[ pristalina @ 29.04.2007. 00:40 ] @
imam kameru panasonic NV GS25,i imam firewire kabl.Od programa imam color 7 video studio,adobe premier 1,5.Problem je ,na kom god programu krenem da uradim capture,posle par sekundi,mozda minut,i prebacivanje jednostavno stane.Ali,kamera i dalje radi,na njoj se vidi i slika i zvuk,ali program nece dalje da odradjuje.Ukoci se,zablokira,i onda moram da iskljucim kameru da bih mogla da zatvorim program.I ne znam sta moze da bude problem tu,jer ne mam puno iskustva ,bar ne na tom polju.Inace,to se desava na svakom od ovih programa,i na windows movie makeru,tako da je sigurno u pitanju nesto drugo,zapravo nije do programa.
Pozdrav svima,i nadam se da cete mi bar malo pomoci.
[ Stefano @ 29.04.2007. 01:07 ] @
Kakvu koristis particiju na koju snimas materijal? Ako je particija u FAT32 formatu, postoji ogranicenje u velicini fajla. Znaci prvo proveri da li je NTFS.
Ako je to ok, onda moze da bude problem do FW kartice. Da budem iskren moze da bude problem oko svega. Mene je prvi put kada sam 2002 godine krenuo da radim video editing zezala maticna ploca i procesor, tako da tek kada sam to promenio sve je proradilo (nije hteo snimak da se prebaci sa HDD-a na mini DV traku preko DV IN-a).
[ pristalina @ 29.04.2007. 01:56 ] @
Uh,nisam razumela na koju particiju si mislio,mislis particija hd?Ajde,ako moze,malo jasnije,jer stvarno ne znam.
[ Daniel011 @ 29.04.2007. 08:57 ] @
Ne zvuči mi logično da bi FAT32 mogao predstavljati problem, jer u njemu je ograničenje dužine fajla 4GB, a u 4GB bi bez problema stalo bar 15 minuta materijala sa kamere. Ovde imamo problem da se prenos zakuca već posle minut. Nego, proveri da li na toj particiji hard diska na koju prebacuješ snimak, imaš dovoljno slobodnog prostora. Računaj da ti je za minut snimka potrebno oko 220MB prostora.
[ pristalina @ 29.04.2007. 12:09 ] @
Na tom delu harda imam vise od 25 Gb prostora,tako da to sigurno nije problem.
[ Stefano @ 30.04.2007. 00:03 ] @
u tom slucaju je nesto oko hardvera. Ne verujem da je softverski problem, mada probaj da instaliras novi windows koji ce da ti sluzi samo za video editing, ako to ne znas da uradis, verovatno ce se naci neki kavaljer da ti to odradi strucno.
Bitno je da taj novi windows bude na drugoj particiji (znaci ne na onoj na kojoj je stari windows)

Inace to je moja preporuka svima koji rade video editing. Nov windows na kome ce od programa biti instaliran samo onaj za video obradu.
Druga preporuka je da imas ili posebnu particiju na koju ces da smestas video materijal za obradu (znaci ne onu na kojoj je windows) ili jos bolje da imas nov HDD samo za to.

Ako tako bude radilo resili smo problem.

A ako ne, onda cemo morati da idemo sistemom eliminacije, posto problem moze da bude kao sto sam vec rekao do bilo cega.
Od FW kabla i kartice, do maticne ploce i procesora.
[ pristalina @ 30.04.2007. 01:06 ] @
Evo,ovako:probala sam da ,sa usb prebacim materijal na hd,i uspelo mi je,bez kocenja,bez icega.I napravila sam dvd,sa sve menijem,podvucenom muzikom.Ali,slika je zaista jako losa.Tako da sam donekle sigurna da je u pitanju nesto sa FW ,jer je ovo islo bez problema.No,opet kazem da ne znam mnogo oko ovoga,to su samo moje pretpostavke.
DA ZUMIRAM:
-sa FW kad prebacujem materijal,moze samo nepun minut,program se zakoci.
-sa usb je uspelo prebacivanje.
Mozda ovo nista ne znaci,ali ja,laik,cenim da nesto fali do FW.Ali,ako znate,bas bi mi znacilo da resim ovo !Hvala jos jednom.
[ Daniel011 @ 30.04.2007. 01:19 ] @
Preko FW se zakoči posle nepunog minuta. A da li se uvek zakoči posle istog broja sekundi?

