[ homoludenss @ 13.04.2007. 08:46 ] @
Pozdrav,

Radim u firmi koja ima dio prostorija koje se nalaze u zgradi u podrumu i u kojima je signal prilicno los. Najcesce se desava da signala uopste nema.

Potrebno mi je da kupim komplet uredjaj za pojacavanje signala sa spoljasnjom antenom, kako bi pokrili taj dio prostora od nekih 100 m2, tj pojacali signal mobilnog operatera.

U pitanju je 067 T-COM mreza.

Postoji li firma u Crnoj Gori ili Srbiji koja prodaje ovakve uredjaje i po kojoj cijeni.
[ marko37 @ 24.04.2007. 22:18 ] @
Postoji, al ne bi da je reklamiram. :) Mogu ti čak i ja nabaviti nešto tako, ali nije ti ekonomski isplativo, sve sa carinom i bez PDVa bi izašlo nešto preko 2000 evra.
Naravno, imaš i mnogo jeftinije varijante.
Međutim, ono što bi ti ustvari trebao da uradiš je da se obratiš direktno operateru i da vidiš na koji način ti oni mogu pomoći. Ovde u Srbiji ljudi baš i nisu svesni toga da bi im recimo MTS izašao u susret oko problema pokrivanja, posebno ako je u pitanju firma, tj. poslovni korisnik (pa još ako koriste neki biz paket...).
Ukoliko se operater odluči da vam odradi posao oko toga, oni bi vam ugradili ripiter, uz najbolju procenu oko instalacije, i sve to za dž. A i moj interes je u tom pravcu da korisnik dobije to za dž a da operater poruči veće količine ripitera. :D
[ Jagnjeca brigada @ 04.09.2007. 20:43 ] @
Citat:
marko37Ovde u Srbiji ljudi baš i nisu svesni toga da bi im recimo MTS izašao u susret oko problema pokrivanja.


Ja jurim mt:s za selo Grgurovce kod Leskovca pa mi jos ne izlaze u susret, tako da nema nista od njih, nego sta mi preporucujete od ovoga:


Indoor signal booster
st-950 - 250 evra
st-960 - 300 evra
st-980 - 350 evra
Za prostore velicine 500,1000 i 2000 kvadrata.Pojacava signale od 800 do 1800Mhz.

to sam nasao na
http://oglascentar.com/index.p...y&id_ad=16420&catid=86


www.logo.co.yu mi trazi 1200 evra za "GSM Repeater BT20"


pa

http://mrspyshop.com/product_i...f1f83c40d438d0c4bb0b15449a8efe

za 250 evra


vise ne znam sta da uzmem.
[ marko37 @ 15.09.2007. 09:21 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Ja jurim mt:s za selo Grgurovce kod Leskovca pa mi jos ne izlaze u susret, tako da nema nista od njih.

Koliko je veliko selo (stanovnika)? Ima li neki stub u blizini sela, recimo neki stub lokalne televizije ili radija?

I kako si se obratio MTSu? Kojim putem?

Što se opreme tiče, tu moraš biti veoma oprezan. Evo recimo, ono što si naveo na MrSpy u ponudi daju 75omske kablove za povezivanje na 50omske interfejse. Mislim, nije to neka katastrofalna greška, ali je dobar pokazatelj "stručnosti" onog koji je sastavio taj komplet.
[ Jagnjeca brigada @ 16.09.2007. 19:26 ] @
Citat:
marko37:I kako si se obratio MTSu? Kojim putem?


Prvo ih pozvao na 789 i prijavio problem, oni me pozvali posle 7 dana i rekli mi da su moji navodi tacni i da su upoznati sa problemom ali kazu da nemaju u planu pojacanje signala na tom podrucju.

Sacekacemo jos malo da vidimo sta ce uraditi VIP, mozda oni postave baznu stanicu koja ce pokrivati selo.
[ marko37 @ 16.09.2007. 23:28 ] @
Ma zaboravi 789, to nema veze. Ako je selo iole veliko, i još ako ima neki pogodan stub u blizini, postavi se pravi GSM ripiter, dve-tri panelke, i eto pokrivanja. Ionako su postavljali ripitere po svakakvim ćoškovima zemlje.
[ SASA M. @ 17.09.2007. 02:25 ] @
Citat:
marko37: to se opreme tiče, tu moraš biti veoma oprezan. Evo recimo, ono što si naveo na MrSpy u ponudi daju 75omske kablove za povezivanje na 50omske interfejse. Mislim, nije to neka katastrofalna greška, ali je dobar pokazatelj "stručnosti" onog koji je sastavio taj komplet.


Mozda je samo do onog ko im je pravio sajt, pa pogresno ukucao, a mozda i do:"ima se, moze se".
[ drdrksa @ 18.09.2008. 18:23 ] @
Od kukanja MTS-u slaba vajda ... ili te kuliraju na email ili ti kazu da nisu planirani radovi na poboljsanju mreze kada ih pitate preko call centra.


Da li neko zna da li uredjaj u prilogu ima da se kupi u Srbiji ili mozda cenu istog u Hrvatskoj? Moze i na PP. Tnx.

[ gsm expert @ 17.03.2009. 14:18 ] @
Vidi u firmi 2con d.o.o.
www.2con.rs
Mislim da oni imaju u ponudi
[ Reggie @ 07.08.2009. 09:53 ] @
Ovako, kod mene kuci ima signala, ali je nedovoljan da se uhvati gprs tj malo ga ima pa nestane, sve zavisi od u centimetar kako postavim telefon na odredjenom mestu u sobi.
Ista je situacija i ako izadjem u dvoriste, ceo taj deo sela je slabije pokriven signalom. Ali zato samo 300-400m od mene cak moze i 3g da se nahvata.
E sada, ja bih uzeo neki od 3g internet paketa, ali sta da radim kad ce ovo da me zeza. Rece mi jedan operater da potrazim neki pojacivac signala i da on moze da se poveze sa 3g modemom.
Meni ne treba znaci nesto sto ce da pojaca signal u celom dvoristu, meni treba nesto samo za ovaj modem, nesto kao antena.
Gde to moze da se nabavi???

