[ irizanin @ 20.04.2007. 21:16 ] @
Interesuje me kako da pokrenem instalaciju mac os sistema iz kernela, kojim komandama da pokrenem instalaciju? Da li mogu da pokrenem instalaciju Os 10.4.4. iz kernela bez prethodne instalacije Os 9. Racunar koji imam je Power Pc G4 na 400 mhz, 352 mb rama. Uzeo sam novi hard, tako da na racunaru imam samo kernel bez ikakvih podataka na hardu. Ako mi neko pomogne da podignem sistem planiram da uzmem i jos memorije. Recite mi da li postoji resenje ili je jedini lek Apple servis?
[ NastyBoy @ 20.04.2007. 21:24 ] @
Iz "kernela"? Ne, ne, nije to kernel...

Elem, ako ti taj Mac podrzhava minimalni spec. za Mac OSX Tiger drzhi "C" pri startovanju i Mac ce se butovati sa CD-a umesto sa (praznog) harda
[ irizanin @ 20.04.2007. 22:08 ] @
Ako ovo nije kernel sta je onda? Kada tu ukucam komandu (boot cd) izadje mi <b><red>MAC-PARTS: LOAD (noninterposed) not supportedload-size=0 adler32=1

LOAD-SIZE is too small</b></red>

Ono sto kazes za startovanje instalacije drzanjem tastera "c" ne deluje.

Da li je isti nacin startovanja instalacije Os 9?

Ovo sto sam rekao da je kernel ima natpis Welcome to Open Firmware. Da li ovde ima pomoci?

[ hulja @ 21.04.2007. 08:19 ] @
open firmware je verzija "biosa" koju mac racunari imaju na sebi.
kernel je jezgro "core" operativnog sistema. znaci nemas sistem nemas kernel i da imas kernel ne mozes mu pristupiti u svakom slucaju.
c prilikom startovanja racunara bi moralo raditi.
ali ako vec hoces da ti neko pomogne dosta bi znacilo da nam kazes kakvu makinu imas sta ima na sebi koji disk ti imas itd.
a ne ovako na prepad jos kad krenes iz vedra neba da pricas o instalaciji iz "kernela" ljudi se verovatno sokiraju.
verovatno ti treba komanda krnlinstl :)
[ MMX @ 21.04.2007. 10:19 ] @
Citat:

Mac OS X Version 10.4 requires a Macintosh with:

* PowerPC G3, G4, or G5 processor
* Built-in FireWire
* At least 256MB of physical RAM
* A built-in display or a display connected to an Apple-supplied video card supported by your computer
* At least 3.0 GB of available space on your hard drive; 4GB of disk space if you install XCode 2 developer tools
* DVD drive for installation


To su System requirements koje treba da ispunjava tvoj racunar da bi mogao da instaliras Mac OS X 10.4.
[ MMX @ 21.04.2007. 10:21 ] @
Ovde imas i slikovito koji sve racunari podrzavaju 10.4:

http://www.apple.com/macosx/upgrade/requirements.html
[ madamov @ 23.04.2007. 10:16 ] @
Citat:
Ono sto kazes za startovanje instalacije drzanjem tastera "c" ne deluje.

A jesi li imao u drajvu instalacioni CD ili DVD?
[ irizanin @ 29.04.2007. 21:23 ] @
Konacno sam uspeo da sredim racunar i ovim putem zelim da se zahvalim svima koji su bili voljni da mi pruze pomoc oko problema koje sam imao. Instalirao sam 10.3.9. Panthera i sada radi ko besan!
[ madamov @ 30.04.2007. 09:11 ] @
Čestitamo i mi tebi.
[ bokija @ 05.05.2007. 23:57 ] @
Cestitamoooo.Ipak sad lepo proweri firmware i ako treba instaliraj noviju verziju.
[ PPZ @ 06.05.2007. 19:13 ] @
Sad mu je kasno.Da je imao problema sa firmware-om, imao bi ih na pocetku.Panter proverava verziju firmware-a, i ako ne zadovoljava nece da se instalira.Bar je meni tako izbacio na pocetku moje odiseje sa Imac-om G3.Update sam morao da radim iz OS-a 9.2.2 , pa tek onda instalacija OS X-a....
[ bokija @ 06.05.2007. 20:53 ] @
Ipak proveri,sta te kosta.Ja sam vidjao neke stare masine koje su tek posle napravile kermez.Verovatno je to razlog sto ne prihvata Tigra.Uporedi svoj FW sa postojecim za tu masinu,ako se ne varam to je neka stara G4 koja je isla sa 9.2.Neke masine prihvate instalaciju pa prsnu na prvom butovanju a neke cak i rade izvesno vreme pa onda zeznu ROM.Nema bas cvrstog pravila.