[ SindzaBG @ 14.04.2007. 17:43 ] @
Sinoc oko 22:00 mi nestane ADSL. Odem oko ponoci u grad, vratim se u 4:00 i vidim da je ADSL proradio. Danas se probudim i opet nece da radi ADSL i nadjem sledecu informaciju....

_____________________________________
Presečene telefonske veze

14. april 2007. | 18:00 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Telefonske veze prekinute su u Vojvodini oko podneva, zbog presecanja optičkog kabla. Smetnje uglavnom otklonjene, saopštio Telekom.

Navedeno je da je optički kabl presečen na novosadskom autoputu, kod hipermarketa "Metro", i kod Iriškog venca na dvadesetom kilometru od Novog Sada prema Rumi, zbog čega je došlo do potpunog prekida fiksnog i mobilnog telefonskog saobraćaja u Vojvodini, kao i internet veza prema zapadnoj Evropi.

Odmah po prijavi, ekipe "Telekoma Srbije" su izašle na teren i rade na otklanjanju smetnji i uspostavljanju telekomunikacijskog saobraćaja , a većina smetnji je već otklonjena, navedeno je u saopštenju.
_____________________________________

Kad ce prestati ova zezancija?
[ Goran Nikolovski @ 14.04.2007. 17:53 ] @
Neko se baš okomio na Telekom. Malo, malo pa neko secne optički kabel.

Inače ja mislio da si mi ovi iz Telekoma isključili internetet zbog torrenata.
[ SindzaBG @ 14.04.2007. 18:47 ] @
@Goran Nikolovski, kao sto i ti kazes, neko se bas naljutio na Telekom... Uvek obaveste javnost o ''kradji'' kablova ali ja ne verujem da je svaki put to u pitanju...
[ Slobodan Miskovic @ 14.04.2007. 18:49 ] @
Sve po zasluzi...
[ Sauron @ 15.04.2007. 00:47 ] @
Ma to seče Verat, 100% :D
[ djricky @ 15.04.2007. 05:23 ] @
jeste, bas nemamo sta radimo pametno u zivotu...
[ kobac66 @ 15.04.2007. 08:07 ] @
Nije problem u ovima sto seku, oni traze nacin da zarade a da ih ne kazne za to.
Problem je u pravosudju koje i kada uhvate pocinioce ne ucine ama bas nista da se isti kazne, odnosno ako bi i doslo do kazne dodje socijalni radnik i kuka da je hranioc porodice itd, itd i od kazne nista. Pa cega onda lopovi da se plase?
Treba kazniti par njih pa da vidim sto ce posle olako da su upustaju u secu kablova.

[ Slobodan Miskovic @ 15.04.2007. 10:08 ] @
Slazem se ali prvo da se kazne u Telekomu malo...
[ ton_majstor @ 15.04.2007. 10:59 ] @
Ja bih tretirao sečenje i uništavanje kablova ili komunikacija uopšte, kao klasičan teroristički akt, što i jeste u suštini! Iako je ovde kod nas podveden pod krivično delo krađe srednjeg stepena (recimo).

Znači, zbog prekidanja veza, dovedena je u pitanje... bla, bla... posledice su bile, gubitci... pad poslovanja, saobraćajni kolaps, ugrožen život bolesnika, propale transakcije... samo izaberite!

Kada prvog skota rebnu sa minimum 10 ili 15-20 godina, ostali "garagani&recikleri" će da prestanu ili će da poprilično PROREDE svoja "preduzeća".

Premestiću u MZ, radi većeg feedback-a. Ne zameri, Sindžo.

Pozdrav!
[ dralle @ 15.04.2007. 15:51 ] @
Nisu krivi oni koji seku,nego oni koji to kupuju.Jer da je jednom onaj u otpadu kažnjen zbog šahta,poklopca ili kabla za struju ili telefon i da mu je konfiskovana imovina,sakupljači ne bi imali razloga za seču sem terorističkog,što reče neko iznad.Često otpadi naručuju robu,a robovi seku i donose.I mir mir mira niko nije kriv.
[ Christopher Columbo @ 15.04.2007. 15:54 ] @
Citat:
ton_majstor: Ja bih tretirao sečenje i uništavanje kablova ili komunikacija uopšte, kao klasičan teroristički akt, što i jeste u suštini! Iako je ovde kod nas podveden pod krivično delo krađe srednjeg stepena (recimo).


