[ Andalus @ 18.04.2007. 18:48 ] @
skinuo sam ovo sa neta
Vengerov_Papano_Lalo_Ravel_SaintSaens 303,789 KB APE File
Vengerov_Papano_Lalo_Ravel_SaintSaens.ape 2 KB CUE File
Vengerov_Papano_Lalo_Ravel_SaintSaens.gpk 2,990 KB GPK File

kako da narezem fajlove na audio cd a da mi ne bude sve jedna pesma ood 70 minuta, nego da imam pesme po redu 1,2,3,4,5....
[ Shon3i @ 18.04.2007. 19:14 ] @
Otvoris CUE fajl preko foobara www.foobar2000.org, zatim u njemu dobijas ceo listing pesama, selektujes sve i desnim kliom kliknes na jednu, zatim convert->convert to, i izaberes WAV, iskljucis sve opcije kao sto su ReplayGain, DSP.

U directoriomu ces dobiti razdvojene pesme koje mozes da narezes preko tvog omiljenog programa za rezanje diskova.

Pozdrav
[ Andalus @ 19.04.2007. 20:19 ] @
nece da mi otvori taj cue fajl?
[ calexx @ 19.04.2007. 22:15 ] @
Verovatno je u njemu ostalo zapisano da je fajl sa nastavkom .wav umesto da piše .ape. Samo to promeni bilo kojim tekst editorom i otvoriće ga. E da, foobar nema podršku za ape, moraš da skineš komponentu sa njihovog sajta i ubaciš u folder components.
[ Andalus @ 20.04.2007. 10:21 ] @
konacno sam uspeo!!!!!

skinuo sam komponentu foo_input_monkey, ubacio u folder components i onda otvorio taj cue file, selektvao sam sve fajlove i samo konvertovao u wav. I naravno posle je nero odradio svoj posao making-a Audio Cd-a.

A cemu sve ovo...kakav je to .ape fajl i zasto se pakuje tako muzika?
[ Shon3i @ 20.04.2007. 16:20 ] @
Da zaboravio sam da ti kazem da foobaru treba externi plugin da bi iscitao APE (Monkey's Audio) format.

APE je Lossless format, to znaci da nema nikakvih gupitaka pri kompresiji, kao kada bi uzeo neki audio fajl i jednostavno zipovao ili rarovao, s time sto su APE i drugi Lossless formati kao sto je FLAC, mnogo efikasniji i koristeci razne algoritme, komresuju u zvuk tako da se to pri decodovanu vrati u prvobitno original stanje. Komresija je veoma jaka cak do 50% od originala. Fajl je i dalje glomazan u odnosu na MP3, ali je 100% original, ali i do 50% je manji od originala.

CUE fajl je samo tajming file teoretski, APE format daje mogucnost da se ceo CD rippuje u jedan APE fajl kao arhiva, a CUE fajl je samo informacija, decoderu i playeru gde treba da razdvoji, tj na kom tajmingu.

Potrazi malo forum, ima vec dosta price o lossless encoderima i ostalim zvrckama
[ calexx @ 20.04.2007. 20:34 ] @
Nije problem da bude i samo APE fajl aku se CUE integriše u njega a poslednja perverzija je da u FLAC može da se ubaci još mnogo toga i neki (pa i ja) su počeli da sve prave kao samo jedan FLAC fajl. U njemu su CUE, uobičajeni LOG ali i komplet omoti pa je tako lakši za čuvanje ili šerovanje, ne mora da se prepakuje ili raspakuje, sve je tu.
[ Shon3i @ 21.04.2007. 10:52 ] @
Da video sam i to.
[ draganmi @ 23.04.2007. 09:22 ] @
Uvek je dobra stvar koristiti specijalizovani program, ako postoji.
U ovom slučaju, to je Ape Ripper 3.5.2.

Postoji sledeća mogućnost, ako vas zanima samo razbijanje na trackove. U Easy CDDA Extractoru dovući cue fajl u converter. Program vam otvori listu sa track-ovima, pa za dobijanje odvojenih trackova izaberete izlazni format isti kao ulazni.


[Ovu poruku je menjao draganmi dana 23.04.2007. u 11:12 GMT+1]
[ calexx @ 24.04.2007. 17:09 ] @
Najlakši i najsigurniji način je da se muzika ubaci u foobar i onda uradi konverzija u pojedinačne .wav fajlove. Posle se reže bilo kojim programom kao svaki drugi audio disk.
[ digisat @ 19.07.2010. 09:40 ] @
Ima li neki drugi nacin i neki drugi program koji ce da odradi isti posao to jest snimanje Audio CD iz APE fajla kao i razdvajanje muzike ( trakova ) iz jednog velikog fajla
[ calexx @ 19.07.2010. 11:16 ] @
Postoji bezbroj načina i bezbroj programa koji to rade. Za snimanje je uglavnom dovoljno da se nađe plugin za program koji koristiš ako već nije integrisan. Ja sam imao loše iskustvo sa pluginom za Nero pa izbegavam takav način ali to ne znači da kod ostalih programa neće da radi dobro. Upravo malo ozbiljnije probam ImgBurn, audio deo je malo komplikovaniji (za ono kako ja to volim da uradim) ali sigurno bez problema reže audio disk iz ovih kombinacija.

