[ Pneos @ 26.04.2007. 07:23 ] @
Zanima me kako ide sa ovim ? Pre nekih 20 g kad sam bio klinac citao sam neki dodatak u racunarima gde tip opisuje kako otici i ostati u Americi. Gde on ode sa $5000, iznajmi stan, kola, fax (tada nije bilo interneta) trazi posao, dobija SSN i dr... istinita prica...

Vidim sada se dosta promenilo i ljudi dosta cekaju, pogotovo na konverziju H4 i drugih bracnih viza pa me interesuje moze li se nesto, tj. bilo sta (pristojno) raduckati u medjuvremenu i sta ako te gospoda iz imigracionog nahvataju. Cujem da je i volontiranje dobar put za konverziju vize u smislu da lakse umolis gazdu da ti popuni zahtev, ali...
[ Filthy McNasty @ 26.04.2007. 15:37 ] @
Sto se tice Kanade i rada na crno, zaboravi na to. Ovde svaki poslodavac u startu trazi SIN - Social Insurance Number bez kojeg si niko i nista. Postoje neke male sanse, u promilima izrazene, da dodjes do posla na crno ali ces raditi za $7 na sat, sa time samo da prezivis.

USA je druga prica, lakse je doci do posla na crno , cak znam neke ljude koji zaradjuju i po $14-15 na sat sto je odlicno s obzirom na datu situaciju. Sanse da te imigracione vlati uhvate su male , jedino ako te neko otkuca, znaci ne pricaj nikome nista, radi svoj posao i pamet u glavu.

Ne znam sta podrazumevas pod ovim "konverzija vize", to bas i ne ide tako lako, tj. u Kanadi se ne moze promeniti status vize, nema sansi. Nisam siguran za USA ali mislim da je prica slicna, ne mozes ti doci na jednu vizu i posle par meseci reci, e ja sad hocu onu drugu.
Ti pominjes bracnu vizu, pa jel dolazis u USA na brak ili sta? Ako je tako sto ces uopste da menjas status vize, nije mi jasno? Malo si nedorecen, nisam siguran da sam razumeo sta si hteo da kazes, yj sa kojom vizom ulazis u USA.