat bude ozbiljnije zanimao nek se javi, možda ću moći da mu pomognem u nečemu.
[ ex-Neznalac @ 12.10.2007. 17:14 ] @
Pa mene veoma zanima taj programski jezik ali ne znam dali si mislio na torrent.to ili pak nesto drugo,nije mi bas bitna velicina programa jer imam kuci ADSL a i DIAL - UP tako da se nesikiram previse oko velicine instalacije,pa bih te molio ako ima link da mi pomognes i posaljes na PP.preko foruma ili pak na e-mail.

Ajd pozdrav !
[ ex-Neznalac @ 17.10.2007. 20:57 ] @
Da ovo je super sto sam downloadowao ali gdje naci HELP na srpskom !
[ driftwood @ 21.10.2007. 18:52 ] @
Može li i meni link na PM za download?
Hvala!!
[ miq357 @ 21.10.2007. 20:16 ] @
Citat:
Neznalac: Da ovo je super sto sam downloadowao ali gdje naci HELP na srpskom !


Na žalost nema nikave litetature na lokalnim jezicima.
Ja srećom baratam engleskim jezikom dovoljno dobro da mi prevod ne treba
a i to dokumentacije što ide uz instalaciju u pdf formatu je više nego
dovoljno za početak.
Uz osnovno predznanje o bazama podataka i programiranju mislim da
nije teško savladati osnovu upotrebe.
[ cronicus @ 22.10.2007. 12:55 ] @
jel može i meni link za download

hvala,
pozz,cronicus
[ driftwood @ 22.10.2007. 23:42 ] @
Hvala @Neznalac
[ mladense @ 10.01.2008. 21:32 ] @
Pls, pošalji i meni.

Do sada sam koristio C5.5.
kako mi je rikno lap kupio sam novi no C5.5 ne radi na DUO procesorima pa :)
Kako sam vidio po forumima verzija 6.3 bi trebala raditi
hvala
[ misk0 @ 11.01.2008. 09:26 ] @
Buduci da se radi o property software a forum ne podrzava pirateriju i razmjenu takvih verzija software-a, tema je lock.