Ja ionako koristim foobar kao osnovni audio plejer pa mi on odradi glavni deo posla tj konverziju bilo kog formata muzike u naseckane wav fajlove sa kojima se posle svaki program za rezanje snalazi. Po potrebi mogu da konvertujem u naseckane numere bilo kog lossless ili lossy formata ... ali ne vidim neki razlog da to radim. Pakovanje lossless+cue je sve što je potrebno za svirku.

Da li tebe zanima da li i kako to može da odradi neki konkretan program na koji si navikao ili ti se pomenuti programi ne sviđaju? Ili samo skupljaš informacije kako sve to može da se uradi? Sve se svodi na to da program ume da upotrebi mac.exe i uglavnom bi svi trebalo da to lako odrade.

Naravno, podrazumeva se da uz APE postoji i CUE fajl, svejedno da li kao poseban ili je integrisan u APE. Ako ga nema, onda je već problem.
[ digisat @ 19.07.2010. 15:51 ] @
Nije stvar ne svidjanja nego sam naisao na probleme pri upotrebi ovih instrukcija da se uradi posao. Evo sta se naprimer desava kada na CUE file kliknem open with Foobar200 i kliknem ja i otvori se fajl zali u dodatnom prozoru izlaze sledece poruke:

PLAYBEK ERROR:

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 1

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 2

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 3

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 4

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 5

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 6

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 7

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 8

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 9

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 10

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 11

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 12

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 13

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 14

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 15

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 16

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 17

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 18

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 19

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 20

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 21

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 22

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 23

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 24

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 25

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 26

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 27

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 28

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 29

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 30

Ako ignorisem ovu poruku i odem na selektovane fajlove (pesme) i desnim klikom i odem na opciju CONVERT pa treca opcija odzgo Write CD i umesto da krene snimanje Audio CD u IE se otvori sledeci link

http://support.microsoft.com/kb/952011

Posle otvaranja predlozenog lina Download the Windows Feature Pack for Storage 1.0 package now.

otvori se sledeci link http://www.microsoft.com/downl...playlang=en&displaylang=en

Posto ja koristim XP odem na poslednji link SmartCard_XP_x86.exe

Instaliram ali nece e zato sam ja pitao za alternativno resenje, a ne zato sto mi se ne svidja. OK
[ digisat @ 19.07.2010. 16:18 ] @
Zaboravio sam da napomene sledece , da sam na websajtu foobar2000 nasao pug in kojim se omogucava snimanje Audio CD.
[ calexx @ 19.07.2010. 17:30 ] @
Čini mi se da taj plugin zahteva Da je instaliran Nero ... aha, sad sam pogledao i piše da više nije potrebno ali da još uvek ne radi CD-Text.

Liči da ti je .cue fajl neispravan. Koju uopšte kombinaciju imaš, jedan .APE i jedan .CUE fajl ili više sitnih .APE numera? Pretpostavljam da posle one greške ništa neće da svira pa onda ni rezanje ne može da radi. Nisam probao direkt sminanje, meni je dovoljno da mi samo sve nasecka na solo .WAV numere a posle mogu kako hoću.

Daj da vidimo kako izgleda taj .CUE fajl koji ne radi.
[ digisat @ 19.07.2010. 18:34 ] @
Fajl cur radi slusam ja muziku sa njim to jest mogu iz media centra da narezujem cd ali juce mi se desilo da je puko disk u sred snimanja pa sam hteo da nadjem drugcije resenje za snimanje audio cd iz ape fajla a sto se tice konkretnog muzickog fajla moze se videti na sledecoj adresi http://odimusic.net/download/m...58622-various-trd-1100ape.html
[ calexx @ 19.07.2010. 19:14 ] @
Znači foobar normalno svira taj lossless fajl? Da li si podesio parametre za konvertovanje pošto foobar u startu ne podržava ape pa mora da se doda komponenta a posle da se podesi i konverzija? Potrebno je da se odvoji desetak minuta da se jednom sve pripremi i posle radi na klik.
[ calexx @ 19.07.2010. 20:11 ] @
Citat:
digisat: Evo sta se naprimer desava kada na CUE file kliknem open with Foobar200 i kliknem ja i otvori se fajl zali u dodatnom prozoru izlaze sledece poruke:

PLAYBEK ERROR:

Unable to open item for playback (Object not found):
"D:\MUZIKA\Various_-_T.R.D._1100_Ape_\Various - T.R.D. 1100[Ape]\Various - T.R.D. 1100.cue" / index: 1
Kao što sam mislio, nisi sredio .CUE fajl pre svirke. Ovo je fajl koji je generisao EAC i odnosi se na izvorni .WAV fajl a posle konverzije u neki lossless je potrebno da se promeni putanja prema fajlu.

