[ acoSA @ 15.04.2007. 00:07 ] @
Pozdrav,
Situacija je sledeca. Upravo sam podigao wireless mrezu sa oko 200-tinak korisnika, i dodatne servise u mrezi (game server, ftp, dc++, irc ....), ali nisam odradio billing sistem zbog ceka pocinjem da imam probleme.
Interesuje me da li bi mogli da mi pomognete oko odabira programa koji bi to radio. U glavi imam ideju da taj program treba da autentikuje klijente, ogranici ih prema zakupljenom paketu, meri kolicinu saobracaja, a sa strane korisnika da im preko web-a daje mogucnost provere zaduzenja, promene passworda i sl.
Na netu sam naisao na neke poroizvode tipa Alepo, hotspot express i sl., ali mi nisu bas najjasniji. Takodje je problem kupiti program za koji bi se ispostavilo da nije 100% funkcionalan. Zato sam se odlucio da pitam ljude koji vec koriste billing sisteme, i nadam se da ce te mi pomoci u odabiru.
Takodje da navedem da smo probali mikrotikov user manager koji lepo radi, ali mislim da mi treba nesto ozbiljnije.
Unapred zahvalan.
[ VRider @ 15.04.2007. 00:14 ] @
Ja sam pisao takav sistem pre par godina za mrezu JC Dentona u Krusevcu. Kakva je traznja za takvim stvarima?
[ acoSA @ 15.04.2007. 20:17 ] @
Pa u mome okruzenju ja mislim da i nema nesto interesovanja. Ja pokusavam da napravim pravi ISP, a cini mi se da druge to ne interesuje. Kakva je situacija sa tim tvojim programom, jel moze da se proba?
[ VRider @ 15.04.2007. 21:09 ] @
Nije to jedan program. To je set skripti koje se ubace na neki Linux server na kome se vrte mysql i apache. Mogli bi da probamo da podesimo nesto, ako te zanima.
[ Dusan Marjanovic @ 15.04.2007. 21:30 ] @
Možda da probaš Radius Manager, ako se dobro sećam delo je domaćeg autora :)
http://www.dmasoftlab.com/
Ja sam ga kupio, ali koristim samo jedan manji njegov deo, jer sam ostatak već imao implementiran u svojoj režiji :)
[ acoSA @ 16.04.2007. 19:11 ] @
Video sam demo Radius Menager-a, lepo izgleda, a i cena mu je vise nego pristojna. Ima sve sto bih hteo, ali sam video na jos nekim demoima malo opsirnije opcije. Mislim da cu ga probati.
A za skripte koje bi ubacili na server, mozemo probati, da vidim kako izgleda pa mozda mi se i svidi. Najbolje je da mi posaljes mail sa opcijama koje mogu koristiti, pa da probamo
[ izabeograda @ 20.04.2007. 01:37 ] @
Moj drug je na Emulu skinuo Radius Manager i to na srpskom.Koplet sa bazom.A kaze da ima na DC++ na bosanskim hubovima.Probajte