[ Djuki @ 11.07.2003. 14:20 ] @
Radim projekat IS nekretnina,
znaci pravim aplikaciju koja treba da se koristi u agenciji koja se bavi prodajom nekretnina ja sam projektovao Bazu u MySQL-u i napravio entitete nekretnine, klijenta, slika nekretnina, zaposlenih... i josh neke. Znaci deo aplikacije koji treba da prtrazuje nekretnine, dodaje nove vrsi izmene i radi slicne stvaru necu imati problema da realizujem ali... tu postoji ono ali
Imam problem oko shvatanja finansijskog poslovanja agencije za promet nekretnina. Trebao bi mi neko objasniti u sitnim detaljima finasije agencije: ugovori koji se potpisuju izmedju klijenta i agencije, zatim ugovor klijent- kupac kao i svi ostali "papiri" koje agencija mora da vodi. Kome porez, koje vrste poreza itd..
Neki link bi mogao da poslizi ali bi bilo bolje ako neko ima iskustva sa ovom materijom.
[ radovic @ 11.07.2003. 14:22 ] @
www.bgnekretnine.co.yu :)
[ Djuki @ 11.07.2003. 14:42 ] @
Na ovom sajtu je ponuda nekretnina, a meni treba neko da mi objasni finansijsko poslovanje agencije za promet nekretninama a ne sama realizacija.
[ Conica @ 11.07.2003. 15:38 ] @
a da odes u neku agenciju i da pitas?

Sigurna sam das ce ti pomoci i sve objasniti kada cuju sta radis. Mozda toj agenciji ponudis popust...

cheers
Conica
[ alex @ 11.07.2003. 17:44 ] @
Ja sam project manager u mojoj firmi zaduzen za IS sistem za nekretnine. Mogu ti reci da je to pravi bitch - narocito kad dodju zajmovi, hipoteke, preuzimanje istih, preracunavanje istih kroz mesecne indekse, podela zajmova na kupce.. Uuhh..

Strasno.. Muka teska...

Mozda je najbolje da ili odes u neku agenciju i ponudis im zajednicku kooperaciju ili da odes u nadlezno ministarstvo ili sud i uzmes zakone i sta sve treba pa krenes u citanje
[ MaRaToNcI @ 11.07.2003. 18:49 ] @
www.nekretnineonline.co.yu celi engin na prodaju, a za ostalo se pobrini:)
[ Boris Stevanovic @ 11.07.2003. 21:29 ] @
Ovoliko pametnjakovica, a nijedan pametan odgovor (izuzimajuci alexa).
Djuki, nisi rekao kojim alatom razvijas IS, ali pretpostavicu da nije namenjen za upotebu na webu jer inace ne bi ni pitao ove stvari.
Finansijsko poslovanje neke firme nije jednostavno za shvatanje i pretvaranje toga u neku aplikaciju je nesto sto se uci na fakultetima i po vise godina. Probacu da ti objasnim barem kako da pocnes.
Pre nego sto si poceo da radis na implementaciji sistema trebao si napravis semu (dijagram) toka svih podataka koji trebaju da prodju kroz taj sistem. Tu semu pravis na osnovu dokumentacije koju pogledas u odredjenoj firmi. Evo tiprost primer za maloprodaju: kupac zahteva robu->firma salje profakturu->kupac plati robu i banka potvrdi placanje->firma salje robu i fakturu. Ovo nije pravilo. Ti lepo idi u neku agenciju, pitaj ih kakva je procedura finansijskog poslovanja, to nije neka tajna, kome se placa i koliki porez kakvi se formulari i dokumenti koriste (pitaj da ti daju da iskopiras neke primerke jer ce ti zatrebati posle kad od tih dokumenata budes pravio tabele za bazu podataka). Ja barem tako radim. Mozda ti ovo nije bas najjasnije. Zato pogledaj sajt http://uis.fon.bg.ac.yu . To je sajt predmeta Uvod i IS koji se uci na drugoj godini FON-a. Obrati paznju na primere uradjenih IS-a (radjeni su accessu) i obavezno pogledaj dokumentaciju u primerima jer ces tu naci sve dijagrame i modele i bice ti jasnije.
Mozda se neko nece sloziti sa mojim pristupom, ali mislim da sam pomogao.
[ Goran Aničić @ 11.07.2003. 23:52 ] @
Samo bih pohvalio Borisa na konstruktivnom odgovoru kolegi u nevolji, za razliku od mnogobrojnih promašenih postova na forumu (ovde ne ubrajam ovu temu). Pa, upravo zato i služe ovakvi forumi.

