[ stefaneg @ 16.04.2007. 00:13 ] @
Nisam želeo da pitam još za mišljenje o sajtu, koji već duže vreme radim sa drugom, sve dok ne postane kompletan i u potpunosti funkcionalan, ali kako sam shvatio da se to neće desiti, ocenite ga sada! adresa? http://www.prvatehskola.org
U pitanju je sajt moje škole, onome koga bude mrzelo da traži info o školi ovde ću odgovoriti da je u pitanju Prva tehnička škola u Kragujevcu i da ista do sada nije imala sajt koji je funkcionisao...normalno! Dizajn kao i kodiranje smo radili drug i ja od nule... Znam za dve primedbe koje ćete odmah izneti, ali ipak da vas čujem
Pozz!
[ sekulicB @ 17.04.2007. 09:08 ] @
dizajn od nule? ja se mogu zakleti da imam negde onu sliku iz headera!
[ stefaneg @ 17.04.2007. 10:57 ] @
Ne moras se zaklinjati, ta slika zaista postoji, znam da je moj drug to sam obradio i dao mi da ubacim... Eto, to sam zaboravio! Hteo sam reci da nije koristen ni jedan template i da je ceo kod radjen od nule (u to sam bar siguran)

P.S. Mogao si ipak napisti i neki komentar o tome kako izgleda i koliko je do sada funkcionalan jer zato sam prvenstveno otvorio temu...
P.P.S. Molim te, nemoj da počinješ priču da je iskorišten već gotov forum! Naravno da jeste, ko još piše sopstvene forume?

Pozz
[ kelja @ 17.04.2007. 12:51 ] @
Ok, evo vidim da ocekujete pohvale :)

Moram priznati - izuzetno profesionalno odradjen posao!
Fino uklopljene boje, blagi,pastelni prelivi prijatni za oci,a ako ste i kod radili od nule-svaka cast!

Eto sad trazim neku zamerku, ali ne mogu da nadjem..eto..mozda bih smanjio bevel i promenio boju onih dugmica :"procitaj", "komentari"..itd...

Inace, zaista izuzetan sajt!Nikad ne bih rekao da je delo ucenika, doima se vrlo profesionalno.
[ Mitrović Srđan @ 17.04.2007. 13:20 ] @
Cek jel to ironija ili sta?

Ovaj inner shadow koji je svugde prisutan je uzasan.
Mislim nista specijalno sto se tice dizajna.
[ kelja @ 17.04.2007. 17:41 ] @
Ne, nije ironija ovaj put- bas sladak sajt!
[ sekulicB @ 17.04.2007. 19:19 ] @
slichnog sam misljenja kao Kelja, i nisam od onih koji ce reci gotov forum! :) nisam bash tolika cepidlaka, hehe:)!

ako trazite sugestije, shto texta, malo ima ch, sh, i sl. karaktera, pa malo nema, naglashavam prevashodno za meni, a i u textu ima omashki. Taj header vam se bash ne uklapa u tematiku sajta, probajte sa nekim slichicama shkole ili sl. Recimo, shta bih josh sugerisao, to je velichina menija, kako horizontalnog, tako levog. Meni pri 1280x1024 izgleda malo golemo, suzite ga, a i text ste mogli staviti jednoobrazno na oba menija. Iz titla stranice bih izbacio Web Prezentacija, jer je svakako ochigledno da se radi o istoj!

U chemu je radjen? nekom CMSu?

Pozdrav
[ stefaneg @ 18.04.2007. 02:53 ] @
@kelja Dugmici sada stvarno odudaraju od boje okoline ali to je tako zato sto su prozori u kojima su ispisane vesti nekada bili ispunjeni tamnijom (u opste drugom) bojom! Kako moj drug nije nista radio na dizajnu od tada, a ja sam odlucio skinuti tu boju, dugmici su ostali takvi, neuklopljeni! Nastojacu da promenim i prilagodim

@sekulicB Tekstovi na naslovnoj strani su trenutno bez nasih slova ali sve ostalo je ispisano latinicom (dobro, skoro sve, kao sto se primeti ) Kako se nalaze u bazi nije tesko promeniti ih i ispraviti slova, uradicu to sutra, sad je malo kasno A sto se tice menija... Levi meni u pregledu info.a o skoli je stvarno malo velik, neprilagodjen i ne uklapa se u dizajn, ali to je zamisao drugara, dizajnera i ne znam zasto je to ispalo tako! Valjda bi valjalo promeniti (isto kao i font). Glavni meni smo namerno ostavili veliki zbog toga sto ima podmenije... Header se ne uklapa u tematiku sajta, ali je atraktivan (bar nama!) a svi znaju o cemu je sajt, tako da... Verovatno mu fali neki nalepljeni teks sa gomilom efekata, sredicemo! I poslednje, ali ne i najmanje bitno: Header stranice! Upravo menjam, to je bar lako, svi header.i se nalaze u bazi

P.S. Nije u pitanju nikakav CMS, sto procenata srbski hand-made

Hvala svima na savetima, nadam se da cemo izmene uraditi sto pre, da nam sajt bude "lep" hehe
[ old @ 19.04.2007. 01:11 ] @
Sve pohvale!!


A ako bismo cepidlačili, onda:

1. To što svi stavljaju besmislene ankete ne znači da treba i vi da ih držite.
(Ali mogla bi da se ubaci u taj prostor neka koja ima smisla!)

2. Spelčeker nije korišćen! (npr. "Eksurzije")

3. Na stranici "o školi" moglo bi bar malo praznog prostora, bar između pasusa.

4. Hover efekat na meniju čeka na učitavanje.

4a. znak >> iza reči "meni" je nekonvencionalno upotrebljen. (Do sada je to značilo
"klikni pa će da se pojavi više" )

[ sekulicB @ 19.04.2007. 08:51 ] @
hm, besmislene ankete? mozda na nekim sajtovim ankete i jesu besmislene, ali na vecini ozbiljnijih sajtova ankete su vrlo smishljen marketinshki poztez. Naime, preko njih saznaju vishe o svojim kupcima, gledaocima, slushaocima, klijentima.... Primera radi, da li su zadovoljni sajtom, i josh mali milion primera.
[ miljenko2003 @ 23.04.2007. 13:23 ] @
imash bag jedan a to je kad se skroluje, ispod copyrighta ima gomila praznog prostora....