[ zeko peko @ 20.04.2007. 10:09 ] @
evo mene zanima da li se isplati upisivati u inozemstvu ili preko on line kursa, neku višu informatičku školu, koja traje 2 godine? ili se baš mora ići na fakultet računarstva? da li se može poslije takve škole dobiti posao neki u inozemstvu? dvoumim se između magisterija iz neke društvene znanosti i više informatičke, ali čini mi se da bi viša informatička bila bolje rješenje za mene, samo ne znam da li se može i sa njom dobiti poslije neki posao? volim kompjutere, ali pošto imam završen fakultet društvenih nauka, ne mogu na žalost na magisterij iz informatike ili kompjutera i elektronike, pa razmišljam o višoj, budući mi se ne da još 4 godine na fakultet.
[ zraj @ 25.04.2007. 18:19 ] @
Možda bi bilo bolje da si pitanje postavio na jednoj od IT tema ES foruma.
Pogledaj i ovde:
http://www.elitesecurity.org/t214971-0#1286110
možda Ti "sine" neka ideja.
[ Filthy McNasty @ 25.04.2007. 18:27 ] @
Magisterij drustvenih nauka, sta konkretno? Slaba vajda od toga da budem iskren.
Ovo za visu informaticku, to je ok ali opet nisi konkretan koja je zemlja u pitanju, suvise si generalizovao pitanje, tesko je dati konkretan odgovor. Mada ni sa tom visom skolom ti niko ne garantuje posao u inostranstu bez obzira gde si je zavrsio. To opet zavisi od slucaja, tj. zemlje u kojoj pokusavas da dobijes posao i sredis stalne papire.
[ zeko peko @ 27.04.2007. 17:12 ] @
ja želim jako upisati nešto vezano za web dizajn ili web development, ali ne znam da li uopće postoji neki takav magisterij vani ili je to vezano samo za tečajeve. i da li uopće mogu nakon društvenog na nešto takvo.
[ Filthy McNasty @ 27.04.2007. 18:31 ] @
Odmah da ti kazem, od web dizajna nema `leba u ovom momentu, niti ce ga biti, trziste je jako prezasiceno. Ne bih ti savetovao da kreces u tu pricu.
Sa druge strane, ne znam kako bi uopste mogao da upises magisterij iz IT domena ako imas zavrsen fakultet drustvenih nauka, nema nikakve veze jedno sa drugim.

Skoncentrisi se na nseto drugo, to ti je moj savet. A i malo googlaj, nadji i kontaktiraj odredjene univerzitete, javice ti se sigurno sa informacijama koej te zanimaju. Ali moras prvo da resis sta ustvari zelis.