[ sanibo @ 15.07.2003. 12:38 ] @
Radi se o bazi podataka grafickih fajlova. Dakle imam nesto kao file browser gde su drivelist, filelistbox i PictureImage kontrole. Tako da selekcijom u filelistbox-u imam preview u PictureImage da bi se bacio pogled na izgled i da li se stvarno radi o tom fajlu koji se želi spremiti u bazu. To je sve Ok i radi besprekorno, ali mi se pojavio problem, medju tim grafickim fajlovima ima ponesto i acad fajlova. E za njih sam postasvio DwgThumbnail controlu za istu stvar kao i za Picture.

Pitanje: Da li mogu da te dve kontrole postavim na iste koordinate i sa istom velicinom na formi, da bi pri listanju fajlova imam naizmenicno preview istih. Ako je npr. file1.jpg da mi radi kontrola PictureImage ili ako je file1.dwg da radi kontrola DwgThumbnail, a da se sve to obavlja na jednom te istom mestu na formi.

molio bih savet ili neka iskustva.
pozdrav
[ mladenovicz @ 15.07.2003. 12:47 ] @
Stavis kontrole jednu preko druge kao sto si rekao, i onda u zavisnosti od tipa fajla setujes Visible property odgovarajuce kontrole na True/False (jednu sakrijes, drugu prikazes).

Mosez da stavis i Tab kontrolu sa dva jezicka, pa opet zavisno od tipa fajla da prikazes odgovarajuci jezicak.

[ sanibo @ 15.07.2003. 18:13 ] @
Hvala, probacu!
pozdrav
[ sanibo @ 16.07.2003. 08:59 ] @
Probao sam preko If... Then.. petlje ali ne funkcionise. Naizmenicno pojavljivanje postavljam u FileListBox_Click() dogadjaj ali u nekoliko kombinacija uek je radila samo jedna kontrola.
MladenovicZ imas li neku ideju kako da resim!
hvala, pozdrav
[ mladenovicz @ 16.07.2003. 13:08 ] @
Probaj ovako nesto. FSO se koristi samo za dobijanje extenzije fajla.
Ovaj kod prikazuje slike u PictureBox-ovima.

Code:


Private FSO As New FileSystemObject

Private Sub File1_Click()
Dim Ext As String

    Ext = FSO.GetExtensionName(File1.FileName)
    
    If UCase(Ext) = "EXE" Then
        Set Picture2.Picture = LoadPicture("C:\f1.jpg")
        Picture1.Visible = False
        Picture2.Visible = True
    ElseIf UCase(Ext) = "DLL" Then
        Set Picture1.Picture = LoadPicture("C:\f2.jpg")
        Picture2.Visible = False
        Picture1.Visible = True
    End If
    
End Sub



Po potrebi dodati DoEvents na kraju. :)

Btw, If .. Then nije petlja.
[ sanibo @ 17.07.2003. 14:18 ] @
Ups!!! Lapsus!
-Uslov
•If ..Then...

-Petlja
• Do...Loop
• For...Next
• For Each...Next

-Sve sto je brzo to je u kus'o!
pozdrav

[ sanibo @ 18.07.2003. 14:13 ] @
Pokušao sam i sa "FSO" što si predložio ali neće i tačka. Jedino sam uočio jednu stvar da radi ona kontrola za koju je prvo ispisan kod, što je i normalno, a za drugu izbacuje poruku o grešci.
Takodje sam umesto "Visible" osobine probao "enable" i "disable", ali ni to nije upalilo.
pozdrav
[ mladenovicz @ 18.07.2003. 16:23 ] @
FSO ti sluzi samo za dobijanje extenzije fajla.

Ajde daj kod pa da vidimo sta je.
[ sanibo @ 21.07.2003. 08:33 ] @
Resio sam problem. Banalna stavar: Mada sam u kodu pocetnu vrednost za "Visible=False" postavio na obe kontrole, ali u properties je ostalo na "True", tako da kada su na oba mesta "False" pocetne vrednosti, a posle preko uslova se menjaju radi savrseno.
Hvala na pomoci.
pozdrav