[ CrazyCode @ 13.04.2007. 13:57 ] @
E sad mi je bas krivo. Znaci cuvam pare u nadi da ce izaci u junu da mozda uzmem macbook pro, posto sam ocekivao neki upgrade i tamo.... ali neeee

"We can't wait until customers get their hands (and fingers) on it and experience what a revolutionary and magical product it is," Apple said. "However, iPhone contains the most sophisticated software ever shipped on a mobile device, and finishing it on time has not come without a price -- we had to borrow some key software engineering and QA resources from our Mac OS X team, and as a result we will not be able to release Leopard at our Worldwide Developers Conference in early June as planned."

While Leopard's features will be complete by June, the Cupertino-based company said it cannot deliver the quality release expected by its customers within that time. Apple now plans to show its developers a near final version of Leopard at the conference, give them a beta copy to take home so they can do their final testing, and ship the software in October.

"We think it will be well worth the wait," the company added. "Life often presents tradeoffs, and in this case we're sure we've made the right ones."

sa appleinsider-a

:'(
[ calimero @ 13.04.2007. 14:51 ] @
hm, da li se ranije desavalo da se pojave beta verzije Mac OS X koje "procure" u javnost? Kakav je kvalitet tih beta bio (ako ih je bilo uopste)?
[ Džeronimo @ 13.04.2007. 16:12 ] @
Možda je i bolje tako.

Ja mislim da je bolje da se sve perfektno napravi, pa makar morali da odlože novu verziju i na godinu dana.

Bolje tako, nego da se kasnije ispravljaju neke greške, ako ih bude.
[ NastyBoy @ 13.04.2007. 17:11 ] @
Shto reche Brent Simmons juche (parafraziram) "A 10.4 vam je odjednom toliko losh da ga ne podnosite?"

Nemaju nikakvog razloga da zhure shto se korisnika tiche. Jedini koji su pogodjeni odlaganjem su developeri koji rade na 10.5-only softveru (TextMate 2.0, FlySketch itd.)
[ madamov @ 13.04.2007. 17:36 ] @
Ovo za mene znači praktično još godinu dana administriranja Panther servera na jednoj lokaciji, iako sam klijenta već nagovorio na upgrade na Leopard server. B)
[ Toni @ 13.04.2007. 19:51 ] @
Citat:
calimero: hm, da li se ranije desavalo da se pojave beta verzije Mac OS X koje "procure" u javnost? Kakav je kvalitet tih beta bio (ako ih je bilo uopste)?


procuravalo je... cak sam na jednom pb12" imao prilike da se igram za leopardom bogami pre dosta meseci... ono mislim nebitno... treba sacekati final :)
[ CrazyCode @ 14.04.2007. 17:50 ] @
Pazi i ja se u potpunosti slazem da je bolje ispolirati OS i da bude bug-free nego da mi ga patch-uje savih nedelju dana.

nego sto mi ovo smeta je najvise, zato sto ocekujes (bar ja) da sa novim os-om dodje i neki hardware upgrade, prvenstveno sam ocekivo macbook pro upgrade po pitanju grafike, sve ostalo je super ali ja bih iskreno hteo nesto malo vise od graficke, bar da jedem malu decu bez problema :P
[ bokija @ 26.04.2007. 13:46 ] @
BtW,dobio sam leopard_client_9a410,kad pokusam da ga butujem na MacBook-u 2GHz 2GB ram,jednostavno nece.Posle 20 minuta samo vrti koturic i nema nameru da se podigne.Jel neko probao da podigne Leopard sa masinom koja ima 2GB rama?
[ madamov @ 26.04.2007. 16:23 ] @
Citat:
Jel neko probao da podigne Leopard sa masinom koja ima 2GB rama?

Što, jel misliš da mu je malo? B) Nije to Vista. Mislim da probleme sa prerelaese softverima teško možemo da rešavamo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.04.2007. 16:39 ] @
Da li je neko probao 9A410? Ja sinoć razmišljao da li da ga počnem skidati, ali sam odlučio da ga ne skidam..ima tu još mnogo bugova, a traži i sigurniji backup, za slučaj da nešto krene po zlu.

Bokija, možda ti ne valja DVD na koji je narezana instalacija.
[ bokija @ 26.04.2007. 17:31 ] @
Miki,pise da ce mozda imati problema sa prepoznavanjem preko 2 giga a ne znam da li pod tim misli i bas 2 giga i da li to znaci probleme samo sa vidjenjem memorije ili i probleme drige prirode kao na primer butovanje.
[ madamov @ 26.04.2007. 18:16 ] @
Gde piše? U nekom readme fajlu?
[ madamov @ 26.04.2007. 18:20 ] @
Citat:
a traži i sigurniji backup, za slučaj da nešto krene po zlu.

Ove prerelease ili developer preview verzije uvek treba instalirati barem na posebnu particiju, po mogućstvu na fizički drugi disk, a najbolje na test mašinu koju kasnije možeš da nanovo reinstaliraš.

A generalno, svako igranje sa ovakvim verzijama za mene je gubljenje vremena, osim ako ne pravite softver i hardver za Macintosh koji prilično zavisi od operativnog sistema.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.04.2007. 18:46 ] @
Ja sam sa nestrpljenjem očekivao Leoparda zbog web snipeta..to i je trebalo da proveravam stanje na nekim stock sajtovima, ali sam onda našao ok widget i sad mi baš i ne nedostaje 10.5 :)

Dobro..i Spaces je ok. Probao sam alternativu, ali mi to nije bilo to.