P.S. Zvao sam 2con ali kako mi rekose njihove antene nisu kompatibilne sa 3g modemima zbog ulaza. Jedino resenje je da mi ponude neki edge modem koji ima mogucnost prikljucivanja eksternih antena, ali taj modes sa setom antena kosta oko 20k + pdv tako da mi ni to nije resenje.
Izgleda da nema nista od toga da na 3g modem nakacim neku antenu :/

[Ovu poruku je menjao Reggie dana 07.08.2009. u 11:18 GMT+1]
[ Neznaven @ 09.11.2009. 15:19 ] @
I ja imam slican problem, pa ako neko zna, molim vas da mi objasnite da li postoji nacin da pojacam signal modema na mobilnom (za vezu sa Internetom) posto sam dosta daleko od repetitora? Citao sam nesto da postoje tzv. GSM 3G booster-i ali ne mogu da se snadjem sa svim tim modelima i njihovom karakteristom i da li ti busteri pojacavaju i 3g signal i modem ili sta vec? Za sada imam Nokiju E51, ali od nove godine spremam se da kupim iPhone 3Gs. Hvala unapred.
[ gpedja_70 @ 12.11.2009. 13:55 ] @
nisam ni znao da postoje ovakvi uredjaji...?
[ nvuckovic @ 11.10.2010. 14:59 ] @
Za 3G internet je najjeftinija kombinacija ako imas gdje da nabavis karticu za racunar sa externim konektorom za antenu, pa kupis antenu koja je usmjerena i ima pojacanje od, recimo, 15dB i tamo gdje ti je slab 3G signal namontiras antenu negdje na krov, usmjeris je prema stubu odakle dobijas 3G signal i trebalo bi sve da radi. Naravno to moze samo tamo gdje ti je slab signal ispred kuce (zgrade).
Pozdrav
[ igor75 @ 17.08.2011. 07:27 ] @
Vidim da je poslednji post odavno napisan ali ovde mi najprikladnije da pitam..
Treba mi neki pojacivac mobilnog signala za poslovni prostor koji se nalazi u suterenu ali za vecu frekvenciju ljudi, recimo 40-50 ljudi.. Pre 5 meseci sam kupio nesto od firme 2CON d.o.o. i funkcionise ali samo ako ima maksimalno 10 telefona u prostoriji.. E sad interesuje me da li postoji nesto jace ili za vise telefona, oni u toj firmi nemaju..
Npaolju ima gsm antena i unutra neki repetitor, ja mislim da treba taj repetitor jaci.. Ne mogu sad nadjem na njihovom sajtu da kazem sta sam konkretno uzeo..
Ako neko nesto zna gde se to moze nabaviti i eventualno cenu neka se javi.. Ono sto imam je kostalo oko 550e... Hvala
[ Slobodan Milivojevic @ 25.04.2013. 10:00 ] @
Moze li vise informacija o ovom GSM repeateru?

Kako radi, da li pojacava samo jedan unapred zadati kanal, tj signal jedne bazne stanice, ili moze i vise baznih stanica razlicitih operatera? Takodje da li podrzava EDGE modulaciju?

Ili barem da das konkretan model, da bi mogli na netu da nadjemo specifikaciju.
[ niceness @ 25.04.2013. 17:03 ] @
Teško da pojačava samo jedan kanal, sigurno pojačava ceo opseg.
Mene interesuje da li pojačava u oba smera ili samo u jednom?
[ Predrag Supurovic @ 26.04.2013. 08:52 ] @
Zar nije nelegalno postavljanje i korišćenje takve opreme?
[ niceness @ 26.04.2013. 09:54 ] @
Dobro pitanje. Ovakav uređaj može potencijalno smetati svim učesnicima gsm sabraćaja (a možda i šire :D)
Zna li neko malo više o legalnosti ovakvih pojačavač?
[ stefantomic1 @ 26.08.2013. 12:18 ] @
Citat:
marko37:
Citat:
Jagnjeca brigada: Ja jurim mt:s za selo Grgurovce kod Leskovca pa mi jos ne izlaze u susret, tako da nema nista od njih.

Koliko je veliko selo (stanovnika)? Ima li neki stub u blizini sela, recimo neki stub lokalne televizije ili radija?

I kako si se obratio MTSu? Kojim putem?

Što se opreme tiče, tu moraš biti veoma oprezan. Evo recimo, ono što si naveo na MrSpy u ponudi daju 75omske kablove za povezivanje na 50omske interfejse. Mislim, nije to neka katastrofalna greška, ali je dobar pokazatelj "stručnosti" onog koji je sastavio taj komplet.



ja imam problem... ja sam sa kosova signal za telefon imam na 3 spratu, dali ima neki ruter da bih imao po celoj kuci.. treba mi hitno ako ima neko da mi pomogne..
[ espresso @ 26.08.2013. 15:02 ] @
Postoji ripiter. Pošto sada može i sa Ibeja da se poruči pogledaj ovo:
http://www.ebay.com/bhp/gsm-repeater

Iz Kine isto stiže:
http://dx.com/s/gsm+repeater

Ima i jedna naša firma koja ih prodaje ali mislim da su kod njih skupi. Proveri.
http://www.2con.rs/gsm-repeater.html