Inače što se tiče same teme, preporučujem ti da pronađeš CD-ove iz prošlogodišnjih brojeva hrvatskog magazina PC CHIP, gde je na više diskova bila i objavljena kompletna demo verzija softvera za vođenje agencije za promet nekretnina. Aplikacija je zaista odlična, a mogla bi ti pomoći u boljem sagledavanju problema iako se radi o drugom zakonodavstvu.
[ Djuki @ 12.07.2003. 02:40 ] @
Pre svega hvala svima na pomoci. Imam coveka koji drzi jednu takvu agenciju pa cu njega da "cimnem". A taj CD sa tom aplikacijom bi mi jako pomogao, ako ga neko ima neka me kontaktira ili bilo koja slicna aplikacija bila bi od pomoci.
btw: Planiram i sledece: ista baza bila bi i na web serveru i pretrazivala bi se sa PHP-om. A lokalna aplikacija bi sve izmene u lokalnoj bazi "preslikala" i na onu na serveru.
Znaci nije potrebna stalna internet veza, vec samo kada zelimo da uploadujemo bazu na web serveru.
Koristicu Delphi 6.
Znaci ko ima neku slicnu aplikaciju ili CD PC CHIP-a moze da me kontaktira.
[ MaRaToNcI @ 12.07.2003. 18:59 ] @
pa prvo pogledaj www.nekretnineonline.co.yu , znaci uradjen je kompletan endzin i online i ofline, vise korisnika, vise agencija, razliciti nivoi.....
[ alex @ 12.07.2003. 23:30 ] @
Odlican engine, nema sta:

Citat:

Warning: Access denied for user: 'nekretnine@localhost' (Using password: YES) in /home/virtual/site9/fst/var/www/html/conn/connn.php on line 13

Warning: MySQL Connection Failed: Access denied for user: 'nekretnine@localhost' (Using password: YES) in /home/virtual/site9/fst/var/www/html/conn/connn.php on line 13
Unable to connect to MySQL server
[ radovic @ 15.07.2003. 00:38 ] @
:) ovo sa kreditima ....ne postoji kod nas jos uvek tako da ne moras da se sekiras :)

a inace sta ce ti takva baza kad vec postoji.

Par Agencija

Interdil
Lider
manager
verat

itd... vec razmenjuju svoje stanove E-mailom svako jutro...kako bi prodaja isla lakse... i jedna od tih baza je upravo ta na www.bgnekretnine.co.yu


pozdrav
[ ridlbek @ 21.02.2004. 15:10 ] @
Pozdrav!

Aplikacija izasla na PC-CHIPu je stara i to sam ja radio prije 2-3 godine. Sada je aktualna nova aplikacija koju mozete pogledati na adresi:

www.nekretnine-online.com

Inace, trazim zainteresirane ljude na vasem podrucju (ja sam iz HR) koji bi prodavali aplikaciju..

Pozdrav
Robert Idlbek
[ icemanbg @ 24.03.2005. 01:05 ] @
Sta je sa sajtovima???????????

http://www.bgnekretnine.co.yu/


http://www.nekretnineonline.co.yu/
[ Mister Big Time @ 31.03.2005. 03:06 ] @
Umrli.

Sta bi na kraju sa sistemom?
[ icemanbg @ 13.09.2005. 17:27 ] @
Ima li nekih drugih dobrih sajtova za pretragu nekretnina???
[ vdjacic @ 17.09.2007. 23:50 ] @
Evo ti dobar sajt www.eNekretnine.com
Pogledaj i firmu koja je pisala http://www.aikongroup.com jer tamo imas i demo http://admindemo.enekretnine.com (agencija/agencija) da probas kako izgleda administracija za jednu agenciju ili graditelja.
U sustini, sad kada postoji ADSL mozda i nije potrebna lokalna aplikacija.