[ dulleo @ 14.04.2007. 19:38 ] @
imam problem sa instalacijom modema 536ep na 2.6.18-1.2798.fc6xen
nakon sto sam uspeo da otklonim /boot/vmlinuz.autoconf.h i ...version.h,
make 536 nikako da se odradi kako treba

dobijam na kraju (izmedju ostalog):
Code:

/bin/sh: -c: line 0: syntax error near unexpected token `('
/bin/sh: -c: line 0: `make -C /lib/modules/2.6.18-1.2798.fc6xen/build SUBDIRS=/home/dulle/modem/Intel(R) 536EP driver for Linux/intel-536EP-2.56.76.0/coredrv modules'
make[1]: *** [536core_26] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/dulle/modem/Intel(R) 536EP driver for Linux/intel-536EP-2.56.76.0/coredrv'
2.6.18-1.2798.fc6xen
Failed to build driver

Sta da radim?

puno hvala..pocetnik
[ Srđan Pavlović @ 14.04.2007. 23:10 ] @
Za pocetak instaliraj sve sto ima veze sa kernelom i gcc-om.
(U pretrazivac paketa ukucaj "kernel source" i instaliraj sve sto pronadje,
posle ukucaj "gcc" i takodje instaliraj sve sto pronadje)...
Onda pokusaj ponovo.....
Takodje, moras biti siguran da si skinuo pravi drajver, posto ih ima mali milion,
neki ne rade, neki rade traljavo, a neki cak i rade :)
[ tdjokic @ 14.04.2007. 23:41 ] @
A ako imas mogucnosti probaj i distribuciju Mepis. Nekad je imala integrisane drajvere za neke dial-up modeme, cak smo se oko toga i ovde svadjali - ja kazem ima (onda dok sam jos imao neki dial-up modem i proverio) neki korisnik probao nekako i nije mu uspelo, ali je kasnije ponovo probao i radilo je.

Ako ima, radi i sa Live CD-a i kad se instalira. Znam da ljudi nerado prelaze sa distribucije na distribuciju, narocito zbog ovakvih "poraza" - kao, ucis, pa naucis, ne smes odustajati tek tako, ali nije obavezno preci za stalno. Probas, tek da osetis kako to radi na Linuxu, eventualno instaliras dve distribucije, nista strasno.

Sto se ucenja tice - neke stvari su toliko beznacajne da se ne isplati uciti. Narocito ako ne ucis sustinu nego juris te drajvere izbezumljeno po netu, to nije nikakva nauka nego kuluk, tezak fizicki posao, gubis vreme, zivce itd. A sutradan dobijes ADSL i zaboravis na dial-up drajvere itd.
[ Srđan Pavlović @ 15.04.2007. 08:43 ] @
@djokic
Pa da, ali dok nama ne stigne ADSL, i mi bi malo na internet, a jedina
opcija je modem tako da jurenje drajvera ipak postaje neminovno,
nazalost....

@dule
jos jedna stvar. meni nije hteo da se iskompajlira drajver dok
ga nisam iskopirao na desktop (mislim folder sa source-om)
(?!) nemam pojma zasto,
ali tako je bilo.... iz nekog razloga mu je bio bitan path.

[ dulleo @ 15.04.2007. 11:41 ] @
@Kernel-1

poslusao sam te i probao sa "starijom" verzijom drajvera..
kod "make 536" pojavio se problem:
Code:
error: /linux/config.h No such file or directory

to sam resio sa
Code:
#touch /usr/src/kernels/2.6.18-1.2798.fc6i686/include/linux/config.h

ali naravno, sada se novi problem pojavio kod "make install":
Code:
[root@localhost intel-536EP-2.56.76.0]# make install
rm -f /etc/hamregistry.bin
bash Intel536_inst
running kernel 2.6.18-1.2798.fc6xen
installing hamregistry, used for persistant storage
installing Intel536 driver
redhat hamboot rc2.d and rc3.d scripts
starting module and utilities
Intel536_inst: line 340: depmod: command not found
Intel536_boot: line 51: modprobe: command not found
Intel536_boot: line 54: insmod: command not found
error loading Intel536
Intel536_boot: line 57: rmmod: command not found
done


sta to nije instalirano ili gde je vec problem?
[ tdjokic @ 15.04.2007. 13:24 ] @
Citat:
Kernel-1: @djokic
Pa da, ali dok nama ne stigne ADSL, i mi bi malo na internet, a jedina
opcija je modem tako da jurenje drajvera ipak postaje neminovno,
nazalost....


Nije neminovno ako neke druge (Mepis nije jedini takav) distribucije imaju integrisan drajver, koji radi cak i u Live rezimu. Nisam ja protiv toga da idete na Internet nego sam protiv toga da se mucite i ucite nesto sto ce vec sutra biti nepotrebno i zastarelo i tesko da cete to ikada vise upotrebiti. Ima na Linuxu da se uci toga na tone, a mnogo vaznije. A razlike u distribucijama nisu tolike da bi se BAS MORALA uzeti ona sa kojom se mucis oko drajvera a druga, vrlo slicna, ili cak i bolja (Mepis je na jednoj "vrlo poznatoj TOP-POP lestvici" na 5-om mestu) odbacila. O tome se radi.

Dodje covek ovde i kaze "Poludecu, ne mogu da pokrenem modem" a MOZDA, naglasavam MOZDA - nema garancije, bi sa Mepisom to pokrenuo bez i najmanjeg napora.

