[ pela @ 19.04.2007. 13:52 ] @
Zdravo,

Koji je ovo font?
Svidja mi se samo tako...

pozdrav
Pela

btw. slika je skinuta sa Commodor-ovog sajta
[ krafty @ 21.05.2007. 17:48 ] @
meni to izgleda kao swiss ili helvetica, nije bas neke kvalitete slika tako da ne vif+dim da li su zaobljeni rubovi, al mi se cini da je to swiss, jedan iz te grupe fontova
[ Evelyn @ 22.05.2007. 22:49 ] @
Helvetika inserat ili condensed.

mozda ovaj moze da posluzi
www.WebpagePublicity.com/free-fonts/h/Helvetica-Conth.ttf
[ dswalk @ 23.05.2007. 15:24 ] @
Mislim da je ovaj Haettenscweiller.
[ bordzija @ 07.06.2007. 18:51 ] @
A zna li neko koji je ovaj font? Svidja mi se ali ne mogu da ga nadjem lako :) Tj lenj sam da kopam par dana ;)
[ goran.sm @ 08.06.2007. 08:26 ] @
Citat:
bordzija: A zna li neko koji je ovaj font? Svidja mi se ali ne mogu da ga nadjem lako :) Tj lenj sam da kopam par dana ;)



Neuropol. Možeš ga skinuti ovde http://www.larabiefonts.com/
Nije cela familija free.
[ pela @ 11.06.2007. 14:56 ] @
Hmmm..
Bilo bi dobro da postoji neki tool koji bi mogao da usporedi fontove, pa da na osnovu jednog da nekoliko slicnih...
Neznam.. mozda ima?
[ goran.sm @ 15.06.2007. 12:25 ] @
Citat:
pela: Hmmm..
Bilo bi dobro da postoji neki tool koji bi mogao da usporedi fontove, pa da na osnovu jednog da nekoliko slicnih...
Neznam.. mozda ima?


Jednom prilikom sam bio na sajtu na koji možeš da uploaduješ sliku na kojoj je nešto ispisano i on ti kaže koji je to font. Ako se dobro sećam slika mora biti b/w i što kontrastnija.
Na žalost nisam zapamtio adresu.
[ GRAFIGO @ 06.08.2007. 13:39 ] @
Pre koju godinu sam koristio program Vinyl Master Pro (nesto slicno corelu, samo bas prilagodjen pripremi za katovanje),
koji je u skupu raznih programcica imao i program pod nazivom Font Detective. Radio je slicno kao sto kaze goran.sm

Skeniras, prebacis ga u b/w, snimis kao bmp, kazes mu da li trazis veliko, malo, italic... slovo i odakle da trazi (npr: c: fontovi).

Probaj da ga pojuris po netu, znam da ga je radila neka australijska firma i da su slali trial cd-ove i u Srbiju.
[ hecky @ 06.08.2007. 13:42 ] @
Evo sjajan alat za prepoznavanje fontova:

http://www.myfonts.com/WhatTheFont/