[ roberto555 @ 24.04.2007. 19:03 ] @
imam jednu nejasnoću, kada staratam web aplikaciju iz VS-a (2005) automatski mi se starta asp.net devel.serv. jer bez toga ne radi, a sad me zanima ako želim ovako direktno otvoriti bez vs-a, onda naravno ne radi, dal je moguče startati i gdje ovaj testni server bez da bude posredstvom vs-a!?! nadam se da netko kuži što mislim!!'?

hvala!
[ lopkiju @ 24.04.2007. 20:51 ] @
U Solution exploreru imas jedno dugmence Copy web site pa stim prebacis sajt u folder koji zelis.
[ roberto555 @ 24.04.2007. 21:19 ] @
ok, eto upravo sam to napravio no isto je, da malo bolje objasnim, ima recimo par *.htm stranica i jedna *.aspx, i sa htm je naravno sve ok, i sad sa jedne ove htm je link na *.aspx i kad to klikenm onda javi grešku i ne prikaže ju, a kad to isto pokrenem iz VS-a (onda se pojavi ikonica kraj sata na traci ASP.NET Development Server) i onda radi, dakle kako da startam taj server da bi mi radilo i kad otvorim index.htm pa onda kliknem na link koji vodi na aspx i da se aspx onda isti prikaže i da radi to što je na njoj,!? ja sam ovako iskopirao to u folder jedan al svejedno se ne pokrene taj testni server koji bi procesuirao aspx stranice,., ako sam u pravu!?

thx na odgovoru!
[ maksvel @ 24.04.2007. 22:13 ] @
Zašto ne koristiš IIS?
[ roberto555 @ 25.04.2007. 08:44 ] @
Zato što sam tek počeo raditi iz vježbe sa asp.net a dosad sam radio i još uvijek radim win apl. pa se baš ne snalazim u tome ko riba u vodi.,:) mi možeš objasniti kak da to izvedem da bi radilo onda?! znači ovako, napravio sam web aplikaciju i kad ju iskopiram u neki folder ili trebam negdje drugdje(uglavnom nekud na računalu lokalno) da kad ju otvorim u IE, FF ... da radi, trenutno ne radi jer nije startan taj server, ajd molim te da mi pojasniš ako znaš da več riješim tu muku,!?

hvala!

-------------------
instalirao sam IIS tj. uključio jer je ta komponenta bila islljučena, te aspnet_regiis.exe -i, i sad mi se na C kreirama mapa inetpub.... kako sad dalje!?

[Ovu poruku je menjao roberto555 dana 25.04.2007. u 10:06 GMT+1]
[ CallMeSaMaster @ 25.04.2007. 16:59 ] @
Vezano za IIS

Pretpostavljam da koristis XP Professional, inace sa Home edition nece raditi jer nema IIS. Ako je tako onda odes u Control Panel>Add or Remove Programs>Add Windows components. Tamo odaberes da dodas IIS kao i FrontPage extensions.
Kad to sve fino uradis, odes u control Panel>Administrative Tools>Internet Information Services. Zatime ides na Web Sites>Default Web Site>desni klick i add new Virtual Directory. Nadjes folder koji zelis da koristis kao oot i samo pratis upute i to je to.

Odes u browser i trebalo bi ti raditi na http://localhost/defautl.html ili nesto tako zavisno od tvoje homepage
[ roberto555 @ 25.04.2007. 20:39 ] @
@CallMeSaMaster puno hvala,
to mi je trebalo, radi i na xp pro i visti, sad rade i aspx strane a prije su mi radile samo htm, za koje netreba ništa, a kad sam pokrenuo ovu onda je ispisao kod koji sam koristio na njoj, uglavnom nije radilo!!!!

nego možda zna netko neko mjesto na netu (za vježbanje mi treba) gdje bi bespaltno mogao stavit ovo što bi radio!?!? bilo bi lijepo da i sql server 2005 baza može!,,,


lijep pozdrav!
[ maksvel @ 26.04.2007. 15:12 ] @
Pogledaj Google za "free asp.net 2.0 hosting"
[ roberto555 @ 26.04.2007. 15:14 ] @
ok,
zahvaljujem, pozdrav!