[ legija @ 16.04.2007. 22:02 ] @
Elem, instalirah danas vistu, i naravno dzej . . .
Sound card ne radi. Napominjem da sam napravio upgrade sa XP-a gdje je sve funkcionisalo perfektno. Dok se patim googlajuci, mozda je vec neko probao vistu i ima soluciju ? Bilo bi super da mi neko skrati muke.
[ MMX @ 17.04.2007. 00:17 ] @
Koji chip je na zvucnim karticama u iMac-ovima? U Pro ubacuju Realtek-a, a driveri se mogu preuzeti sa:

http://www.realtek.com.tw/down...DownTypeID=3&GetDown=false

Jedino da skines neki program tipa Sisoft Sandra koji ce ti reci koja zvucna kartica je u pitanju, pa na osnovu toga da trazis drivere na siteu proizvodjaca.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.04.2007. 00:28 ] @
Moja preporuka je da nađeš Everest portable. Bez nepotrebnih instalacija, a ima par megabajta.

http://www.majorgeeks.com/download4181.html

Odnosno, verzija koju ja imam je napravljena da bude portable..ipak ima neki mali instaler :)
[ markom @ 17.04.2007. 00:48 ] @
Glupo pitanje. Da li si instalirao najnoviji BootCamp sa podrškom i drajverima za Vistu?
[ legija @ 17.04.2007. 00:59 ] @
System profiler kaze "Intel high definition audio". Bem ti windows, koji djavo me tjerao da instaliram vistu, heehhhe.
Jos cu malo da se patim, ako ne proradi brisem vistu. Mozda ce imati vise srece na HP-u.
[ madamov @ 17.04.2007. 09:33 ] @
Što reče markom, BootCamp ili Parallels? Za prvi drajveri za drugi najnovija verzija.
[ legija @ 17.04.2007. 10:52 ] @
Citat:
markom: Glupo pitanje. Da li si instalirao najnoviji BootCamp sa podrškom i drajverima za Vistu?


Uopste nije glupo pitanje, meni ni na kraj pameti nije bilo da pogledam jel ima novi bootcamp.
Nema veze, proradilo je na kraju, nakon bezbroj pokusaja instalacije drivers CD-a.

Vista radi brzo, mada ima stvari koje mi se nimalo ne dopadaju. Explorer je nekako nepregledan, pri instalaciji drivera file browser je skoro neupotrebljiv.

Ali ok, valjda ce covjek da se navikne.

Hvala svima, za svaki slucaj cu pogledati da skinem najnoviji bootcamp, i prijaviti ako sve bude ok.
[ markom @ 17.04.2007. 13:57 ] @
Razlog iz kojeg sam te pitao da li si instalirao novi BootCamp je upravo zato što ranije verzije nisu podržavale Vistu. Novi BootCamp podržava, što znači da ima sve drajvere, itd.
[ Karlo Gavric @ 19.04.2007. 14:35 ] @
Da ne otvaram novu temu, da se nakacim na vec postojece, naime i taj trenutak je dosao, cash je spreman, odluka koja je bila izmedu MacBook Pro 15.4" 2.33GHz Intel i Sony VAIO FE41Z je pala na na MBP (90%) iz raznih razloga :) i sad me posto sam sav nov (laik) u svijetu Mac/OSX (i navike na Win), zanima konkretno XP/Vista (nebitno) da li bi trebalo sve da radi na njemu MBP-u kao i na normalnom (npr.Sony) s BootCamp-om (dualboot) i tako i s Parallel... koliko vidim i procita na drugim mjestima da problema s drverima ne bi trebalo biti, konkretno ostaje samo to da Win radi perfect na Mac masini, i onda mislim da nema razloga za bilo koju dvojbu da ili ne!!!

Hvala

P.S.
Iako je nesto vec pisano, da pitam opet sigurnosti radi, jer ipak ne radi se o par € nego o 2xxx€...
[ exsold @ 19.04.2007. 15:30 ] @
Obavezno treba skinuti Boot Camp 1.2
On lepo napravi CD sa svim živim drajverima, kako za XP tako sada i za Vistu.
Dupli klik na setup.exe i za par minuta su sve komponente uredno instalirane, bez konflikata, upitnika i ostalih win gluposti koje smaraju.
Pod Parallelsom je ovo (što se drajvera tiče) još i lakše, zato što parallels za brdo komponenata napravi virtuelne pandane, a naravno za njih sam ima drajvere.

Nativni (Boot Camp) windows (XP ili Vista) radi extra, bolje nego na brdu PC računara sa kojema sam imao priliku da radim (a mnogo ih je), tako da nema dileme iz prostog razloga što ćeš posle par dana korišćenja MacOSa zaboraviti na postojanje windowsa. Naročito Viste.
Još jedna stvar vrlo bitna za Vistu je gomila ram memorije, ali sa MBP nećeš imati nikakvih problema.

