[ boljanici @ 11.04.2007. 21:40 ] @
Imam tekst skeniran u wordu i postavljen u dve kolone.
Ja treba da taj isti tekst prebacim u A4 formati da poravnam margine slova reci... ali nemoguce je.
Ima li neli program koji sredjuje tekst u bilo kom obliku i sredjuje ga u A4 format??
Samo da kazem da imam 200 strana..Posao je preveliki.
Hvala.
[ Brz_na_tastaturi @ 11.04.2007. 23:30 ] @
Ako su te dve kolone 'obične' kolone u wordu onda ne bi trebalo da bude problem da ih spojiš, ako su delovi teksta ubačeni u text box onda je malo komplikovanije da se odradi automatski.
Mozeš li da postaviš primer, bar jednu stranu tog dokumenta?
[ dswalk @ 12.04.2007. 08:50 ] @
Format > Columns > One.

Ali kao što reče brz_na_tastaturi, postavi primjer stranice, pa ćemo znati.
Pozdrav
[ boljanici @ 12.04.2007. 09:59 ] @
Citat:
Brz_na_tastaturi: Ako su te dve kolone 'obične' kolone u wordu onda ne bi trebalo da bude problem da ih spojiš, ako su delovi teksta ubačeni u text box onda je malo komplikovanije da se odradi automatski.
Mozeš li da postaviš primer, bar jednu stranu tog dokumenta?


Bas je ovako kako kazes.Stranice su skenirane i ubacene u word kao dve kolone, i nema nacina da se odradi na bilo koji nacin i prebaci kao A4.
Pogledajte dole primere.
[ Jpeca @ 12.04.2007. 10:31 ] @
Na kraju svake linije imaš ručni prelom linije - zato ti ne uspeva. Izvrši zamenu Manual Line Break (Izbor iz liste Special u Replace Dijalogu, da bi je vido treba da je uključeno More) sa blanko znakom u celom tekstu, pa teraj dalje.
[ boljanici @ 12.04.2007. 23:38 ] @
Citat:
Jpeca: Na kraju svake linije imaš ručni prelom linije - zato ti ne uspeva. Izvrši zamenu Manual Line Break (Izbor iz liste Special u Replace Dijalogu, da bi je vido treba da je uključeno More) sa blanko znakom u celom tekstu, pa teraj dalje.

E ovo zaista funkcionise!! Hvala puno, majstore.