[ jorgan @ 11.07.2003. 16:40 ] @
Posto mi je HDD mali, a oba operativna sistema su mi potrebna izabrao sam Knoppix 3.2
e sad, zanima me kako da konfigurisem modem. Imam conexant 56k, speakerphone, fax...
sta treba da uradim????
[ MMX @ 12.07.2003. 23:09 ] @
Pa posto imas softverski modem, moras da nadjes drajvere za njega, ali samo ne znam kako bi ih kompajlirao posto ti knopix nije instaliran na hdd vec ga butiras sa cd-a... Nije dobra kombinacija soft modem + knopix...
[ caiser @ 12.07.2003. 23:26 ] @
Neki su se ovde na forumu hvalili kako im je Knoppix prepoznao Lucenta, tako da mozda ima drajvere i za tvoj modem samo treba da potrazis i ucitas module.
[ jorgan @ 16.07.2003. 02:38 ] @
e sad da budem malo precizniji...
conexant, speakerphone, fax, 56k PCI modem, COM port3 ...

hoce li mi neko pomoci i dati neki precizniji odgovor? da mi pomogne npr...?
[ tOwk @ 16.07.2003. 02:50 ] @
Ako ti to nazivaš „preciznošću“,onda... ;-)

Naime, pogledaj stare teme (Tigerheart je u nekoliko navrata pisao kako da saznaš zaista preciznije podatke o svom modemu, što uključuje i program lspci ili možda „cat /proc/pci“). Takođe, već je nekoliko puta pomenuta stranica koja sadrži spisak svih podržanih softmodema (a tu će ti koristiti podaci koje dobiješ pomoću lspci — trebaće ti par Proizvođač:Proizvod [Vendor ID, Product ID]).

[ caiser @ 16.07.2003. 02:50 ] @
Citat:
jorgan
hoce li mi neko pomoci i dati neki precizniji odgovor? da mi pomogne npr...?


A da ti na primer odes na knoppix sajt i vidis da li se tvoj modem nalazi u spisku podrzanog hardware-a?