[ PPZ @ 16.04.2007. 20:41 ] @
Naime dobio sam ponudu da kupim za 50 eura jednu lampu G4 (najverovatnije).Njen vlasnik je dobio u nekoj trampi i cak ni ne zna sta je to Koliko sam video fali mu DVD drajv, HDD i memorija.Najverovatnije radi, ali i takav za 50 eura ima delova da se izvuce...
Interesuje me posto nema monitor odozgo, da li se moze spojiti na bilo koji drugi TFT ili mora da ima neki svoj specijalni?
Da znam da li moze da radi bez svog monitora....
[ MMX @ 17.04.2007. 00:24 ] @
Koliko sam video na apple-history.com, lampe imaju mini VGA izlaz koji radi mirroring, sto znaci da ce raditi iako nemas originalni monitor (neka me neko ispravi ukoliko gresim). Da bi mogao da je povezes na obican TFT, trebace ti mini VGA 2 VGA adapter:

http://www.svideo.com/minivgatovga1.html
[ madamov @ 17.04.2007. 09:31 ] @
Citat:
Naime dobio sam ponudu da kupim za 50 eura jednu lampu G4 (najverovatnije).

Lele, pa samo drška vredi toliko. B) Ako sam dobro shvatio, monitor je već izvađen?
[ PPZ @ 17.04.2007. 12:56 ] @
Da, nema monitora, nema HDD (mada ne znam ni gde se nalazi ali ga nema unutar lampe), nema superdrive ili sta vec ide sa njima, i nema memorije.Sve ostalo je kompletno.Nije ogreban nigde, najverovatnije je nekome vrisnuo monitor, a onda ga se "majstori" docepali i prodali sve sto su mislili da vredi...
[ cikaKosta @ 17.04.2007. 21:06 ] @
A jel imash pojma koja je mashina u stvari unutra??
jesi li zainteresovan za prodaju iste??
[ PPZ @ 19.04.2007. 00:32 ] @
Nemam pojma sta je unutra.To sam nasao kod jednog tipa ovde sto trguje PC-jima, polovnim.Neko mu je to doneo u fazonu da se "reciklira", tj. da mu da neki popust na novi PC (o, tugo jesenja).Tako je taj tip rascerupao sve sto mu se ucinilo vrednim, i ostatak stavio na jednu policu, gde je i sad.Koliko sam ga pogledao, ima sve delove osim gore navedenih.Neznam samo za napajanje, da li je ugradjeno ili je eksterno.To nisam pogledao.Ali u lampi je sve ok, na prvi pogled.Kad sam ga pitao "koliko", on me pogleda ispod oka, i rece "50".To znaci da za 40 mogu da ga dobijem.E sad treba naci drajv za njega, memorija mi se cini standardna SDRAM, spojiti monitor i probati...
A naravno, nemogu da prodam ono sto jos nemam u rukama Mada ako ne radi, a neko je zainteresovan da ga uzme za delove, kad budem dolazio na leto dobija ga za iste pare za koliko ga ja dobijem ovde.Naravno pod uslovom da je taj Mac jos uvek na istoj polici kao kad sam ga ostavio
Idem u nedelju ponovo tamo, pa cu da vidim da ga uzmem.A treba sad nabaviti i taj adapter kabl mini-VGA -> VGA....
[ cikaKosta @ 19.04.2007. 07:18 ] @
Uh, tek sad videh odakle si...
Vazi se, ti vidi shta je, pa ako ne uradish nishta cucemo se tad...
[ madamov @ 19.04.2007. 10:46 ] @
Citat:
ne znam samo za napajanje, da li je ugradjeno ili je eksterno.

Ugrađeno je. Nego, ako je Lampa još tamo pitaj ga da li možeš da je fotografišeš, ploču naročito, kako bi provalili koja je Lampa bila u originalu. Ne reče koje je veličine bio monitor, po tome bi je lakše identifikovali.
[ PPZ @ 19.04.2007. 13:08 ] @
Pa ne znam koje je velicine bio, ima samo jednu rupu na vrhu gde je bio usrafljen.Nema cak ni ruke koja je drzala monitor.Znaci, samo lampa.A spolja nije bio beo, nego vise kao krem.Mislim da je bio 15" monitor, ali nemogu da budem siguran.Kad ga uzmem slikacu ga pa cete sami da procenite...