[ leka @ 11.09.2001. 19:28 ] @
Pozdrav svima,
ovo je u principu programerska glavolomka i bio bih VEOMA zahvalan ako
mi neko javi ukoliko zna da li negde postoji neka LGPL biblioteka za
konverziju MP3 fajlova u WAV fajlove!

Ako ne znate za takvu biblioteku, onda mozebiti da znate za neki
command-line tool za pomenutu konverziju (nesto sto se startuje iz
shell-a/komandne linije)

Sve najbolje

Dejan Lekic <leka € linuks.org>
[ Ivan Dimkovic @ 11.09.2001. 20:07 ] @
za LGPL ne znam, ali mpg123 bi ti odradio posao. Probaj i MAD dekoder. Mada su oni GPL.
[ leka @ 11.09.2001. 20:19 ] @
mpg123 cu najverovatnije i koristiti, on mi je odmah pao na pamet, ali posto radim komercijalni program, moracu dobro da procitam licencu... :(

Hvala puno!

Dejan Lekic <leka € linuks.org>
[ Ivan Dimkovic @ 11.09.2001. 21:42 ] @
Alternativa ti je ISO MPEG-1 referentni dekoder, ISO licenca je mnogo blaza od GNU licence, ali nisam siguran da li taj dekoder valja nesto, u svakom slucaju ces se namuciti sa optimizacijom istog.

Ako ti treba neka pomoc u vezi sa MPEG tehnologijom kontaktiraj me na mail.
[ Vojislav Milunovic @ 12.09.2001. 02:08 ] @
Citat:
leka je napisao:
mpg123 cu najverovatnije i koristiti, on mi je odmah pao na pamet, ali posto radim komercijalni program, moracu dobro da procitam licencu... :(


Ma sta te bole drpis kod malo ga promenis i pravis se lud.Ko da ce neko da primeti.
[ leka @ 12.09.2001. 09:40 ] @
Mah, mene u principu i zabole, ali ne bih bas voleo da mojoj firmi neko stane za vrat, jebiga ipak me "oni hlebom 'rane"... :)

Citat:

Ma sta te bole drpis kod malo ga promenis i pravis se lud.Ko da ce neko da primeti.


[ Ivan Dimkovic @ 12.09.2001. 12:11 ] @
Treba biti obazriv za GPL krsenjem, nije bas to prepravljanje tako jednostavno pogotovu kad je MP3 dekoder u pitanju.

MP3 dekoderi imaju tzv. "fingerprints" - koji su karakteristicni za sam algoritam i preciznost (IMDCT/dekvantizacija) - prostom zamenom nekih delova koda neces promeniti fingerprint.

Ne kazem ja da ce neko da juri da li je dekoder tvoje firme u stvari mpg123, ali ako neko to provali onda imate posla sa FSF (free software foundation) a ne sa autorom, a to je problem - oni imaju skupe advokate..
[ leka @ 12.09.2001. 12:12 ] @
Nasao sam fantasticnu biblioteku koja se zove SkySound i nju cu koristiti za gore navedenu stvar... Hvala svima koji su se javili!