U sedmom redu .CUE fajla zameni .wav sa .ape tj umesto FILE "Various - T.R.D. 1100.wav" WAVE bi trebalo da piše FILE "Various - T.R.D. 1100.ape" WAVE pa će foobar da zna koji fajl da otvori. Naravno, pod uslovom da si ubacio komponentu za sviranja APE fajlova.

Ako ti ovo sada svira možemo da idemo dalje.
[ digisat @ 19.07.2010. 21:00 ] @
Uradio sam modifikaciju CUE fajla. Svira i to sve u super zvuku. Kako da proverim da li je sve podeseno u Foobar2000 i na kraju glavno pitanje kako upotrebiti plug in za ovaj program koji moze da narezuje diskove.

[Ovu poruku je menjao digisat dana 19.07.2010. u 23:00 GMT+1]
[ calexx @ 19.07.2010. 22:09 ] @
Ne znam kako radi plugin za direkt snimanje, mogu da ti napišem kako da to podeliš na solo wav numere a posle to možeš da odradiš bilo kojim programom.

Selektuj sve numere, desnoklik na njih pa convert pa poslednja stavka, verovatno ... ako nisi do sada radio. Tu izabereš WAV, podesiš da je Output Source track folder ili gde ti već odgovara da se to konvertuje, pod Output files izaberi prvo i postavi da se fajlovi zovu %track% %title% pa ćeš kao rezultat da dobiješ wav numere. Ako hoćeš da imaju ime izvođača (pošto je ovo kompilacija) onda kao ime postavi %track% %artist% %title% što može da posluži ako u audio CD ubacuješ CD-text. Posle toga u bilo kom programu izaberi audio CD, ubaci ove wav fajlove i neće da bude problema jer i nema šta više da se konvertuje.

Ja sam u foobaru podesio 5-6 vrsta konverzije i onda iz dva klika kreće konverzija.

edit: ako ti je baš potrebno da koristiš plugin, to mogu da probam kad odem kući, bilo bi previše da sad i to probam remote. ;) Sve mogu ali nikako ne mogu da ubacim CD u rezač. ;)
[ digisat @ 19.07.2010. 22:28 ] @
Ja licno i ostali koji citaju ovaj topik bi ti bili veoma zahvalni da nam pomognes da to uradimo to jest da snimamo audio cd bez mnogo zezanja, mislim na ovo konverzija u wav pa ucitavanje u recimo nero pa snimanje. Meni se skoro ucinio idealnim onaj program Media Centad kojise moze skinuti na Mankyaudio veb sajtu ali kad mi je pukao disk u sred snimanja promenio sam misljenje.

Posto je ovaj topik takvog karaktera d nije vezan iskljucivo za foobar2000 nego se moze odnositi i na druge programe, evo sad novog pitanja.

Kako snimiti APE fajl na Audio CD iz Nero programa.

Ja sam nasao plugin ali nesto izbacuje error pa moze li pojasnjenje ovde za taj Nero program koja verzija to moze da radi 6, 7, 8, 9, 10. i kako se posesi i sta se sve uradi.
[ digisat @ 19.07.2010. 23:08 ] @
EUREKA-aaaaaaaaaaaaaaa


Resio sam problem sa narezivanjem audio diska iz APE fajla na Audio CD stvar je bila u sledecem. Sa sledeceg linka

http://www.microsoft.com/downl...playlang=en&displaylang=en

treba za xp skinuti i instalirati IMAPI_XP_SRV2003_x86.exe 1.3 MB

i uraditi re boot racunara, zatim se otvori CUE fajl iz Foobar2000 dobije se spisak svih pesama onako markirano plavim markerom, zatim desnik klikom na neku od tih markiranih pesam pa na opciju CONVERT i onda se izabere opcija Write CD i snima se i to je to.

Da ne zaboravim da kzem da je sa manki audio veb sajta skinut plug in za foobar2000 posto to nisam ranije pomeno a da ne bude neke zabune.

samo jes da glavnu cinjenicu , da bi prakticno potvrdio sve ovo ja sam nasnimio jedna CD i radi. Problematika koja je u ovom topiku je resena na jedan od nekolko mogucih nacina, ali bi voleo da to bude objasnjeno i za neke druge programe tipa Nero i slicni.
[ calexx @ 19.07.2010. 23:11 ] @
Moj prvi audio disk koji sam narezao koristeći plugin za Nera je neslavno prošao, dobio sam audio disk koji je pokazivao sve znake kao što bi trebalo ali nije bilo zvuka, samo tišina. Onda sam razmislio o varijantama i ova koju sam opisao mi je najjednostavnija. Ionako slušam u foobaru, kada rešim da pravim audio CD, samo selektujem sve, lupim ctrl-f9 (postavio sam tu prečicu) i u folderu me čekaju wav fajlovi. Onda otvorim Nera, izaberem audio CD, uvučem dobijene fajlove i narežem.