Tonac,
ti izgleda nista nisi naucio ovde na ES/MZ:
Kako mozes da nazivas "te jadne ljude" teroristima.
Ukinuti nekome pravo na delo krađe srednjeg stepena je direktno mesanje u njihova ljudska prava.
Kad zazivi demokratija, ljudska prava i ostale trice i kučine svi cemo imati dovoljno para pa necemo seci i unistavati kablove.

Citat:
ostali "garagani&recikleri" će da prestanu ili će da poprilično PROREDE svoja "preduzeća".


ccc :(
cekaj da ti se vrati Ivanuška Internešn'l s' puta, za ovo "garagani" dobices:
3x po turu,
zvanje hejtera,
i lekciju da vise ne prozivas "te jadne ljude".

uups...!
zaboravih da ti imas moderatorski imunitet.

[ Odmetnik @ 16.04.2007. 08:28 ] @
lopovi i zverrrrrrr!!! lol
[ Majstor Duja @ 16.04.2007. 08:48 ] @
Citat:
Christopher Columbo: ccc :(
cekaj da ti se vrati Ivanuška Internešn'l s' puta, za ovo "garagani" dobices:
3x po turu,
zvanje hejtera,
i lekciju da vise ne prozivas "te jadne ljude"...


Ma ja ne bi bio toliko radikalan kao tonac, nego, lepo se donese neki "ukaz" (dopuna zakona trt-mrt) kojem se daje
ovlastenje SL da smesti metak u celo svakom ko se neovlasteno nadje u shahtu Telekom-e (greska je namerna)
i da se isti obesi na najblizoj banderi sa tablom oko vrata sa sledecim natpisom "ovaj je krao kablove"...
...briga me da li je ganac ili belac ili eskim...

@tonaC: to i jeste teroristicki akt, u pravu si!
[ ton_majstor @ 16.04.2007. 11:26 ] @
Dobro jutro, Kolumbo... neće mene niko zbog onoga da proziva, ne boj se.

To i jeste TA ekipa, ista ona koja krade bronzane spomenike sa groblja i šahtove, pa posle ljudi lome noge. Tu su mahom tamniji i spolja i iznutra. Kako znam? VIDEO SAM IH. Barem kod mene u Žarkovu.

A tačno je i da su otpadi leglo kriminala. Tu već nemam predlog.

Baš me zanima KOME ti otpadi prodaju taj bakar, bronzu, kablove, slomljene šahtove i razbijene biste? Privatnim livnicama? US-Steelu? Sevojnu?

Ma, kolega Duja je u pravu.

Pozdrav!
[ SladjanaB. @ 16.04.2007. 13:16 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Sve po zasluzi


Tachno! Treba im poseci sve, pa da pocrkaju otklanjajuci kvarove, mamu li im lopovsku, monopolsku!
[ Majstor Duja @ 17.04.2007. 08:15 ] @
Citat:
SladjanaB.: Tachno! Treba im poseci sve, pa da pocrkaju otklanjajuci kvarove, mamu li im lopovsku, monopolsku!

Pa sta mislis ko ce sve to da plati? Uprava Telekoma iz svog dzepa? Da li ti uopste ne koristis usluge ove "firme" pa tako govoris?
[ Lesli Eldridz @ 17.04.2007. 08:41 ] @
Bas tako, platila bi uprava Telekoma iz svog dzepa. Sta ti mislis, da bi povecali cene zbog toga? Malo morgen. Kad imaju 600 miliona da kupuju firme, umesto da te pare uloze ovde, mogu i to da plate. Ni meni se ne svidjaju ti prekidi interneta i veza, ali nekad su za pravu stvar potrebne zrtve. Ako ta lopovska banda ima stetu, otrpecu ja dan ili dva bez interneta. Ta "firma" se i tako sastoji iskljucivo od onih koji su se tu ubacili pomocu mama i tata i njihovih veza i vezica i koji po ceo dan ne rade nista osim sto igraju video igre i primaju plate iz budzeta, a odrzavaju se tako sto imaju monopol. To treba da propadne i da nestane, da se unisti, pa onda da se pravi novo, kao i sve institucije slicnog tipa u Srbiji.
[ Davor Vlajkovic @ 17.04.2007. 08:49 ] @
Lesli, Telekom nema svoj džep već se igra tuđim parama - tvojim i mojim između ostalog. Zato se i ponaša tako 'domaćinski' kada je reč o investicijama po bratskoj nam kvazi državi. Tu bandu razbojnika treba privatizovati što pre, i stvari će doći na svoje mesto.
[ vlada01us @ 17.04.2007. 08:56 ] @
Citat:
ali nekad su za pravu stvar potrebne zrtve

Ti si neki staljinista? Sve bi u gulage?
[ N N @ 17.04.2007. 09:57 ] @
Citat:
Treba im poseci sve
Pa šta čekaš? Limunadu? Kreni odmah u sečenje...
[ Lesli Eldridz @ 17.04.2007. 12:32 ] @
Citat:
vlada01us: Ti si neki staljinista? Sve bi u gulage?

