[ Ivan Dimitrijević @ 12.09.2001. 13:44 ] @
Problem je ovaj:
Sada sam preinstalirao Linux(SuSE 6.4),i sve radi OK,ali me KPPP nešto za*ebava...
Kada kliknem Connect,čuje se tu-tu ali mi ne zove :(
E,pošto ne znam u čemu je tu stvar postovaću neke snapshot-ovo od KPPP-a i minicom-a,pa ako neko može nek pomogne...ako je voljan:







[ m r v a @ 12.09.2001. 13:49 ] @
jel' zoves tonski ili pulsno ?
[ tweeester @ 12.09.2001. 14:14 ] @
kppp bese ima neko logovanje, obicno te pita da li da to ukljuci kad prvi put ne uspe da uspostavi vezu .. ja sam iz tog loga provaljivao gde je problem (naravno, problem je bio standardni, NO DIALTONE jer se cu je tu-tu a on ocekuje tuuuuuu, pa je trebalo iskljuciti wait for dialtone - da me ubijes ne mogu da se setim kako je to islo ..)
[ Gojko Vujovic @ 12.09.2001. 15:06 ] @
Stavi da reset string bude ATZ^MATX3^M

X3 je dovoljno da nemas problema sa tim 'no dialtone' na nasim centralama, a da ipak prepoznaje busy signal.
[ Ivan Dimitrijević @ 12.09.2001. 16:50 ] @
mrva:jel' zoves tonski ili pulsno ?
[C-o-L-L-i-D-e] : Pulsno

Gojko:Stavi da reset string bude ATZ^MATX3^M
{C-o-L-L-i-D-e] : Stavio sam ali mi prijavljuje ovo:



Ne�to sam zaboravio da vam ka�em...
Ono kad se �uje samo tu-tu a ne zove centralu...To mi se desilo sam kad sam u Initialization String stavio ATX3DP...
Mislim stvarno �udno,jel mi je pre Initialization String �ljakao sa ATZ.



[ MoDcHe @ 12.09.2001. 19:42 ] @
Probaj da za Initialization String stavis samo ATx3 tako kod mene sljaka
[ Dejan Lozanovic @ 12.09.2001. 20:20 ] @
mislim da ono sto kara tvoje koke a petao nije je ono L4 da ti podesi speaker na high :))) u prozoru modem commands, e to promeni iz L4 u L3 i mislim da ce sve da proradi,

ajd pozdrav
[ Ivan Dimitrijević @ 12.09.2001. 21:25 ] @
Citat:
SyStemOuT je napisao:
mislim da ono sto kara tvoje koke a petao nije je ono L4 da ti podesi speaker na high :))) u prozoru modem commands, e to promeni iz L4 u L3 i mislim da ce sve da proradi,

ajd pozdrav


E jeste bas to sto si rekao...Sada radi,samo sto mi nesto cesto puca veza,tj. pppd.E sad ne znam u cemu je tu problem,ali postoji jos nesto.Zanima me kako mogu da instaliram font Verdanu u SuSE-u,da bi mi ES malo lepse izgledao???
[ random @ 12.09.2001. 21:52 ] @
Savet od moderatora: nova pitanja uvek postavljaj u novom threadu, radi preglednosti rasprave i samim tim povećanja šanse da ti neko odgovori.
[ Ivan Dimitrijević @ 13.09.2001. 00:22 ] @
Citat:
random je napisao:
Savet od moderatora: nova pitanja uvek postavljaj u novom threadu, radi preglednosti rasprave i samim tim povećanja šanse da ti neko odgovori.


Dobro...