Sigurno postoji plugin za Nero za lossless formate ali ne bih hteo da se više igram. Da pomenem samo da sam posle tog neuspešnog na isti način narezao još desetak i od njih 3 sa tišinom. Sasvim dovoljno da znam da nije slučajno. U principu moraš da imaš plugin za lossless format (ape, flac, wv ...) i obavezno plugin za cue fajl. Njega učitaš u Nera, ne ape ili slične. Onda bi to trebalo da radi ... ali ne garantujem.

Kažu da je burrrn odličan, ja sam ga jednom probao i nije mogao da odradi nešto što obično radim pa sam odustao.

Sada probam ImgBurn, on bi trebalo da može da odradi iz jednog poteza ali su mi trenutno neki detalji oko pravljenja audio diskova komplikovani pa čeka da nađem malo vremena da ga proučim. Obično stavim i CD-text, mada nemam pojma čemu će mi to, a ovde je izgleda malo komplikovanije. Znači otvoriš cue fajl u ImgBurn i odmah režeš ... ipak uzmi neki CD RW dok ne proveriš kako radi.
[ calexx @ 19.07.2010. 23:21 ] @
Nisam skoro probao plugin za foobar, mogu to da uradim ... mada si ti rešio. Pošto mi se čini da na sajtu piše da nije potreban Nero ali da ne radi CD-text koji ja obično stavim na disk, mogu samo da probam. Foobar mi je apsolutno pouzdan pa ako i ovo reše, problem manje.

Istovremeno proučavam ImgBurn i vrlo verovatno će uskoro da mi bude glavni program za rezanje. Jeste drastično povećan u odnosu na prethodnu verziju (umesto 2MB sada je veliki čak 4,5MB) ali mislim da je to zbog nekog toolbara koji sam naravno odbio. Potrebno je da se odvoji prilično vremena da se sve prouči ali kada se precizno podesi, posle je sve lako.
[ digisat @ 20.07.2010. 10:16 ] @
@calexx

da li ce biti na isti nacin obradjeno i za nero kako na njemu narezati ape fajl na audio cd.
[ digisat @ 20.07.2010. 13:32 ] @
Ima li neko ideju ilii je uspeo da uradi snimanje audio cd iz ape fajlova preko programa Nero. ?????? I kako to uraditi.
[ calexx @ 20.07.2010. 16:14 ] @
Već sam pomenuo, skineš plugin za ape (i ostale lossless formate) i za cue i onda ideš na open pa otvoriš .cue fajl. To uglavnom radi ali pošto sam imao brljanje, prestao sam da to radim na ovaj način.
[ digisat @ 21.07.2010. 14:33 ] @
Evo jedna losa vest.

Jeste da smo na neki nacin dosli do cilja a to je snimanje ape fajla u audio cd ali ovaj nacin kojimsam ja radio ima jednu manu a to je da plug in nema mogucnost biranja brzine snimanja, i mislim da u tom slucaju se diskovi snimaju nekom maksimalnom brzinom sto kod mene ima za posledicu sledece.

Disk koji sam snimo dao sam reprodukciju na mom SONY CD WALKMAN D-NE511 i desava se da imam preskakanje na tom disku dok ranije kada sam snimao audio cd preko nera i definisao brzinu na 10x nije bilo nikakvih problema sad isti disk preskace cak i na PIONEER CD-DVD plejeru.

pitanje za

@calexx

da li se ovde mogu okaciti kinkovi potrebni za snimanje ape fajlova u audio cd.
[ calexx @ 21.07.2010. 15:46 ] @
Prethodna verzija je imala ta podešavanja, sada je postala samostalna i izgleda da joj nedostaje testiranje.

Ako ti se ne sviđa rad u dva koraka (konverzija u wav fajlove pa rezanje u Neru), jedino što mogu da preporučim je ImgBurn koji sve radi iz jednog poteza. Osim toga, ima sve što je potrebno za bilo koje rezanje, mali je, besplatan ... malo komplikovan ali se to lako prođe. Eventualno Burrrn ali njega nisam baš probao, mislim da nema sve opcije a i služi samo za ovo. Ja sam do sada radio na prvi način, probaću nekoliko diskova sa ImgBurn i ako prođe, eto meni pouzdanog rešenja.

