[ mischo @ 12.04.2007. 13:47 ] @
Kakva su iskustva sa primenom Oracle Financials i Oracle E-business Suite u Srbiji?
[ range @ 12.04.2007. 16:26 ] @
Postoji nekoliko klijenata u Srbiji, nema bas nesto sertifikovanih konsultanta (koliko ja znam), uglavnom rade ljudi iz Hrvatske. Najveci projekat u Srbiji trenutno je NBS, mada ako pogledamo kakva je trenutna situacija sa stepenom lokalizovanosti drugih ERP resenja koja su mnogo prisutnija u Srbiji, mogu da zamislim kad ce Oracle imati valjano lokalizovano ERP resenje. Uopste ne znam kako je protekla ta njihova tranzicija kada su kupili JD Edwards i Peoplesoft. Mada, prica se nesto da ce da rade Telekom ;).
[ Miroslav Jeftić @ 12.04.2007. 23:20 ] @
Hm... je l' to sigurno? Iz ovog proizilazi da je Telekom već korisnik: http://www.oracle.com/global/yu/dogadjaji/oad_bg/index.html kao i da već imaju lokalizovano rešenje (pominje se u prezentaciji nstoplana). Da li si hteo da kažeš da nije lokalizovano uopšte ili da nije lokalizovano kako treba?
[ mischo @ 18.04.2007. 08:22 ] @
NA prezentaciji održanoj u Hyattu pre dvadesetak dana sam bio i ni jedna pomenuta referenca se ne odnosi na rešenje koje je implementirano do kraja. Uglavnom su se spominjali projekti koji su u toku.
[ milan4matic @ 04.06.2007. 22:22 ] @

Oracle eBS izgleda nije uspeo na Balkanu, s obzirom da je broj implementacija u poslednjih godinu-dvije u Hrvatskoj, Srbiji, Makedoniji i BiH zaista zanemariv, nekoliko, 3,4... Iz toga se izvodi logican zakljucak o lokalizaciji i kvalitetu implementatora i konsultanata. Steta, zaista steta.

Da, uglavnom su angazovani konsultanti iz Hrvatske, IN2.

E sada, ko je zainteresovan za Oracle eBS, iz gore pomenutih razloga moze da dobije zaista fantasticne popuste na koje su se izgleda "navukli" i oni malobrojni koji su se odlucli na to resenje u poslednjih godinu dana.

Lp
Milan.

[ Buba @ 26.06.2007. 14:12 ] @
Ne znam kome odgovaraju ovakve paušalne i netačne ocene

FYI:

Oracle eBS je trenutno u eksploataciji u Elektroprivredi Crne Gore, kao i u Telenoru. U Telekomu se uvodi HR. U Novosadskoj toplani je pri kraju implementacija koju radi firma Fadata iz Beograda (centrala u Sofiji). OTP banka ga takođe koristi. Toliko što se tiče Srbije, a za ostale ne znam.

Pozdrav i
[ totovic @ 28.06.2007. 19:58 ] @
Rešenje je bez komentara izuzetno kvalitetno. Ali u našoj zemlji, ja znam samo za žalosnu implementaciju u Imleku. Za ostale nisam čuo kako su se završile.
[ milan4matic @ 05.07.2007. 22:03 ] @


Citat:
Buba: Ne znam kome odgovaraju ovakve paušalne i netačne ocene :(

FYI:

Oracle eBS je trenutno u eksploataciji u Elektroprivredi Crne Gore, kao i u Telenoru. U Telekomu se uvodi HR. U Novosadskoj toplani je pri kraju implementacija koju radi firma Fadata iz Beograda (centrala u Sofiji). OTP banka ga takođe koristi. Toliko što se tiče Srbije, a za ostale ne znam.

Pozdrav i :)


Bubo,

sta, koji moduli, ili bolje koji modul u Elektroprivredi CG, telenoru i telekomu, novosadskoj toplani, :-))))

Istrazite i raspitajte se, pa nam navedite kako bi se svi ovde malo nasmejali ili mozda i ne.

Lp,
Milan
[ Buba @ 06.07.2007. 06:25 ] @
Mogu i to da navedem mada, moram priznati da me deo sa smejanjem malo zatekao :)

Dakle: EP CG i Telenor ono što se zove ekonomsko-finansijsko poslovanje, Telekom HR deo, a Toplana sledeće module: Glavna knjiga (General Ledger), osnovna sredstva (Fixed Assets), Potraživanja od dobavljača (Payables), Obaveze prema kupcima (Receivables), upravljanje novčanim resursima ( blagajna ), nabavka (Purchasing), Magacinsko poslovanje (Inventory), upravljanje troškovima (Cost Management), teleservis (Teleservice), ugovori (Contracts), servisna baza (Install Base), menadžment znanja (Knowledge Management).

Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

Srdačan pozdrav i, što bi rekao jedan moj poznanik, keep :)

Buba



[Ovu poruku je menjao Buba dana 06.07.2007. u 11:43 GMT+1]
[ totovic @ 06.07.2007. 09:57 ] @
Mogao bi neko malo da sredi ovu prethodnu poruku!!!
[ milan4matic @ 06.07.2007. 18:17 ] @
Bubo,

jako sam zadovoljan odgovorom. :-)

S obzirom da je u poslednje dve-tri godine u Bosni uradena jedna implementacija (MIMS Group / Klas d.d. Sarajevo), a u Hrvatskoj Dalekovod i mislim jos jedna kompanija ili banka onda mislim da nisam puno pogresio. Dobro, mozda sam ipak trebao da stavim u poslednje 2-3 godine 4,5... implementacija.

Bez obzira na sve, mislim da je to jako malo za Oracle eBS. Nove implementacije u Jat Airways, Narodnoj Banci Srbije, Hrvatskoj lutriji i ne znam jos gde, daju nam nadu da ce i ovo resenje da zauzme svoje mesto na balkanu.

"-)

Lep pozdrav,

Milan.