[ ac-dc @ 14.04.2007. 14:38 ] @
Problem je sledeći.Pazario sam Samsung Z400 (moj tata Sava ga ima takođe). Problem se javlja prilikom razgovora tj. sagovornici me čuju super ali ja njih čujem sa prekidima (tata Savin Samsung se isto ponaša). Na nekom domaćem forumu iskopao sam post kojim tip kaže da ako se Network mode prebaci sa Auto na GSM 900/1800 ovo "seckanje" prilikom razgovora će prestati - ja sam podesio tako ali bez rezultata, ponaša se isto (svaku petu reč ne čujem).
Da li je u pitanju cela serija ovog modela ili do mreže (na Telekomu sam 064) ili ima još neka "caka"?
[ ac-dc @ 03.05.2007. 14:10 ] @
E pa braćo moja po kompjuteru vidim da niko nije imao odgovor na moje pitanje. Ja sam se u međuvremenu malo bavio ovim mojim problemom, našao sam odgovor pa ga evo postavljam ovde da i ostali znaju o čemu se radi. Samsung Z400 je 3G telefon samim tim rađen je da radi na 3G mreži jel?Problem je u tome što u mom lepom dosadnom Negotinu još uvek furamo staru mrežu i zato telefon "štuca" prilikom razgovora. Probao sam ga na 3G mreži (koje ima svuda okolo samo ne u gradu) i fon radi uxtra.

Pozdrav svima do sledećeg čitanja.

RAVE THE PLANET!!!!!
[ Vader @ 03.05.2007. 15:14 ] @
Ja imam stari Siemens C55 i u zadnje vrijeme mi se par puta desilo da ne cujem sagovorinika na nekih 5 sekundi, pa cujem 5 sekudni pa opet ne cujem. Ne desi se to uvijek, a ne koristim pozive koliko SMS pa nemam veci uzorak poziva da vidim. A juce sam par puta pricao sa mamom i prekidala se veza. Da li se ovo dešava zbog mog mobilnog ili sagovornikovog ili je do mreže ili nešto četvrto? Mobilni nije 3G ali kod mene ni nema 3G pa mislim da nije to razlog.
[ ac-dc @ 03.05.2007. 18:36 ] @
Prijatelju mislim da tvoj Simens hoće u penziju pa zato secka prilikom razgovora.
[ Vader @ 03.05.2007. 20:44 ] @
To možda i ne bi bilo loše jer sam zadnjih dana bacio oko na Nokiju 6233 ali ne bih da trošim oko 250 eura na nešto novo pri čemu mi i staro vrši posao (koristim pozive, SMS i budilnik), dok bi nepravilonost u radu ovog Siemensa već bio opravdaniji argument da ganjam nešto novo :)
[ sprint-user @ 06.05.2007. 15:42 ] @
Hmmm, meni se deshava da se, pri razgovoru sa mnom na mojoj nokiji n90, sagovornik zali na slabu jachinu mog glasa. Da li ima mogucnosti da se mikrofon pojacha na mom telefonu ????????
[ ac-dc @ 20.07.2007. 10:12 ] @
Hmm...s obzirom da se radio o Nokia modelu N90 ne bi trebalo da imash problema sa slabom jachinom mikrofona. Da li se svi tvoji sagovornici zale da te slabo chuju???Mozda je dotichnom sagovorniku slabo pojachan zvucnik na njegovom telefonu? Proveri to. Pozdrav