Da pogađam da je CD na koji si rezao bio noname. Oni imaju običaj da brljaju ako se snime prebrzo ... preko recimo 4x.
[ digisat @ 21.07.2010. 16:07 ] @
Bas naprotiv CD media je od MAXELL proizvodjaca. Probacu sa ovim predlozenim programom, ali ako vec imam instaliran Nero i samo nedustaju tih nekolko plugin-ovai da sve radi. I nace po ovim tvojim instrukcijama cu imati sledecu situaciju nero ce da sluzi za narezivanje svega sem audio cd, i neki od ova dva programa za audio cd , samo da ne bude konflikta programa za istu namenu.
[ calexx @ 21.07.2010. 17:03 ] @
Pa onda ti je najbolje rešenje konvert u wav i onda Nero. Ja sam tako radio godinama bez greške. Plugin za direkt rezanje na Neru mi je od desetak diskova zabrljao sa bar 3. Jednostavno napraviš folder u koji će da idu wav fajlovi i samo jednim potezom dobiješ sve spremno za rezanje u bilo kom programu.

Ja koristim Nero zbog nekoliko detalja kojih nema u ostalim programima, naročito ne u besplatnim ali mi se čini da je ImgBurn pravi kandidat da ga zameni. Ima sve a i mnogo više, mali je i besplatan. Skoro da ne verujem da postoji bolji.
[ digisat @ 21.07.2010. 19:42 ] @
Jedno pitanje za sve :

Zna li neko kako da se ista problematika resi sa Nero programom.
[ Shon3i @ 21.07.2010. 21:03 ] @
Citat:
ImgBurn pravi kandidat da ga zameni.
Kod mene je vec odavno u punoj snazi. Nero ne zelim vise nikad i nikome ga ne preporucujem. btw bas me zanima sta to Nero ima sto ImgBurn nema, pa i dalje moras da korsitis Nero?

[ Shon3i @ 21.07.2010. 21:05 ] @
Citat:
digisat: Bas naprotiv CD media je od MAXELL proizvodjaca. Probacu sa ovim predlozenim programom, ali ako vec imam instaliran Nero i samo nedustaju tih nekolko plugin-ovai da sve radi. I nace po ovim tvojim instrukcijama cu imati sledecu situaciju nero ce da sluzi za narezivanje svega sem audio cd, i neki od ova dva programa za audio cd , samo da ne bude konflikta programa za istu namenu.
Nece biti nikakvog konflikta. Ali ako bas ne zelis da koristis dva programa, konverzija u APE->WAV ti je jedno od resenja.
[ calexx @ 21.07.2010. 21:56 ] @
Citat:
Shon3i: btw bas me zanima sta to Nero ima sto ImgBurn nema, pa i dalje moras da korsitis Nero?
Do sada je uglavnom bila navika, Nero je odrađivao bolje neke detalje na koje obično pazim ... kontrola video_ts.ifo, kontrola ispravnog .iso fajla, lak rad sa CD-text ... a ImgBurn mi je uvek bio prekomplikovan pošto obično nisam imao vremena da ga proučim.

Posle par proba vidim da može da odradi sve, ostaje da probam ono sa proverama koje radi Nero kao i da malo više proučim audio deo. Neki dan sam probao sa jednim diskom i malo je zabrljao CD-text ... što nije nešto previše bitno. Nervira me način pripreme za rezanje tih diskova, mora da se pripremi .cue pa tek onda snima. Mada kod mene .cue ionako postoji.

Još malo provere i skoro sigurno se prebacujem na njega.
[ digisat @ 21.07.2010. 23:09 ] @
Ja cu sebi uzeti za slobodu da ovde podvucemo crtu izmedju footbar2000 i nero, i pokusacu da napisem upustvo kako resiti isti problem u nero programu.

Za pocetak da kazem da ja trenutno koristim nesto satiju versiju nero programa i da u nekim detaljima moze biti odstupanja posto ima razlike od verzije programa do verzije tako da za nero 8 i 9 nisu isti folderi gde se pluginovi kopiraju.

Za pocetak ja koristim nero 8.3.6.0 Burning Rom

naj bitnije je pomenuti da ce ovim podesavanjima biti dodati plugin za APE FLAC fajlove jer svaki tip fajla ima svoj plug in. Podrazumeva se da ste vec uradili instalciju programa nero, zatim cemo posetiti dve web lokacije gde cemo skinuti potrebne plug inove.

Prva lokacija za nero plugin za APE fajlove je http://www.bitburners.com/software/monkeys-audio-v10037/3822/
tu skinite klikom na download fajla za Manky audio u trenutnoj verziji Monkeys Audio v1.0.0.37
i snimite negde na disk.

Druga lokacija za Nero plugin za FLAC fajlove je http://www.bitburners.com/software/flac-v10033/3816/ takodje klik na dugmence za download za FLAC v1.0.0.33 i snimite na isto mesto gde i predhodni plug in na primer u my documents.

zatim se raspakuju oba fajla i svaki od tih raspakovanik fajlova presnimiti NA SLEDECU LOKACIJU:

C:\Program Files\Common Files\Nero\AudioPlugins

Ako NE presnimite kako je navedeno u ovoj putanji nece vam nista raditi i izbacivace vam poruke o greskama. Da ponovim ovo je putanja gde treba raspakovane fajlove presnimiti za verziju Nero 8.3.6.0 za verziju 9 i 10 nisam radio ali kad budem uradio onda cu na ovom mestu dopisati putanju gde treba.

