[ factor @ 14.07.2003. 21:08 ] @
Moj ISP mi redovno šalje informacije o njihovom Counter Strike serveru na moja tri naloga. Ja nikad nisam koristio tu uslugu, ni nemam u planu da koristim, niti sam tražio te informacije. Nema ni unsubscribe linka. Evo maila:
Obavestavamo nase korisnike, Counter-Strike igrace, da smo reorganizovali statistiku igre.
Od danas ce statistika oba Counter-Strike servera biti objedinjena.
Adresa objedinjene PsychoStats statistike je:
/adresa/

Administrator
----------------------------------------------------------------------------------------------
[ drdrksa @ 14.07.2003. 21:20 ] @
Vrlo je diskutabilno. Da li je spam kada ti tvoj provider posalje poruku koju nisi trazio o snizenju cena njihovih usluga?

Ali mislim da se to sto si ti naveo moze okarakterisati kao spam.
[ byTer @ 14.07.2003. 21:31 ] @
Jeste. I posaljes im abuse pismo i oni kazu: Ej be pa ovo od nas
[ factor @ 22.08.2003. 12:52 ] @
E, opet. Ali sad ovo je pravi spam.

Postovani korisnice,
u poslednjih nekoliko dana pojavilo se nekoliko virusa
koji su se izuzetno brzo rasirili medju korisnicima i izazvali dosta problema.
U prilici smo da Vam ponudimo licencirani softver AVP
od najpoznatijeg proizvodjaca antivirusnog softvera Kaspersky.
Detaljnije informacije mozete naci na
(url sa cenama)
ili se obratite nasem informativno-prodajnom centru na tel. ***-*** ,
email: **@**.* ,
adresa ***

Administrator
[ necan89 @ 12.04.2006. 17:47 ] @
Ma samo ti to skini ! :)))
[ IcyImpact @ 12.04.2006. 18:47 ] @
Gotovo uvijek je osjetljivo određivati da li je neki mail poslan od vlastitog providera spam ili ne. U oba navedena slučaja bi rekao da je riječ o spamu.
[ mulaz @ 12.04.2006. 19:27 ] @
proveri messege source.. tamo pogeldaj dali je poslano iz neke znj ip adrese ili sa adrese ISP-ovog servera..

a ako pogledas sa druge strane.. spam je spam.. nema veze ko ga salje..
[ mnicic @ 17.04.2006. 01:07 ] @
spam... a jel moze da se nekako zamoli da ti vise to ne salju (vecano za CS)? a oni bi trebali da ponude zastitu mailboxa.
[ dmc @ 12.11.2006. 02:20 ] @
U danasnje vreme sve je teze razluciti spam. Vise nisam siguran ni ja da znam. Generalna odrednica koje se ja drzim za spam je JEDNA poruka od jednog sendera nije spam. (ne u smislu spama koji se uvek salje sa druge adrese) Postoje razliciti kriterijumi po kome neko ceni sta je spam, a naravno do providerove politike o spamu i obevestenja zavisi da li ce da vam posalje neki mail. Posto sam postao vec poprilicno tolerantan na spam, sve sto me ne zasipa do te mere da ne mogu ljudski da pogledam mailbox moze da prodje. ;) Vidim i na raznim forumima ljudi uopste su postali (valjda iziritirani kolicinom dnevnog spama u mailboxu) osetljivi na SVAKU vrstu informacije, pa sve i svasta stavljaju u taj kos 9spam) . Ali ko da ih krivi.... svakim danom internet postaje sve vece smetliste podataka, i nisam siguran da nasi potomci imaju cemu da se raduju ;)) Ali to je vec skretanje sa price i kreiranje novog spama (vidite algoritam po kome to ide :))))

[ broker @ 12.11.2006. 06:19 ] @
BRoj poruka nikada nije niti ce ikada biti kriterijum za odredjivanejs ta je spam. Sadrzaj se racuna.
[ Danilo Cvjeticanin @ 12.11.2006. 08:54 ] @
Citat:
mnicic: spam... a jel moze da se nekako zamoli da ti vise to ne salju (vecano za CS)? a oni bi trebali da ponude zastitu mailboxa.


Jesi probao da ih kontaktiras?
[ kv66 @ 12.11.2006. 15:33 ] @
sve sto tvoj provajder zeli da ti najavi ili te obavesti moze da postavi na svoj sajt,a ne ovako..prema tome,slazem se -spam...
[ robocop @ 25.02.2007. 12:34 ] @
Prijatelju,
ja znam daje najgori msn-hotmail spammeri.
a cuo sam da postoji specialn decoder za email.