Zasto, sto kazem da su potrebne zrtve za pravu stvar? Pa potrebne su, sta. Lose danas zbog boljeg sutra, ponavljaju meni od jutra do jutra. Vec 40 godina. Ranije su mi to ponavljali drugovi, a sad ova gospoda, samo sto oni to rade vezano za pogresne stvari, pa im ja nista ne verujem, ali ovo je za pravu stvar, pa treba da mi verujes. Ili hoces mozda da kazes da nisu? E moj Vlado, ne moze se megdan zadobiti na divanu sve lulu pušeći, to sam ja od tvojih idola i zemljaka naucio (ako to US znaci tvoju rodnu grudu ili grudu u koju si se odselio) . Oni kazu da ne mozes ti da pravis kajganu a da ne razbijes jaja. Mi u Srbiji kazemo da ne mozes i da stisnes i da prdnes, ili nema i jare i pare, pa ti izaberi sta ti se vise svidja.

Inace, ne bih ja bas sve u gulage. Samo pojedine, na prevaspitavanje, jer se kroz istoriju pokazalo da je 25 po turu (ili po džepu) najbolje sredstvo za edukaciju, i da um prosecnog pripadnika sirokih narodnih masa funkcionise iskljucivo na principima straha od kazne i zadovoljstva zbog nagrade, isto kao i onom psetu iz Pavlovljevog ogleda, pa zato. A takve kao sto je ta banda, ili ona banda iz EPS - a, ili ove druge bande sto nas sve usrecuju, takve bi pokl'o. Nego sad ovi dresirani kaznjavaju zbog toga pa sam zato onemogucen da ucinim ovo bogougodno delo.
[ fade @ 17.04.2007. 12:53 ] @
Sad sam onako jednim uvetom cuo da je Telekom Srbija unajmio neke ljude da im cuvaju te kablove il sta vec, nisam cuo,uglavnom zbog sve ucestalijih kradja su primorani na to.Tako bar reche lepi zenski glas na radiju.
[ Miroslav Jeftić @ 17.04.2007. 13:15 ] @
To se zove internet sigurnost.
[ SladjanaB. @ 17.04.2007. 14:38 ] @
@ Duja

Da, saradjujem sa njima i mogu reci da su pravi oloshi i lopovi!

Citat:
N N: Pa šta čekaš? Limunadu? Kreni odmah u sečenje...


E, kada krenem u to sechanje, onda sam se pozdravio sa zhivotom i onda im necu seci kablove, nego cu seci glave glaveshina iz Telekoma, koje se igraju sa zhivotima mnogo ljudi....e, kada nekom od tih sitnih ljudi pukne, ima samo da lete glave...
Citat:
fade: Sad sam onako jednim uvetom cuo da je Telekom Srbija unajmio neke ljude da im cuvaju te kablove il sta vec, nisam cuo,uglavnom zbog sve ucestalijih kradja su primorani na to.Tako bar reche lepi zenski glas na radiju.


mislim da to samo prichaju kako bi odvratili lopove da kradu, suvishe su LENJI I NESPOSOBNI da urade neshto pametno...
[ hypnotixxx @ 17.04.2007. 15:29 ] @
ne kontam zasto neki ljudi pruzaju podrsku vandalima a posle svega toga ispastamo mi korisnici,mislim da svi imamo zamerke u radu telekoma ali bi trebalo da se potrudimo da promenimo mentalitet na kulturniji nivo i podrzavamo razvoj telekomunikacija a ne vandalizam.razmislite malo o tome da li je ok seci te kablove. ipak cemo nas net da bude u prekidu a posle ce oni koji su to podrzavali da kukaju na rad telekoma i da pljuju sve redom jer im je net u prekidu...
[ staticInt @ 18.04.2007. 01:25 ] @
Najelegantnije resenje problema je da se napravi prvo lista onih koji kupuju to a onda da se sluzbenici BIA ili MUPa postave na svim lokacijama koje su na listi, onda lepo kako ko dodje tako ga uhvate i privedu, naravno uz malu dozu batina i svega sve ce lepo da prizna a onda taj olosh oterati u zatvor.
[ Odmetnik @ 04.05.2007. 11:49 ] @
Pokro ih onaj ko im se i naplacao!

OCU SVOJ DEO! NECETE DA ME PREVARITE