[ MacOS @ 24.04.2007. 18:45 ] @
Imam jedno verovatno naivno programersko pitanje ali moram da pitam jer nisam uspeo da nađem rešenje.

Kako zameniti default MS Sans Serif font sa nekim drugim za prikaz u meniju a da mi ne zabrljavi prikaz menija? Naime, ako stavim neki drugi font tekst u meniju se odmah sabije uz desnu ivicu. Da makar postoji opcija kao PROP:FontName i Prop:TipsFont... :(

I još nesto vezano za font... Kako i da li je uopšte moguće zameniti font u taskbar-u. Ako mi je ceo program odrađen sa Courier New kako da dobijem da mi i nazivi prozora koriste taj font?

Hvala unapred na odgovorima

P.S. Ajd što nisam programirao još od Atarija nego sam i Mac korisnik a silom prilika treba nešto da uradim u Clarionu. Program je odličan, primeri su dosta dobri i help nije loš ali ni pored toga nisam uspeo ovo da provalim. Jeste da me zeza i prebacivanje YU znaka preko OLE-a u Word al to može da bude sledeće pitanje ako mi neko pomogne oko ovoga.
[ applsoft @ 20.05.2007. 17:34 ] @
Cao,

Sve oko Clarion i fontova, kodnih strana, cirilice i latinice obrati se Hranislavu na [email protected].
Potpuno sam siguran da je trenutno u tom problemu i da ce ti sigurno i vrlo rado odgovoriti....


Pozdrav

p.s. U pravu si za Clarion ....