Sve ovo što sam ispisao ja sam probao na MacBook-u, a pošto je kod tebe opcija MBP, stvarno nemaš o čemu da razmišljaš.


Jedino što još mogu da kažem je: "Welcome in the club!"
[ Karlo Gavric @ 19.04.2007. 15:50 ] @
Hmm... koliko sam se lomio sta kada ga kupim (uskoro hehe) ako ne budem znao raditi i sl., ili svakakve gluposti, to da Win za potrebu onda necu moci tjerati i mali milijun gluposti jednog kao ja koji zna za Win i malo na Linux (vrlo vrlo malo)... i onda mi je trebalo samo ovo:

Citat:
Nativni (Boot Camp) windows (XP ili Vista) radi extra, bolje nego na brdu PC računara sa kojema sam imao priliku da radim (a mnogo ih je)...


Iskreno mislim da cu da se snadem vrlo dobro na OSX-u (ostaje da vidimo ;-) ) ali ujedno bi i Win na njega iz raznih ostalih cuda...

Vec sam procitao da treba skinuti BootC i sl. a Parellels, kako on u biti funkcionise - da li mora biti instaliran neki OS prethodno ili (nisam koristio ni na Win jos) ili je princip drugaciji?!

Hvala

P.S.
Jos par kratkih pitanja... za njega je potreban npr. XP 64-bit?! I da, s ostalim komponentama s PC desktop radi normalno (npr. Ext HDD 320GB Toshiba...)?

EDIT
Da upitam jos usput, vidim ima da se uzme "normalni" i glossy ekran (ili tako nesto, ne mogu trenutno da nadem link) razlika?! Kao onaj "sjajni" i matt ekran ili - i ujedno koji je bolje uzeti...

[Ovu poruku je menjao Karlo Gavric dana 19.04.2007. u 17:01 GMT+1]
[ madamov @ 19.04.2007. 16:06 ] @
Citat:
Da upitam jos usput, vidim ima da se uzme "normalni" i glossy ekran (ili tako nesto, ne mogu trenutno da nadem link) razlika?! Kao onaj "sjajni" i matt ekran ili - i ujedno koji je bolje uzeti...

To bi trebalo sam da oceniš, uđi u najbližu radnju u kojoj možeš da vidiš Maca pa uporedi, stvar je vrlo subjektivna. Meni se, recimo, glossy više sviđa a znam ljude kojima se više sviđa uobičajeni ekran.
[ markom @ 19.04.2007. 21:57 ] @
Ja se izvinjavam, greškom sam obrisao poruku u pogrešnom forumu. Dachaz je napisao bio ovo:

Citat:
--cut here--
Inače, samo usput da pohvalim Parallels...
...naime, par nedelja po ceo dan držim upaljen VisualStudio 2005 jer radimo neki projekat za Microsoftovo neko takmičenje i taj virtualni Windows u Parallelsu radi zverski brzo - bolje nego što bih ga terao na svom starom PC-u ili što kolega tera na svom laptopu...
Istina je da mi 2GB RAM-a u tome VEOMA pomaže ali je korisno znati da Parallels radi zmajski dobro (jer dosta ljudi ima loših iskustva sa virtualizacijom na PC-ima).
Pritom, ne isključujem ništa od upaljenog softvera u OSX-u - heck, čak mi Photoshop ostane upaljen (jer se prebacujem tamo-vamo pošto grafičke elemente radim u Photoshopu).
Naravno, kad se zaletim pa u Photoshopu krenem da radim nešto pregolemo dok je Parallels-Windows minimizovan, to krene da štuca :)
--cut here--


Još jednom, izvinjavam se na grešci.
[ Karlo Gavric @ 20.04.2007. 14:26 ] @
Ajd da samo javim da je pao MacBook Pro 15.4" 2.33GHz... samo ga trebam do nedjelje docekati da dode nazad (zbog TaxFree), ali prvi pogled i dodir s njim nekih 20-ak minuta - nastimavanje (sta se vec radi kad se prvi put upali) je wow (imao sam test pa nisam duze mogao ;-) )

Sad cu da vas malo davim na pocetku dok sve ne pokontam - pa nemojte zamjeriti!!!

Pozdrav, i hvala

EDIT:

Evo moj prvi post na ES-u s Macom... mislio sam da cu da vam dosadivam kako i sto odmah u pocetku, i daviti vas za programe, ali nemam potrebu (jos), toliko je prosto bar ovo sto sam probao (torrent, download inace, instaliranje, pronalazak programa i instalacija i sl.), cak sam u dvojbi da li ce mi uopste trebati win na njemu (sad trenutno po ovom stanju ne mislim da ga stavim!!)

Jos jedno pitanje, kako inace ide Win Virteulno?? Od kud se pokrece i kako vec treba, jer nisam nikad koristio ni na Winu, pa ako neko zna ukratko pojasniti!!!

Hvala

[Ovu poruku je menjao Karlo Gavric dana 23.04.2007. u 09:51 GMT+1]