[ wragg @ 16.04.2007. 21:38 ] @
Danas uzeo N6630 i ista, kad se prikljuci na punjac pokaziva da se puni, ali stari vlasnik kaze da se baterija u stvari ne puni. Nosio je kod majstora, i ovaj mu rekao da je TAHVO, ali nije htio mijenjati jer nema puhalicu. Sad sam se malo raspitivao, i kaze mi kolega koji pomalo popravlja mobitele da bi mogla biti neka dioda koja regulira napajanje baterije, pa onda napon dolazi na plocu, ali ne dolazi do baterije.
Posto ja znam da na ES ima jako dobrih majstora, dosao sam ipak pitati tu :)
Znaci, sad mene zanima koliki je problem zamjeniti TAHVO, koliki tu diodu ili ako mislite da je nesto trece, i koliko bi me mogao kostati opravak. Inace, i sam sam elektronicar, ali nisam bas strucan za mobitele. Struka su mi elektronske vage, registar kase i tahografi :)

Inace, kaze lik da mu se to desilo kada je 6630 par puta punio punjacem od 7610. Malo mi je to cudno, jer ne vidim neku razliku u punjacima, a i obe imaju istu bateriju.
[ mrcina @ 17.04.2007. 08:37 ] @
1-kakav je to majstor koji nema ''puhalicu''?
2-tesko da ti neko moze iz rukava ponuditi rjesenje,najbolje odnesi u provjeren servis
3-punjaci su isti...
pozdrav
[ wragg @ 17.04.2007. 15:45 ] @
Hvala, ali nisi mi rekao nista sto nisam vec znao. Dosao sam tu pitati jer sam mislio da ja ne znam, ali vidim da i ja na ovom forumu mogu davati odgovore kao i prvoklasni serviseri :D
[ drgrga @ 17.04.2007. 21:52 ] @
@wragg


Ostavi telefon sa punom baterijom,nek radi duze vreme,onda je skini i pipni prstima da li se telefon greje u donjem delu......u isto vreme treba da se desi i da "pojede" bateriju jako brzo(ne sastavi ni pola dana)....

U tom slucaju je zasigurno TAHVO,inace dosta cest kvar na tom modelu......
Zamena nije komplikovana za onoga ko zna da radi,znaci i moj savet nemoj nositi svakome jer samo jedan pogresan potez i ode mast u propast.......
[ wragg @ 17.04.2007. 22:03 ] @
Svaka cast Doktore! :D Vidi se tko je pravi majstor svog zanata.
Inace, vec sam spomenuo da sam i ja elektronicar, ali ne radim bas sa mobitelima, pa se ne razumijem u tu tematiku, ali sam, dok je bio ukljucen na punjac izmjerio napon na kontaktima koji naljezu na bateriju i bio je oko 0.40V, tj. nedovoljan za punjenje. Testirao sam i ovu diodu prije kontakta i pokazuje da je u redu, tako da mi samo ostaje TAHVO. Iako imam puhalicu, sam ga necu dirati, pa bi me zanimalo koliko bi kod tebe kostao ovaj opravak sa materijalom.
Hvala! :D

Edit:

Sad sam malo pazljivije procitao tvoj post, i mogu nadodati da se telefon definitivno ne grije, a baterija mi traje i po 3 dana. Ako si mislio da ostavim telefon na punjacu, pa da onda gledam grijanje i potrosnju, to nisam pokusao, ali mogu.
[ drgrga @ 17.04.2007. 23:04 ] @
To sam napisao jer obicno tako zna da bude,ali ne mora da znaci.......neces nikako pronaci kvar dok ne promenis taj chip,pa onda ako nije do njega po service manualu ici dalje ali iskreno mislim da je sve nadalje suludo raditi........
[ wragg @ 18.04.2007. 22:13 ] @
Citat:
drgrga: To sam napisao jer obicno tako zna da bude,ali ne mora da znaci.......neces nikako pronaci kvar dok ne promenis taj chip,pa onda ako nije do njega po service manualu ici dalje ali iskreno mislim da je sve nadalje suludo raditi........


Ima li sanse da mi procjenis promjenu TAHVO-a?
[ drgrga @ 20.04.2007. 00:17 ] @
Ne znam stvarno,zavisi od servisa do servisa,ja imam jednog u gradu sto radi dzabe............ako verujes.....

Ja probleme punjenja zavisno od modela i njegove vrednosti naplacujem od 5-25 eur,


Pozdrav,
[ wragg @ 25.04.2007. 22:22 ] @
Hvala puno ;)
[ markolazarevic @ 13.07.2007. 12:57 ] @
I ja imam problem, čuo sam da se može rešiti externim punjačem, da li neko zna nešto više o tome?
[ skymobile @ 13.07.2007. 20:11 ] @
Naravno da moze, odes na NBG, kod brace Kineza, kupis ext punjac i to je to. Svaki put kad punis bateriju, skines je sa tel zakacis za punjac i ostavis da se puni 5-6 sati, zavisi od kapaciteta baterije.
Znaci zasto da bacas 10-20 eura, koje bi dao majstoru, kad mozes da kupis punjac za 200 dinara, logicno zar ne?!
[ markolazarevic @ 13.07.2007. 21:38 ] @
Logično jeste samo je problem u:
"Lokacija: Gornji Milanovac"
[ drgrga @ 13.07.2007. 22:34 ] @
Druze:

-post expres
-city expres
ima ih jos par,donesu ti na ruke za smesne pare......

Tvoje je samo da nadjes nekog rodjaka,prijatelja,poznanika u BG.

A ti ipak obidji i servise u tvom gradu pa pitaj da ti neko poruci recimo.......
[ skymobile @ 14.07.2007. 18:52 ] @
Dao sam primer NBG, imas ih u skoro svakoj vecoj kineskoj radnji......
[ markolazarevic @ 16.07.2007. 13:49 ] @
Kupio sam taj punjac kod mene, kod nekog servisera - 300 kinti. Oni to zovu "univerzalni punjac"
[ skymobile @ 16.07.2007. 18:37 ] @
Jesi sad happy?
[ pun mi kristal servisera @ 21.07.2007. 16:42 ] @
don`t worry !