Ja sam za proveru ispravnosti svega ovog snimio disk i sve radi ok disk je snimljen sa muzikom koja je u FLAC formatu i sve radi, to jest nije snimljena tisina kad budem uradio neki disk iz APE fajla i to cu ovde dopisati tako da kazem da je prakticnim radom sve verifikovano.

Jedan mozda bitan ili ne bitan detalj , brzina snimanja je podesena na 8x a medija je MAXELL. i disk i svira i peva u veliko.

Nadam se da ce ovo biti nekome od pomoci.

[ calexx @ 22.07.2010. 00:37 ] @
To si uradio bez instalacije plugina za .cue fajlove? Možda je on sada već prisutan.

Da ne bude zabune, upravo ovako sam i ja radio i sve je delovalo dobro ali je poneki audio disk bio sa tišinom, ne svi a pravilo nisam našao. Znači može da se desi da narežeš 20 diskova pa da sledeći pukne a možda su u međuvremenu sredili plugin. Negde sam čitao o tom problemu, valjda neki detalj iz .cue fajla zbuni Nera pa pobrljavi. Pisao sam davno i negde po ES o tome.
[ digisat @ 22.07.2010. 01:03 ] @
Da upravo tako bei ikakve instalacije plugin za CUE fajlove, ne znam zasto bi ubacivao bilo kakav plug in za cue, mada citajuci po stranim forumima nigde nisma primetio da je neko naglasava , mozda i jesta ali to se odnosilo za verzije nera 5 i 6, sada u verziji 8 mislim da su ovi iz Nera nekako to sredili, sigurno je bilo nekih komunikacija korisnici programa i proizvodjaca kao i manky audio autora APE fajlova i ostalog.

Cak sam na jednom mestu video kako se covek u tekstu svog topika raduje i pohvaljuje kako to radi.

Samo da kazem da je bitno za instalaciju Nera uraditi i instalaciju .Net Frimework kao i svih mogucih microsoft updejtova a ja sam instalirao i verziju 3.5, kao i onaj microsoftov dodatak za image a sto je bio neophodan za instaliranje i rad plugin-a Audio CD za foobar 2000.

I jos jedan detalj koristim win xp sa SP3.
[ calexx @ 22.07.2010. 02:28 ] @
Naravno, ja sam to probao na Nero 6 i verovatno je tada trebalo da se ubaci i plugin za cue. Svejedno, mogućnost da ću da dobijem disk sa tišinom me odbila od toga. Nadam se da je to rešeno ali nemoj da se iznenadiš ako neki put dobiješ tišinu.
Citat:
Shon3i: btw bas me zanima sta to Nero ima sto ImgBurn nema, pa i dalje moras da korsitis Nero?
Sad sam probao, CD-text dobro radi, možda sam pre neko veče imao loš (RW) CD pa je on brljao. Malopre sam narezao nekoliko diskova i svuda je CD-text bio dobar.

Ostaje drugi detalj, kod rezanja DVD-Video diskova Nero proverava sadržaj VIDEO_TS.IFO fajla pa ako neki .VOB nedostaje ili je višak, on će da upozori na to. ImgBurn to ne radi, malo sam potražio i na par mesta se pominje pa oni nešto naširoko i nadugačko objašnjavaju ... za probu sam uzeo neki VIDEO_TS folder pa obrisao jedan .VOB fajl i to je prošlo tj ImgBurn ga je odradio bez problema dok je Nero prijavio da ga nema. Onda sam izbrisao sve .VOB fajlove iz foldera i opet je ImgBurn ladno narezao. Nero je sve lepo prijavio i pitao šta dalje.

Ovo je važno zato što iz raznih razloga može da se desi da sadržaj nije dobar. Šta znam, kopiram na particiju gde nema dovoljno mesta pa neki otpadne ili bude greška u arhivi pa ne raspakuje neki .VOB fajl ... i onda narežem neispravan disk. Možda mi neko donese neispravan folder ili možda kod kopiranja/DL-a negde zabrlja ... mislim da Nero čak proveri i da li su fajlovi tu i da li su onakvi kako su opisani. Sada sam malo izmenio jedan .vob i odmah se Nero pobunio, nije kako bi trebalo da bude.

Da li postoji neki programčić koji samo to odrađuje. Da mu otvorim VIDEO_TS.IFO a on da proveri da li je sadržaj foldera OK? To bi rešilo problem dok se ovi ne sete da ubace takvu proveru.
[ digisat @ 22.07.2010. 08:49 ] @
Da ne otvaram novi topic, postoji li da kzaem neki dokaz da ono sto sa originalnog audio cd udje u APE fajl i posle dekompresije iz APE u WAV fajl je identicno ili je to stvar naucno teorijska bez ikakve mogucnosti dokazivanja.