Ako na kompu slučajno imaš TV-karticu ili VIVO-grafičku, možeš pokušati analognim prebacivanjem dok ne rešiš FW problem - ako to uspe, kvalitet bi bio neznatno lošiji nego preko FW, ali bi bio mnogo bolji nego preko USB.
[ pristalina @ 30.04.2007. 01:53 ] @
Nemam nista od toga,a za sekunde,minute-sutra cu tacno proveriti.
[ ibroinuna @ 30.04.2007. 09:45 ] @
Re: Problem sa prebacivanjem materijala sa kamere...
--------------------------------------------------------------------------------

- Citiraj ovu poruku -
u tom slucaju je nesto oko hardvera. Ne verujem da je softverski problem, mada probaj da instaliras novi windows koji ce da ti sluzi samo za video editing, ako to ne znas da uradis, verovatno ce se naci neki kavaljer da ti to odradi strucno.
Bitno je da taj novi windows bude na drugoj particiji (znaci ne na onoj na kojoj je stari windows)

Inace to je moja preporuka svima koji rade video editing. Nov windows na kome ce od programa biti instaliran samo onaj za video obradu.
Druga preporuka je da imas ili posebnu particiju na koju ces da smestas video materijal za obradu (znaci ne onu na kojoj je windows) ili jos bolje da imas nov HDD samo za to.

Ako tako bude radilo resili smo problem.

A ako ne, onda cemo morati da idemo sistemom eliminacije, posto problem moze da bude kao sto sam vec rekao do bilo cega.
Od FW kabla i kartice, do maticne ploce i procesora.
===============================================================================
Kada kazete novi vindovs mislite na vistu zvuci interesantno i kakvih prednosti ima sto se tice video montaze i dali moze kompjuter da radi sa dva vindovsa.
To me jako interesuje ako imate vremena pisite o tome.Unapred hvala
[ Stefano @ 30.04.2007. 11:32 ] @
Nisam mislio konkretno na vistu, nego na novu instalaciju XP-a. Vistu jos nisam probao kakva je za video editing.
[ ibroinuna @ 30.04.2007. 11:42 ] @
Druze sta bi se dobilo na brzini kvalitetu ili.........
[ Stefano @ 30.04.2007. 12:05 ] @
Ne bi se dobilo nista na brzini niti kvalitetu, ali bi otklonio mogucnost konflikta sa nekim drugim instaliranim softverom.
A sto se tice novog HDD-a za video editing, sa njim se dobija na kvalitetu, da to tako kazem, s'obzirom da kad ti je windows na jednom HDD-u a radis capture-ing na drugi HDD gotovo da je iskljucena mogucnost pojave drop frame-ova.
[ Daniel011 @ 30.04.2007. 12:59 ] @
@pristalina
Pre nego što eventualno pokušaš sa preinstaliranjem Windowsa, prvo pokušaj da preinstaliraš same drajvere za Fireware. Ko zna, možda se u njima nešto izbagovalo.
Drugo, pokušaj da prebaciš materijal sa kamere uz pomoć najjednostavnijeg (a uz to još i free) programa WinDV.
To su za sada jedine ideje koje mi padaju na pamet.
[ pristalina @ 30.04.2007. 13:26 ] @
Da li mogao ukratko da mi kazes kako da odradim tu preinstalaciju drajvera za FW?Mislim,imam drajver,ali ne znam sta treba da odradim.Ako nije problem,molila bih za malo detaljnije pojasnjenje,jer bas niko nema da mi pomogne.
[ dekster2 @ 30.04.2007. 13:44 ] @
Drajver za fireware?Pa nije sigurno bio u kutiji sa karticom.
Probaj drajver od kamere da preinstaliras,moze i nv-gs35 svi su isti od 11-tice.
Adobe najbolje to odradjuje i file od 1h je 16gb.
Za novi windows koristi virtuelni,znaci instalacija iz tog windowsa recimo sa vmware workstaton 6.0.
Osta je ti taj win a iz njega startujes ikonu za drugi,radis i kad hoces minimiziras i prelazis na postojeci.

