[ zoran77 @ 30.04.2007. 15:34 ] @
Kojim programom najlakse i najbolje iz mpeg u xvid???
Koristio sam i koristim Vidomi, jako je lak za pocetnike ali filmove koje konvertuje sa D+ kanala ne odradi kako treba tj. ako podesim 700MB izlaz on me iskulira i tera koliko zeli a ni xvid kodek mu nije bas jaca strana.
Koristio sam Gordian Knot ali i on mi je prespor i cesto ume da konvertovanje potraje i do 7 sati a imam oko 30 filma koje treba za iskonvertujem i taj rad mi ne odgovara. Parametre za iste ne mogu da podesim kako treba iako imam uputstvo ali ono je za starije verzije istog i nesto omanem u podesevanju iako se slepo drzim uputstva.
Moze VirtualDub-om ili nekim drugim ??? Znam da ih ima na hiljade ali koje je najbolji, najlaksi ???
Zamolio bih da mi preporucite neki od programa koji koristite kao i uputstvo za isti.
Hajde ljudi pomagajte jer sam pri kraju s nervima !!!
[ 2stamlers @ 30.04.2007. 16:16 ] @
Ja koristim media coder kada zelim da prebacim iz bilo kog formata u avi. Inace media coder je transcoder tako da moze iz bilo kog formata da prebaci u bilo koji. Naravno, ako je podrzan. A mpeg i xvid jesu. Treba mu oko sat vremena za prosecan film, prosecne kompresije.

http://mediacoder.sourceforge.net
pozz
[ Shon3i @ 30.04.2007. 16:29 ] @
Jesi li probao Auto GordianKnot, AutoGK
[ zoran77 @ 30.04.2007. 17:25 ] @
Auto GordianKnot nisam probao jer mi nekako po nazivu deluje kao Gordian Knot.
Mada ako je tvoj savet tj. preporuka onda isprobacu. Nadam se da je bolji po GK posto ga spominjes. Bio bih ti zahvalan za neko uputstvo ako imas kako bi se lakse i brze snaso. Za koje vreme odradi jedan film od 2 GB???
[ Boki70a @ 30.04.2007. 18:03 ] @
Pokusaj FairUse Wizard 2.6
Neces nikad pogresiti sa VirtualDub-om (moras da imas instaliran XviD vfw kodek), s tim sto je malo pesacka varijanta(eh...kako smo postali lenji, ranije nam nije smetalo). Gore navedeni programi automatizuju taj proces.

*edit*
Sad primetih da tebi treba neka batch varijanta, s obzirom na tih 30 mpeg-ova.
Probaj sledeci program, mnooogo je jednostavan i podrzava batch:
SUPER : http://www.erightsoft.net/S6Kg1.html (link za download je u dnu stranice...inace, besplatan je)
Za batch kodiranje, imas i moju preporuku sa gore spomenuti MediaCoder, samo sto nije bas jednostavan za rukovanje - moraju da se podesavaju parametri za XviD, dok za SUPER to nije slucaj(samo odredis bitrejt). I jedan i drugi program zasnivaju se na mencoder/mplayer/ffmpeg, dok se AutoGK oslanja na VirtualDub i AviSynth, a FairUse Wizard 2.6, mislim, iskljucivo, na VDub.
Ti sad vidi sta ti najvise odgovara!
Srecno kodiranje!!!


[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 30.04.2007. u 19:36 GMT+1]
[ Daniel011 @ 01.05.2007. 09:28 ] @
VirtualDub takođe podržava batch enkodovanje, ta opcija mu se zove Job Control. Ja koristim isključivo njega, u kombinaciji sa XviD codecom, radi kompresije u XviD. Shon3i je u ovoj temi dao sjajno uputstvo sa screenshotovima za XviD podešavanja.
[ Boki70a @ 01.05.2007. 13:11 ] @
^Meni je jednom Shon3i objasnio sta je batch - znaci selektujes gomilu fajlova i samo ih prevuces u program(to ne moze u VDub-u), podesis opcije i cepaj.
Job control jeste batch, ali pesacka varijanta. Zamisli da za svaki od tih 30 filmova, ponaosob namestas dvoprolaznu kompresiju - malo ne ide.
Citat:
Shon3i je u ovoj temi dao sjajno uputstvo sa screenshotovima za XviD podešavanja.

Ja nesto nisam zadovoljan tim podesavanjima u odnosu na MeGUI XviD preset XviD'>58% comp. check'(HQ), odakle sam i preuzeo opcije za VDub/XviD.

[Ovu poruku je menjao Boki70a dana 01.05.2007. u 14:23 GMT+1]
[ Shon3i @ 01.05.2007. 15:17 ] @
Citat:
Ja nesto nisam zadovoljan tim podesavanjima u odnosu na MeGUI XviD preset XviD'>58% comp. check'(HQ), odakle sam i preuzeo opcije za VDub/XviD.
Ja ta podesavanja koristim od kada je izasao dev-api4 XviD ili ti verzija 1.0, za dev-api3 ili starije verzije xvida je potpuno druga zaboravljena prica.

S druge stane Teegedeck autor ovih presetova, ima svoja shvatanja i potrebe. Njegov interesi su da svaki film pakuje na jedan SL-DVD otuda su i ovi presetovi. Ja licno kazem da QPEL uvek treba biti ukljucen, sem ako nema potrebe da se gleda na standalone uredjaju koji ne moze da reprodukuje. Takodje upotreba VHQ opcije zavisi od materijala videa, ja sam u onoj temi stavio VHQ4 u second passu, ali VHQ1 moze da zavrsi posao, sa mnogo vecom brzinom.

Sto se tice matrice, ako budes hteo 1CD rip, koristices H263, ili neku od shrtoothovih URL, LR ili Jawor 1CD matrix koji je po meni najbolji.

Za veci bitrate tu je Didee Six Of Nine, najbolja matrica za veliki bitrate.
[ Boki70a @ 01.05.2007. 18:11 ] @
^Tvoj XviD preset daje odlicne rezultate za 1CD(smanjena rezolucija).
Za moje potrebe opcije iz XviD58% su se pokazale boljim u slucaje pune anamorfne rezolucije(oko 0.21bppx).
Bitna razlika izmedju ova dva preseta je ta sto je u Teegedeck-ovom XviD58% Max Quantizaer za I, P, B iznosi redom 4, 5, 5 (sto su veoma male vrednosti), dok je u tvom 31, 31, 31. U prevodu XviD58% nije ni pravljen za 1CD ripove, vec za SL-DVD, kao sto si napomenuo.
Sve u svemu i jedan i drugi preset ima ciljanu grupu korisnika! - da neupucene duse ne shvate, iz mog predhodnog odgovora, da Shon3i Xvid opcije ne valjaju.
U VDub, pored XviD58% preseta, koristim i h263 matricu bez obira sto je deafault Didee Six Of Nine.
[ Paramecijum @ 08.01.2009. 02:12 ] @
Ako će to ikome koristiti, ja ću ovom prilikom dati veliki glas podrške MediaCoderu za prebacivanje u Divx format.
U poslednjih nekoliko meseci isprobao sam praktično sve što se nudilo i ovde i po drugim sajtovima od programa ovog tipa i izuzetno sam zadovoljan očuvanjem slike uz minimalne gubitke a poprilično smanjenje fajlova.