Mozda je pitanje malo teze ali ako neko zna neki nacin ili primer da se ta tvrdnja eksperimentalno dokaze ili je ekspermentalno dokazivanje ne moguca misija.
[ calexx @ 22.07.2010. 16:32 ] @
Ne može baš tako jer audio CD nije u komp formatu i onda nema poređenja. Možeš da porediš nešto drugo, ripuj neki CD u WAV, onda od toga napravi bilo koji lossless format pa onda njega vrati u WAV. Ostaje samo da porediš prvi i poslednji WAV i da vidiš da su isti u bajt. Sve u svemu, ovde se samo proverava da li kompresija u neki lossless format pa kasnije vraćanje u wav daje isti fajl.
[ digisat @ 26.07.2010. 20:37 ] @
@calexx

Da li mozes pogledati CUE fajl sa sledeceg linka

http://odimusic.net/download/m...zzoli-around-my-dream-ape.html


prijavljuje mi neki error koji izgleda ovako

Unable to open item for playback (Error parsing cuesheet: invalid index list (line 18)):
"C:\aaaa\Silver-Pozzoli---Around-My-Dream--APE-\Silver Pozzoli - Around My Dream [APE]\Around My Dream.cue"


ja sam proverio svi fajlovi imaju ***.ape extenziju samo mi nije jasno zasto izbacuje ovakave errore mozes li pomoci.
[ calexx @ 26.07.2010. 20:49 ] @
Samo mora da mi pristigne ... ako su u pitanju naseckane numere, foobar ne čita uvek taj .cue fajl kada neka od numera ima upisano vreme trajanja ili početka u obliku koji mu ne odgovara. Proveri tu liniju 18, verovatno je to u pitanju. Neki index 00 ili index 01 i tako to. Ipak, kod naseckanih numera je manji problem, lako ih otvoriš u foobaru pa po potrebi napraviš .cue fajl koji će da radi sa tim.
Proveriću kada stigne.
[ digisat @ 26.07.2010. 20:54 ] @
kako u pomenutom programu da napravim CUE fajl
[ calexx @ 26.07.2010. 22:14 ] @
Hm, mislio sam da je to default opcija ali mi se sad čini da imam neku komponentu. Evo ovaj CUE može da ti pomogne.
[ digisat @ 26.07.2010. 22:28 ] @
U cemu je bila greska u predhodnom fajlu, to jest kako si ovo popravio da bi znao ja da uradim drugi put sam.
[ calexx @ 26.07.2010. 23:24 ] @
Ništa nisam popravljao, foobar je napravio novi. Onaj prvi će da svira u nekim drugim plejerima, ne znam zašto foobar odbija. U pitanju su oni indexi, ako se u cue fajlu za naseckane numere pojavljuju indexi koji pokazuju dužinu numere ... ili tako nešto, onda neće da svira. Ipak, sa naseckanim numerama nema nekih problema, za njih može da se napravi m3u lista ili da se direkt ubace u foobar. Druga priča je kada su solo lossless i pripadajući cue fajl ali sa tim nema problema.
[ digisat @ 26.07.2010. 23:46 ] @
Mozes li da opises sta se radi da foobar napravi novi CUE, ja sam probao nekako da napravim ali nije mi uspelo.
[ calexx @ 27.07.2010. 00:51 ] @
Potrebna je komponenta, ovde sve piše.
[ digisat @ 28.07.2010. 21:45 ] @
@calexx

Da li od ovako napravljenog CUE fajla se posle moze narezati audio cd iz nera, to jest da li je napravljen CUE fajl kompatibilan i sa ostalim programima, ili se to na neki nacin vezuje samo za reprodukciju muzike iz FOOBAR2000.

[ digisat @ 02.08.2010. 19:39 ] @


@calexx

Jedno pitanje, nasao sam kolekciju od vise kompilacija, pa planiram da kompilacije narezem na DVD mediji, sad pitanje glasi raspakujem fajlove po direktorijumima i u svakom direktorijumu ima CUE fajl i da se napravi neki play list za ceo DVD to jest za sve direktorijume i da posle muziku sa tih kompilacija ucitam u Foobar2000 ili neki slican program.

Da li je to nekako moguce.
[ calexx @ 02.08.2010. 20:31 ] @
Možda bi ponekad mogao i sam da probaš to što pitaš ... ili samo proveravaš da li znamo odgovor. Plejlistu uvek možeš da napraviš, foobar bez dodataka pravi m3u, m3u8 i fpl plejliste a ako ubaciš komponentu koju sam pominjao, možeš i cue. Kako god ti odgovara.
[ digisat @ 02.08.2010. 21:12 ] @
Nema nikakve provere znanja, jednostavno ja sam novajlija u ovom svetu APE fajlova i muzike i ovog programa Foobar2000, i ucim stvari.