pozdrav dekser2
[ pristalina @ 30.04.2007. 13:53 ] @
Ja sam posebno ubacila FW karticu,i uz nju dobila drajver.A drajver od kamere ni nemam,tj. nisam ni dobila kad sam kupila kameru.
[ dekster2 @ 30.04.2007. 14:04 ] @
Win prepoznaje fw karticu i ne znam kakav si drajver dobila jer uz nju ide program za
editovanje video materijala,a bez drivera za kameru neces moci uraditi nista.kako mislis
da je win.tretira????
[ pristalina @ 30.04.2007. 15:01 ] @
U,pa tek sad sam zbunjena!Znaci,uz kameru sam trebala imati i drajver,koju instaliram,pa tek onda sve ostalo,jel?
[ dekster2 @ 30.04.2007. 15:28 ] @
Da.Nju win ne moze da prepozna,a i u programu sa kojim grebujes mora da ti prikaze model
sa koga se grebuje.Capture pa prikazuje tip kamere u tvom slucaju panasonik.Sa usb-a moze
da ti skida samo slike koje to i nisu zbog kvaliteta te kamere,a i ostale su daleko od aparata.
Drajvere zamoli ako imaju zbog starosti modela a ti vidi na netu koje su kamere podrzane
u Bg elektroniku preko puta Crkve Svetog Marka. Ja imam drajver ali je prevelik za slanje
na e mail.

pozdrav dekster2
[ Stefano @ 30.04.2007. 21:39 ] @
Svaku mini DV kameru kompjuter sa WinXP prepoznaje bez dodatnih drivera (a dosta sam ih probao i to Sony, Panasonic, JVC i Canon modele).
[ dekster2 @ 30.04.2007. 22:07 ] @
Drajver za panasonik je oko 200mb.Po tebi window se isporucuje na koliko dvd-a.
Nisu ti pouzdane informacije.
[ Daniel011 @ 30.04.2007. 23:16 ] @
Za Sony mogu lično da potvrdim (konkretno za HC37) da je WinXP prepoznaje bez dodatnih drajvera. Za Panasonic i ostale ne znam, ali mi zvuči prilično neverovatno da su drajveri "teški" 200MB. Pre će biti da je to u pitanju neki softverski paket u kome su sadržani i drajveri i neki glomazni (i nepotrebni) programi za video-editing.
[ pristalina @ 01.05.2007. 00:32 ] @
Windows prepoznaje kameru,ima je u my kompiuter,kao dodatak,kada je ukljucim.I izbacuje mi programe sa cime hocu da je otvorim.Tako da mi valjda ne treba i taj drajver,bar se nadam.
[ dekster2 @ 01.05.2007. 08:50 ] @
Vidi kameru kao usb ili panasonik?
[ dekster2 @ 01.05.2007. 08:52 ] @
danilel011 upravu si za velicinu ali panasonic bez drajvera njet da radi
[ pristalina @ 01.05.2007. 12:23 ] @
Kameru prepoznaje[img]

Kamera je ukljucena preko FW kabla,i prepoznaje je,samo sto nece da prebacuje materijal.
[ pristalina @ 02.05.2007. 12:58 ] @
Sinoc sam probala sa WinDV da prebacim,i tek sa njim nije htelo nista.Snimak na kameri ide,ali na monitoru nece .Tako da nisam uspela.
[ ibroinuna @ 03.05.2007. 12:19 ] @
Pokusaj jos ovo pusti neka radi kapture i ako nevidis da se slika krece u programu mislim da on odradjuje posao kad zavrsi kaseta pokusaj da iskljucis rec. na programu onda ugasi kameru i program ce proraditi valjda
Meni se to desavalo kad mi je bila masina sporija
pozdrav
[ pristalina @ 03.05.2007. 16:25 ] @
Pazi,masina je nova,znaci da su komponente jace,pa samim tim ne bi trebalo ni to da je.Sistem skoro podignut,komp nije zagusen,uradila sam defregmentaciju,i proces defregmentacije ,za ceo hard,je trajao nepunih 10 minuta.Hocu reci koliko imam malo podataka na kompu!A to da pustim da radi,iako se ne vidi slika,probala sam,jos na pocetku,misleci da mozda hoce,ali nece.Kad stane,stalo je sa prebacivanjem.U svakom slucaju hvala,jer svaki savet mi je dobrodosao.