[ tma1717 @ 29.04.2007. 22:03 ] @
Da li je moguce da u bilo kom programu za obradu video materijala koristim time cod sa trake a ne da ga ja ubacujem?
Naime, imam mnogo materijala i sada radim obradu ali se javlja problem kada hocu da prikazem datum nekog dogadjaja moram rucno ubaciti datum i vreme(premiere) dok u ulead-u to mogu videti samo u preview prozoru.Znaci hocu da datum i vreme sa trake budu vidljivi kad i gde ja to hocu a da ja ne moram da pisem sa trake vreme pa trazim klip pa ubacujem sa raznim efektima,...
Unapred hvala na odgovorima
[ Sasa_NS @ 30.04.2007. 20:08 ] @
Jedna od opcija je skidanje time code-a sa originalnog zapisa i ubacivanje u subtitle (programčićem DV Sub Maker), pa kada ti zatreba - jednostavno uključiš titl u opcijama plejera i pokaže ti se vreme i datum snimka...

Mada, ovo funkcioniše u slučaju kada nisi dirao (obrađivao) originalni snimak, već si ga samo "spakovao" na DVD...
[ tma1717 @ 01.05.2007. 20:41 ] @
Da li postoji neki program kojim je moguce skinuti time cod kao neki poseban fajl sto bi mi puno znacilo, ili gde mogu videti bilo sta od originalnog time coda.U ulead studiju vidim samo u preview prozoru ali nigde ne mogu da ga pronadjem na hardu.
[ Sasa_NS @ 01.05.2007. 21:27 ] @
Baš ovaj gore što sam već pomenuo...

Dobijaš time code u tekstualnom obliku, pa sad vidi šta možeš sa njim...