[ deysun @ 26.04.2007. 18:52 ] @
Imam neki Fujitsu na USB na kojem su se poceli pojavljivati bad sectori, polako ali sigurno.
Apple Disk Utility nema nista drugo osim "fill with zeros" koji i ne uspe da se zavrsi na tom disku.
TechTool Pro prijavljuje negde oko 44000 losih sektora ali ih ne popravlja.

Pitanje: Cime je moguce izvesti low level format pod OS X ili koji alat bi eventualno popravio/mapirao te bad sektore pa da ih posle izolujem u jednu posebnu particiju?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.04.2007. 20:13 ] @
Zar neki, po svoj prilici stariji hard vredi toliko vremena i na kraju krajeva, rizika, da se broj bad sectora poveća i ugrozi podatke na njemu?
[ madamov @ 26.04.2007. 20:25 ] @
Bad sektori se ne mogu popraviti, samo remapirati. A low level format IDE diskova je obavljen u fabrici.

Ja sam TechToolom na jednom iBooku pre dva meseca provalio gde su bad sectori, pa ocenio da će jedna sakrivena particija od 5 GB da ih pokrije i tako, privremeno, rešio stvar. Naime, iBook je veoma star, koristi ga jedna devojčica za gledanje filmova i još ponešto, tako da čekamo da disk definitivno crkne kako bi ga zamenili. A tu je bilo o reči o 1000 bad sektora, tako da ti taj disk koji ima 44000 bad sektora lepo penzioniši.
[ kalnakivan @ 16.01.2008. 08:40 ] @
Hearens boot cd
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.01.2008. 09:23 ] @
Piše se Hiren's BootCD :)
[ madamov @ 16.01.2008. 11:43 ] @
Citat:
kalnakivan: Hearens boot cd


Netačno.

Po ko zna koji put molim PC korisnike da ne uleću sa netačnim odgovorima u ovu temu. Taj CD je neupotrebljiv na PPC Macu, a pitanje je šta od Utility programa sa njega uopšte može da uradi sa HFS+ particijom na Intel Macu.

Namerno nisam obrisao poruku iako sam nameravao da bih ponovio ovo oko postovanja poruka od strane Windows korisnika.
[ swatkica @ 12.02.2009. 22:44 ] @
Low level format je obicno gubljenje vremena isto tako i onaj Hdd regenerator i programi slicni tome za popravku bad secotora ako nemas pare za novi hard napravi particiju na tom delu hard diska, i neko vreme ces biti miran taman dok ne nadjes novac za novi hard.
A ko ti kaze da sa programima mozes da popravis hard disk taj ili nema pojma, sto je inace i vrlo cest slucaj na ovom forumu,ili to nikad nije radio, a u help-u za program je procitao da taj ????? program moze da ga popravi...pa onda pouceni uputsvom za hdd regenerator ili slicne programe seju pamet po ovom forumu....