Sem toga ovo ovde sve sto pisemo posluzice i drugim citaocima ovog topika da nauce ono sto ih zanima.
[ digisat @ 12.08.2010. 09:34 ] @
Imam novo pitanje, nasao sam muziku na APE fajlovima gde je vise pesama u jednom snimku i postoji CUE fajl medjutim nisu tacno oznacena vremena izmedju pesama , tako ispada da u okviru jedne pesme ima cela ta pesma , pa pauza pa pocne pocetak sledece pesme pa se posle predje na tu sledecu ali i ona kad zavrsi u okviru te pesme je opet pauza za sledecu i sve tako , da kazem neki markeri ili indexi koji oznacavaju sta je koja pesma nisu pravilno rasporedjeni.

Sad moje pitanje glasi postoji li neka opcija da se pomenuti faj preskenira i da se napravi novi CUE fajl sa tacno uradjenim indexima pesama i kako popraviti ovu situaciju, desava se kod muzike koja je u APE i FLAC fajlovima.
[ calexx @ 14.08.2010. 09:57 ] @
Ovo uglavnom znači da nemaš odgovarajući CUE fajl pa ostaje ili da ga sam doradiš (što je uglavnom posao koji se teško završi) ili da nađeš ispravnu kombinaciju. Ne može da se skenira, jedino ako je u sam APE fajl integrisan CUE a ako nije onda zaboravi. Kako uspevaš da nađeš pogrešne kombinacije?
[ digisat @ 17.08.2010. 02:05 ] @
@calexx

Ja uspevam da nadjem pogresn cue fajlove zahvaljujuci onima koji ih prave i postavljaju na internet, sad imam jedno mozda zeznuto pitanje koje glasi.


Nasao sam kolekciju ( kompilacija ) diskova naprimer 4 diska e sad na tim diskovima ima i nekih stvari kao sto u raznorazni semplovi za DJ ili radio stanice, medjutim takve stvari mene ne zanimaju posto sem tih semplova postoje i naovi RADIO verzije nekih pesama koje su oko 3 minuta sto spada u materijal koji mene ne interesuje.

Sad je od te 4 ili vise kompilacija hocu da ucitam vise CUE fajlova i da markiram sa svake kompilacije pesme koje su meni interesantne, sad dolazi glavno pitanje

Da li od tako markiranih pesama sa dve ili vise kompilacija moze nekako da se napravi nova kompilacija koja nece imati u ovom slucaju meni nepotreban materijal.

Zanci markiram pesme pa convert / AUDIO CD .

da li je tako nesto moguce, da iz nazovi razlicitih izvora u ovom slucaju CUE fajlova i ovih fajlova koji sa njima idu APE ili FLAC moze kreirati nova kolekcija to jest nova kompilacija.

Ako nije ovako kako sam opisao moguce, kako je eventualno moguce uraditi iz kog programa, i sa kojim komandama.

Ovo bi po meni mozda moglo da se nazove muzicki menadjer pri pravljenju ( narezivanju ) diskova sa drugih kompilacija.

Muziku koju treba da odradim ima 44 izdanja a ja bi da napravim samo onoliko kolko stvarno treba.


nadam se da te nije zabolela glava.

[ calexx @ 17.08.2010. 09:03 ] @
Za početak zaboravi ta mesta odakle si pokupio pogrešno urađenu muziku. Ako je CUE fajl pogrešan, ko zna šta je urađeno sa audio fajlovima.

Što se pitanja tiče ... a šta ti misliš kako se uopšte pravi kompilacija? Uzmeš recimo 4 diska, probereš šta te zanima pa od toga praviš nov disk. Ne znam gde je problem da uradiš to što hoćeš, skoro da je svejedno na koji ćeš način. Najjednostavnije, otvoriš sve u foobaru, selektuješ ono što te zanima (ili skloniš ono što nećeš) pa izabereš Write Audio CD. Ja bih uradio na onaj moj stari način, selektovao bih numere u foobaru, eksportovao u naseckane WAV fajlove i posle to narezao bilo kojim programom. ImgBurn je malo komplikovan za audio ... ili je to negde objašnjeno ali nisam ni tražio pošto me kompilacije ne zanimaju.

Da li si uopšte probao na bilo koji način pre nego si postavio pitanje?
[ digisat @ 08.02.2011. 03:15 ] @
Gde da nadjem plugin za WV fajlove za nero.
[ calexx @ 08.02.2011. 08:07 ] @
Na stranici proizvođača tog audio formata ... mada ja ni po koju cenu ne bih rezao audio diskove na taj način. Valjda sam bar sto puta ponovio da Nero ume opasno da zabrlja kada to radi, pa sam do skoro audio diskove pravio tako što sam u Foobaru eksportovao naseckane wav fajlove a u poslednje vreme koristim ImgBurn kod koga nema greške. Izgleda da ti voliš eksperimente i da isprobavaš na koje sve načine nešto može da se uradi a da to ne bude ispravan i proveren način. ;)