[ hecky @ 27.04.2007. 19:36 ] @
Elem, burazer bi trebalo da me pokupi kolima na aerodromu u Dubrovniku. Trenutno je u Crnoj Gori, a poneo je samo licnu kartu.

Nas dragi MFA ima nekoliko razliticih verzija spiska "no visa" zemalja:
http://www.mfa.gov.yu/Srpski/Vize/f_without_visa.htm
http://www.mfa.gov.yu/Srpski/Vize/yu_without_visa.htm

Na prvom pise da se moze ali "samo na teritoriji R Crne Gore, sa ličnom kartom, uz izdavanje turističke propusnice na graničnim prelazima u R. Crnoj Gori", a na drugome se ni ne spominje ova mogucnost.

Daklem, da li se moze preci iz Crne Gore u Hrvatsku, sa srpskom licnom kartom?

Fala puno!
[ Tyler Durden @ 27.04.2007. 19:46 ] @
Ne da ja znam.
[ Slobodan Miskovic @ 27.04.2007. 21:10 ] @
Koliko ja znam Crna Gora jos nije pocela da izdaje nove licne karte. Takodje u Cro iz Srbije moze da se udje samo sa licnom kartom (licno provereno) tako da ne vidim gde bi mogao da bude eventualni problem.
[ Savo Lazovic @ 27.04.2007. 21:17 ] @
Ne, odakle ti uopste takva ideja?
Samo gradjani Kotora i Herceg Novog mogu ici u Hrvatsku bez pasosa.
[ Slobodan Miskovic @ 27.04.2007. 21:34 ] @
A zasto ne mogu? Koliko sam shvatio brat mu je drzavljanin Srbije, a drzavaljani Srbije mogu da ulaze u Cro sa licnom kartom, licno sam tako usao...

Citat:
Drzavljani Republike Srbije mogu ulaziti i boraviti u Crnoj Gori, pod istim uslovima kao i crnogorski drzavljani.

Citat:
Državljani Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske i Makedonije mogu ući i boraviti u Republici Crnoj Gori, radi turističke posete na teritoriji Republike Crne Gore, sa putnom ispravom ili ličnom kartom.


Khm, sad gledam nesto i nigde ne mogu da nadjem da nam ne trebaju vize, mozda se nesto promenilo ali samo da nam nisu trebale tad kad sam bio, prosle godine...

[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 27.04.2007. u 22:45 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 27.04.2007. 22:03 ] @
Usao si u Hrvatsku samo sa licnom kartom? Srbijanskom?
???
[ Slobodan Miskovic @ 27.04.2007. 23:25 ] @
Yep, bilo nas 4-oro u kolima, vozacu pregledao pasos a nama ostalima LK i teraj...
[ aleksandaraleksandar @ 28.04.2007. 14:17 ] @
Citat:
Tyler Durden: Usao si u Hrvatsku samo sa licnom kartom? Srbijanskom?
???


moram da iskoristim priliku... šta znači "srbijanska"?
[ zahtevan @ 14.10.2007. 16:23 ] @
Koliko ja znam, gore kod nas u HR se ne moze uci sa licnom kartom, a pogranicno stanovnistvo dobija Pogranicne pasose svetlo plave boje i sa njima mogu da prelaze granicu.
A HR kao potpisnica Schengena ne bih smela pustati na svoju teritoriju gradjane non-EU zemalja,
jer fakticki ne znam da li ste upuceni da Drzavljanima Srbije treba viza za ulazak u R.Hrvatsku ali nam poslanici u Saboru Hrvatskome produzavaju vreme na po 2 godine da ulazimo bez viza (znaci vremenski smo uslovljeni). (Bosna je izuzetak jer je Kantonska drzava-tvorevina i ispunjava uslov - Biometrijske Licne karte) A svaki Bunjevac i Sokac kod nas ima Hrvatska dokumenta i papre, Hrvatska je to dobro odradila i zastitila svoju naciju - ne gradjane...
Ja licno sam pravio vizu za Hrvatsku usled Srpsko-Hrvatske krize kada nam je istekao takozvani "grejs" period. I guzva ispred HR ambasade u Subotici je bila velika, e sada znam da gradjani koji imaju pasose R.Srbije i koji su izdati na teritoriji Autonomne pokrajne Vojvodine imaju pravo da podnose zahteve za Vize u Subotici i to po povascenim uslovima, isto je tako i sa Madjarskom.
[ zahtevan @ 14.10.2007. 16:25 ] @
Koliko ja znam, gore kod nas u HR se ne moze uci sa licnom kartom, a pogranicno stanovnistvo dobija Pogranicne pasose svetlo plave boje i sa njima mogu da prelaze granicu.
A HR kao potpisnica Schengena ne bih smela pustati na svoju teritoriju gradjane non-EU zemalja samo sa licnom kartom,
jer fakticki ne znam da li ste upuceni da Drzavljanima Srbije treba viza za ulazak u R.Hrvatsku ali nam poslanici u Saboru Hrvatskome produzavaju vreme na po 2 godine da ulazimo bez viza (znaci vremenski smo uslovljeni). (Bosna je izuzetak jer je Kantonska drzava-tvorevina i ispunjava uslov - Biometrijske Licne karte) A svaki Bunjevac i Sokac kod nas ima Hrvatska dokumenta i papre, Hrvatska je to dobro odradila i zastitila svoju naciju - ne gradjane...
Ja licno sam pravio vizu za Hrvatsku usled Srpsko-Hrvatske krize kada nam je istekao takozvani "grejs" period. I guzva ispred HR ambasade u Subotici je bila velika, e sada znam da gradjani koji imaju pasose R.Srbije i koji su izdati na teritoriji Autonomne pokrajne Vojvodine imaju pravo da podnose zahteve za Vize u Subotici i to po povascenim uslovima, isto je tako i sa Madjarskom.
[ markoristic @ 14.10.2007. 19:05 ] @
Odakle ti ta ideja da je Hrvatska potpisnica Sengenskog sporazuma?
[ Ivan Dimkovic @ 14.10.2007. 20:23 ] @
Citat:

A HR kao potpisnica Schengena ne bih smela pustati na svoju teritoriju gradjane non-EU zemalja samo sa licnom kartom,


Hrvatska nije potpisnica Schengenskog sporazuma.
[ OffShore @ 14.10.2007. 22:12 ] @
Tokom turisticke sezone i BiH i SER drzavljani mogu ulaziti u HR samo sa licnom kartom-e sad do kad ne znam:)
[ vukad @ 15.10.2007. 07:51 ] @
Isao sam pre par meseci iz CG za dubrovacki aerodrom i svima u autobusu su trazili pasose. Onima koji su rekli da ostaju u HR duze od 1 dana su trazili vaucer za smestaji i koji nisu imali morali su da se vrate nazad, pola autobusa su izbacili, tako da obavezno nosi pasos i reci da si samo u tranzitu.

PS; Sad vidim da je tema matora, ali dobro, koristice nekome.
[ srdjan_m @ 15.10.2007. 09:46 ] @
Za Hrvatsku je državljanima Srbije potreban pasoš.