[ Beli Mag @ 27.04.2007. 17:18 ] @
Nisam nasao... a treba mi... kucani su textovi na kucnom racunar u wordu i exceli ali sa u nasoj latinici i cirilici, u standardnim fontovima arial, vedrana, times... uspesno se prebacu u PDA uredjaj (HP) ali kuke i motike :( pokusao sam da nadjem klasicno resenje, kao na desktop racunarima, regional setings->keyboard... ali nema nista od toga :( PDA je kupljen bas zbog tih stvari, da imam uvek blizu sebe sve potrebne textove lkoje inace kucam na kucnom racunaru.

pomoc!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.04.2007. 18:02 ] @
Prvo jedno potpitanje..da li si pri kucanju ti textova koristio "naš" font, tipa Arial Cir Yu ili neki sličan sa YU sufixom ili je pri kucanju promenjena samo tastatura na Serbian Cir/Latin pa se tako kucalo pravim/originalnim Arialom i drugim fontovima?

Ako je ono prvo, onda je u tome problem, jer PPC nema taj YU font, a ako je ovo drugo slučaj, smislićemo nešto :)
[ Beli Mag @ 28.04.2007. 13:25 ] @
nisu koriscena generisana i pravljena YU slova, vec klasicni arial font sa prebacivanjem keybord funkcije u donjem desnom ekranu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.04.2007. 15:09 ] @
Sledeće što bih uradio je konvertovanje jednog takvog Word fajla u PDF. Da vidimo da li je problem u samom Wordu i prikazu ili celom, da kažem tako, sistemskom enkodingu.
[ nmilosev @ 28.04.2007. 20:35 ] @
Moj savet, prebaci to lepo u neki naš YU font. Font ubaci na PDA i radi k'o sat, provereno ;)


EDIT : Sad sam probao, možda da pretvoriš dokument u RTF, to radi 100% sa ćirilicom.
[ Beli Mag @ 30.04.2007. 09:17 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Sledeće što bih uradio je konvertovanje jednog takvog Word fajla u PDF. Da vidimo da li je problem u samom Wordu i prikazu ili celom, da kažem tako, sistemskom enkodingu.


to sam uradio i to funkcionise. ipak bi se zadrzao na klasicnom textu u wordu.

Citat:
nmilosev: Moj savet, prebaci to lepo u neki naš YU font. Font ubaci na PDA i radi k'o sat, provereno ;)


EDIT : Sad sam probao, možda da pretvoriš dokument u RTF, to radi 100% sa ćirilicom.


uradjena je masa dokumenata. to bi trebalo sve prepraviti... veliki posao. :( izbegao bi to.

nije samo cirilica u pitanju, vec i sa latinicom.
[ Beli Mag @ 30.04.2007. 09:20 ] @
Citat:
nmilosev: Moj savet, prebaci to lepo u neki naš YU font. Font ubaci na PDA i radi k'o sat, provereno ;)


EDIT : Sad sam probao, možda da pretvoriš dokument u RTF, to radi 100% sa ćirilicom.


imam dosta dokumenata u excelu. moze li tabela u RTF?
[ nmilosev @ 30.04.2007. 13:04 ] @
Trebalo bi da može, ali moraš imati instaliran excel! Samo da proverim je l' ti ovaj moj način odrađuje posao ili...?


Pozdrav.