Ponavaljam - ako postoji mogucnost, probajte sa tim modemom Mepis.
[ Body Bag @ 15.04.2007. 15:44 ] @
Aman ljudi-Fedora na dolazi sa source-om kernela,vec sa kernel header-ima i kernel-devel paketom koji je sa gcc-om dovoljan sa kompajliranje 99% softvera ukjucujuci i drajvere za modem :-)

@dulleo

Bitno je da instaliras gcc,gcc-compat te kernel-devel i kernel header pakete i bitno je da se zadnja dva poklapaju za verzijom kernela koju koristis-koliko vidim 2.6.18-1.2798.fc6.i686

Posto vidim da ti izbacuje "modprobe i depmod not found",treba da znas da je na Fedori potrebno da se na root nalog prebacis sa komandom "su -" naravno bez navodnika...
Probaj pa vidi...

@tdjokic

Preci na Mepis sa Fedore je,meni licno,ko s konja na magarca :-)
Pogotovu zbog toga sto se npr. drajveri za ATI/Nvidia-u(spremljeni na livna repou kao rpm paketi)instaliraju preko yum-a jednom komandom u terminalu,sto je detekcija hardvera odlicna(mozda i najbolja od svih linux distroa),zato sto se AIGLX dobija na jedan klik,zato sto sa samim distroom dolazi spremljen yum sa sve repoima(za razliku od fizikalisanja u SUSE-u npr)te coveku ostaje da se samo poveze na net i skida itd. itd.


[ tdjokic @ 15.04.2007. 17:41 ] @
Citat:
Body Bag: @tdjokic

Preci na Mepis sa Fedore je,meni licno,ko s konja na magarca :-)
Pogotovu zbog toga sto se npr. drajveri za ATI/Nvidia-u(spremljeni na livna repou kao rpm paketi)instaliraju preko yum-a jednom komandom u terminalu,sto je detekcija hardvera odlicna(mozda i najbolja od svih linux distroa),zato sto se AIGLX dobija na jedan klik,zato sto sa samim distroom dolazi spremljen yum sa sve repoima(za razliku od fizikalisanja u SUSE-u npr)te coveku ostaje da se samo poveze na net i skida itd. itd.


NE GARANTUJEM da novi Mepis ima integrisani drajver za ovaj modem o kome je rec, ali je moguce. Inace, ovo ostalo sto si rekao ne mogu da komentarisem, jer Fedoru ne poznajem dovoljno a ti izgleda ne znas da je Mepis od nedavno presao na Ubuntu osnovu, verovatno i repozitorije i ostalo. Sve spomenute distribucije su sam vrh, tako da nema smisla bilo koju od njih klasificirati kao magarca u odnosu na neku vrlo blisku.

Licno sam probao instalaciju drajvera za jedan stampac (Canon LBP5000) na CentOS-u (= Red Hat) i na Fedori i nije mi radilo. Sta mi vredi ako je Fedora (mozda) u nekim drugim aspektima bolja? U nekoliko drugih distribucija, baziranih na Debianu, stampac radi. Znaci, nije da nisam znao da instaliram, ali postoji neka zackoljica i to je to. Na Mepisu spomenuti stampac radi.
[ Body Bag @ 15.04.2007. 20:33 ] @
Tomo,samo sam rekao svoje misljenje/iskustvo :-)
Znam ja sve u vezi Mepisa-probao sam ga,ali nisam nesto preterano odusevljen,pogotovu sad kada je *buntu based,jer licno uopste ne mirisem Glupuntu familju :-)
Takodje,nemam stampac,pa u vezi tog Cannona ne mogu da komentarisem
Mada opet i Fedora je vise za ljude koji vole Gnome okruzenje koje se u njoj potencira i forsira :-)
Sto ce tice CentOS-a,verovatno si(pretpostavljam)probao prethodnu verziju 4.4 koja ima prilicno mator softver-skoro je izasla verzija 5 pa bi vredelo da probas sa njom :-)
[ dulleo @ 17.04.2007. 17:26 ] @

@Body Bag
kao "su -", sve je proslo i konacno sam valjda uspeo..
puno hvala...

moze li pomoc oko konfiguracije modema i dial-up konekcije?!
pokusao sam, modem funkcionise, ali neki od parametara nije dobar jer jos uvek ne mogu da se konektujem

hvala svima..

[Ovu poruku je menjao dulleo dana 17.04.2007. u 18:42 GMT+1]
[ fade @ 17.04.2007. 17:39 ] @
Kakav error ti kppp daje ,tj ako njega koristis ,jel npr dodje do logging to network i tu zakuje 60 secs i onda diskonektuje?
[ dulleo @ 17.04.2007. 19:17 ] @
@fade
ne daje nikakav error
login script:

OK
ATZ
OK
ATX3
OK
ATDT042110220
CONNECT 29333
CVX Access Switch.
Access is restricted to authorized users only.
login:


Expecting rname: i...ceka i puce....
koristio sam wizard za konfiguraciju..(ISP je sezampro)
[ fade @ 17.04.2007. 19:31 ] @
koliko shvatam , ti koristis terminal based authentication, promeni na pap/chap, i idi u customize ppd arguments i tu dodaj receive-all,znaci kppp--->configure---->editujes account i tu je.Ni ja nisam nikad uspeo da se konektujem sa terminal bassed authentication, tako da je verovatno to problem.
[ Džeronimo @ 17.04.2007. 19:35 ] @
Dulleo, vidi da l' ima u KPPP da se uključi stupid mode.

Kad Gnome PPP izbaci takvu grešku, onda treba da se uključi stupid mode, tako da pretpostavljam da nešto slično ima i u KPPP.
[ dulleo @ 17.04.2007. 20:44 ] @
@fade

uspeo sam da se konektujem, ali iz 3. puta..
prvo trazi uname..pa kaze "Script time out"
zatim opet pokusa da se konektuje i trazi passw i tek nakon toga je Netw..login..
[ dulleo @ 17.04.2007. 20:57 ] @
uspeo sam da se konektujem i sa
authentication-->pap, ali naravno iz "3. puta"